Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 5s Plus - unboxing, pierwsze wrażenia


grafiq

Rekomendowane odpowiedzi

Jest i on.

Po rocznej, bardzo dobrej, przygodzie z Mi 4c przyszedł czas na zmianę. Tak się akurat złożyło, że udało mi się trafić na premierę 5s i 5s plus, a po dwóch dniach kupić.

Pierwsze wrażenie? Duży biorąc pod uwagę przesiadkę z Mi 4c. Wrażenie to jednak szybko mija. Telefon pomimo swoich rozmiarów bardzo dobrze leży w ręce. Aluminiowa obudowa obi robotę. Telefon nie jest lekki, ale z drugiej strony też nie za ciężki. Jak dla mnie waga telefonu jest w sam raz.

Jeśli chodzi o prędkość działania, to w porównaniu z Mi 4c jest dużo szybciej.

Jak wytrzymuje bateria? Jeszcze nie wiem. Ładowanie od 19 do 95% zajęło jakieś 40 minut.Na ile to wystarczy przekonam się wkrótce.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z unboxingu oraz dla maniaków benchmarków wynik testu z Antutu oraz zestawienie "wnętrzności" telefonu.

Pewnie macie sporo pytań, także pytajcie śmiało i w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.

 

68538923a4d9468am.jpg

9cdd1ecf001d0ee5m.jpg

3327047aa1cc1341m.jpg

6124e18ec2f1082dm.jpg

a190571c04a8f1e4m.jpg

65d1ad2740504d34m.jpg

02f229e5acf6d468m.jpg

6e1892e078791d3cm.jpg

cf94d8abba9d8015m.jpg

Mi 5s Plus z lewej i Mi 4c z prawej

88ac8394b1c0784bm.jpg

Wynik z Antutu i "bebechy"

3dac6096ccf097c2m.jpg

c9f949828e65761dm.jpg

5d2c670a642f136fm.jpg

f1304138d9e0cc00m.jpg

dcad810af9be4824m.jpg

3bf0400a6a348d74m.jpg

Edytowane przez grafiq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, massek napisał:

Przydałoby się więcej zdjęć "z zewnątrz", te które wstawiłeś to jakoś szczególnie dobre jakościowo nie są :( a ja głównie dla aparatu chciałbym kupić ten telefon :(

Choć jestem fanboyem Xiaomi/MIUI, to szczerze mówiąc, boję się, że jeśli to jest Twoje główne kryterium zakupu, to możesz się rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, massek napisał:

:( Poczekam na jakieś zdjęcia z zewnątrz w normalnych warunkach. Właśnie tego się obawiam, że aparat może nie być z najwyższej półki :( a chciałbym godnie zastąpić swoje LG g2

Zdjęcia na zewnątrz w dobrych/normalnych warunkach będą dobre. Trzeba by się chyba bardzo postarać, aby nie były. Tryby HDR też tu sporo pomagają. Jakich "wad" czy usterek być szukał na tego typu zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie zależy mi na ostrości/szczegółowości zdjęcia, odpowiednim naświetleniu, żeby nie były zbyt jasne oraz żeby były choć trochę zbliżone do rzeczywistości pod względem odwzorowania kolorów :) przypuszczam, że jeśli pierwsze kryterium będzie zachowane to resztę można albo manualnie ustawić lub automat dobierze odpowiednie wartości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę zdjęcia gdzieś indziej. Ponuro na dworze, także szału nie ma.

Co do Antutu to ostatnio coś koło 151k było i nie zapominajmy, że to chińskie miui jest...

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk

https://www.dropbox.com/s/te8mt58y09637sj/mi5splus_photos.zip?dl=0

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia w pełnej rozdzielczości nie zachwycają, szczerze powiedziawszy to wydaje mi się że nawet mój lg g2 robi przyjemniejsze dla oka fotki. Ciekaw jestem czy to wina oprogramowania czy ten model już tak będzie miał. Trochę jestem rozczarowany, aczkolwiek poczekam jeszcze z werdyktem na inne zdjęcia w szczególności krajobraz/natura. Teraz jest nad czym myśleć, kupować czy nie heh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, massek napisał:

Te zdjęcia w pełnej rozdzielczości nie zachwycają, szczerze powiedziawszy to wydaje mi się że nawet mój lg g2 robi przyjemniejsze dla oka fotki. Ciekaw jestem czy to wina oprogramowania czy ten model już tak będzie miał.

Jak to często mówią o Xiaomi - super sprzęt, super cena, skopany soft. Jeśli jest w tym trochę prawdy (a myślę, że jest), bo w szczególności dotyczy to systemowej aplikacji Aparat.

Sugestia: poproś jeszcze posiadaczy modelu o jakieś próbki z flashem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...