Skocz do zawartości

Dolna część ekranu dotykowego nie działa


golaszm

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie Państwu.

Mój Mi4S znów postanowił dostarczyć mi rozrywki. Tym razem dolna część ekranu dotykowego przestała na dotyk reagować. Uziemia to dolną część klawiatury tudzież nie pozwala np wybrać opcji 'Reboot to Recovery mode' (konkretniej: kliknąć na 'Reboot now', bo w tym oknie nie działa obracanie ekranu).

Odpaliłem tryb diagnostyczny ( *#*#64663#*#* ) - da się "kursorem" (no, palcem) zjechać w dół do wartości mniej więcej Y=1720,9, macanie poniżej tej granicy rejestrowane jest jako 1720 do 1722,6.
Tryb diagnostyczny ma tylko opcje Pass i Fail, nie ma kalibracji.

Reboot nie pomógł.
Wipe nie pomógł.
Reinstalacja przez TWRP (udało się wejść w Recovery aplikacją TWRP Manager) najnowszego romu 6.9.22 wraz z czyszczeniem cache i dalvik nie pomogła.

O 16:00 jeszcze było ok. O 20:00 już nie. W tym czasie telefon nie doznał żadnych traumatycznych wypadków związanych z przeciążeniem, wilgocią, elektrostatyką...
Boję się, że to może być problem sprzętowy, skoro reinstalacja nie pomogła.Digitizer może tak selektywnie przestać reagować na dotyk? Czy gdyby to był digitizer, to w ogóle by dotyk nie łapał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam od ok roku Mi 4s, od ok 1msc dotyk tylko w jedynm miejscu przestał mi okresowo działać. 
Robiłem aktualizacje (tak mi się wydaje) zrobiłem wipa i nadal to samo.
Czasami też cały ekran robi na co ma ochotę pomijając niedziałający fragment dotyku. 
Załączam screen z diagnostyki dotyku.


Co mogę zrobić aby to naprawić i jakie są koszta tych rozwiązań?
 

Screenshot_2017-11-26-21-39-33-955_com.miui.cit.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...