Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 3s - głośność mikrofonu


yoyoazs1

Rekomendowane odpowiedzi

Może macie podobny problem albo wiecie jak to rozwiązać, a mianowicie:

W moim telefonie Xiaomi Redmi 3s (Android 6.0.1, MIUI Global 7.3) mam problem z niską jakością/głośnością po stronie odbiorcy, czyli jeżeli do kogoś dzwonię to ta osoba mnie bardzo słabo słyszy.

Próbowałem instalować apk MTK Engineer Mode (MTK setting nie działa - Mediateck chipset is mandatory and stock ROM must be installed), wpisywać kody:  *#*#13411#*#* , *#*#3646633#*#*  ale nic się nawet nie wyświetla (jest tylko prosty test elementów, bez możliwości zmiany)

Czy da się zmienić jakoś tryb głośności? 

Edytowane przez yoyoazs1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje, że również mój telefon cierpi chyba na tę przypadłość

- kilka osób zwróciło mi uwagę, że słabo(cicho) mnie słychać. Ja słyszę czysto i wyraźnie, czyli to tak jakby

jakiś problem z mikrofonem (a nie jakością połączenia)

Soft mam jak najbardziej po linii i na bazie czyli 6.8.25EU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami pojawia się takie problem, ale raczej znam przyczynę. W telefonie są 2 mikrofony, z czego jeden(górny) służy do wyciszenia dźwięków tła. W pomieszczeniach z echem, lub gdy telefon jest bardziej oddalony, ten system filtrowania dźwięku nie działa poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś ma na to jakąś radę? Telefon jest praktycznie bezużyteczny bez możliwości rozmawiania (a tak to aktualnie wygląda, ledwie mnie słychać - dopiero głośnomówiący działa poprawnie ale to nie jest żadne rozwiązanie). Mam soft 8.0.3.0 global

Edytowane przez mrowa52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na uszkodzony mikrofon, to chyba tylko wymiana pomoże. Przetestuj górny i dolny mokrofon w menu serwisowym, albo nagraj film z dźwiękiem zakrywając naprzemian mikrofony, a potem odsłuchaj to w stereo na słuchawkach. Będziesz wiedział czy obydwa mikrofony działają prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam audio test w którym możesz przetestować wszystko, łącznie z mikrofonem w podłączonych słuchawkach. Tam ogólnie mikrofony testuje się z podłączonymi słuchawkami. Ktoś wspomniał w wątku o aktualizacjach, że zdarza się błąd w wyniku którego zamienione są miejscami mikrofony, górny działa jako główny, a dolny jak kasujący szumy otoczenia. Możesz sprawdzić w trakcie rozmowy, czy mówienie do górnego zamiast dolnego coś zmienia. W menu testowym też to można sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmowie nie są zamienione, ten dolny działa ale po prostu bardzo słabo. Na nagraniu dolny działa prawidłowo.

Lekki offtop - masz może jakiś link albo źródło do innych miejsc pobierania MIUI niż oficjalna strona? Pobieram z niej Dev 6.10.20 ale pobiera się 70kb/s

Edytowane przez mrowa52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mrowa52 napisał:

Lekki offtop - masz może jakiś link albo źródło do innych miejsc pobierania MIUI niż oficjalna strona? Pobieram z niej Dev 6.10.20 ale pobiera się 70kb/s

Mówisz o global dev? Jedyne jakie znam linki to z tego wątku http://en.miui.com/thread-389726-1-1.html na bigota, ale z tą prędkością bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z tym problemem zmieniając wzmocnienie mikrofonu w: system/etc/ w pliku:

mixer_paths_qrd_sku1.xml

są tam ustawione wartości:
<ctl name="DEC1 Volume" value="84" />

<ctl name="DEC2 Volume" value="84" />

zmieniłem na:

<ctl name="DEC1 Volume" value="100" />

<ctl name="DEC2 Volume" value="100" />

teraz mikrofon pięknie zbiera zarówno przy połączeniach jak i nagrywaniu dźwięku :)

operacji tej dokonałem przy użyciu aplikacji Root Browser ,oczywiście trzeba mieć dostęp do roota w telefonie ;)

 

Dodam tylko że jak ktoś chce zrobić wymienioną modyfikację to robi to na własne ryzyko i nie odpowiadam za ewentualne szkody  ;)

Edytowane przez Matiass
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to muszę zrobić, bo raczej nie doczekam się poprawki w aktualizacji MIUI, a dzwoniąc gdzieś ciągle słyszę, powtórz jeszcze raz, bo słabo cię słychać.

Jak ktoś ma odblokowanego roota to niech sprawdzi i potwierdzi słowa kolegi wyżej, bo też chcę spróbować to zrobić, ale jeszcze nie odblokowałem roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2016 o 18:42, Matiass napisał:

Poradziłem sobie z tym problemem zmieniając wzmocnienie mikrofonu w: system/etc/ w pliku:

mixer_paths_qrd_sku1.xml

....

zrobiłem, będę jutro testował(teraz nie za bardzo można do kogoś dzwonić:-)

Dziękuję za tipsa. (a skąd on, jeśli można wiedzieć?)

Ta przypadłość Redmi 3S z mikrofonem jest żenująca i jeśli ten tips to rozwiązuje to niech to xiaomi się pieprzy. Co za szmaciarze. Może ktoś powinien im wyjaśnić, że telefon służy do dzwonienia, pozostałe funkcje nawet bardzo użyteczne są tylko dodatkiem...

 

edit:

wygląda, że ten sposób jest skuteczny, słychać mnie znacznie lepiej...

Edytowane przez zipp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście wyłączyć "Ok Google" w usługach googla? Podobno to często powoduje problemy ze słyszalnością po drugiej stronie na niektórych romach. U siebie nigdy nie miałem tego problemu, ale nie używam "Ok google" i sprawdziłem mam to w ustawieniach wyłączone. Tu źródło z rozwiązaniem tego problemu, co prawda dla Redmi 2 ale problem i Miui to samo: http://techsarjan.com/2016/04/redmi-2-mic-problem-solved.html 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zipp napisał:

Ta przypadłość Redmi 3S z mikrofonem jest żenująca i jeśli ten tips to rozwiązuje to niech to xiaomi się pieprzy. Co za szmaciarze. Może ktoś powinien im wyjaśnić, że telefon służy do dzwonienia, pozostałe funkcje nawet bardzo użyteczne są tylko dodatkiem...

No racja, w tych plikach konfiguracyjnych powtarza się nazwa "MI2S" , więc może tak namieszali,  że są one z tamtego modelu, pewnie jest w  nim  inny mikrofon czy wzmacniacz mikrofonowy, i być może dlatego po zaimplementowaniu ich w  redmi 3s pojawiają się takie problemy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2016 o 18:42, Matiass napisał:

Poradziłem sobie z tym problemem zmieniając wzmocnienie mikrofonu w: system/etc/ w pliku:

mixer_paths_qrd_sku1.xml

są tam ustawione wartości:
<ctl name="DEC1 Volume" value="84" />

<ctl name="DEC2 Volume" value="84" />

zmieniłem na:

<ctl name="DEC1 Volume" value="100" />

<ctl name="DEC2 Volume" value="100" />

teraz mikrofon pięknie zbiera zarówno przy połączeniach jak i nagrywaniu dźwięku :)

operacji tej dokonałem przy użyciu aplikacji Root Browser ,oczywiście trzeba mieć dostęp do roota w telefonie ;)

 

Dodam tylko że jak ktoś chce zrobić wymienioną modyfikację to robi to na własne ryzyko i nie odpowiadam za ewentualne szkody  ;)

Potwierdzam, sposób działa.

Przy okazji jestem dość miło zaskoczony czasem jaki czekałem na zezwolenie na odblokowanie BL. Po jakiś 8 godzinach otrzymałem zgodę i mogłem działać. Szkoda, tylko, że w ogóle musiałem coś kombinować w telefonie...trochę się zawiodłem na Xiaomi pod tym względem.

Dzięki wszystkim, którzy pomogli w rozwiązaniu usterki ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"

<ctl name="DEC1 Volume" value="100" />

<ctl name="DEC2 Volume" value="100" />

"

obniżyłem wartości 100 na 90 bo słyszałem duży pogłos (echo swojego głosu) przy wielu połączeniach.

Po zmniejszeniu zjawisko ustąpiło, tak więc 100 jest chyba za dużą wartością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim! :) Jestem tu nowym użytkownikiem, więc trochę liczę ns Waszą pomoc.

Korzystam z telefonu od jakiegoś miesiąca (Xiaomi Redmi 3S), mam karte w sieci Play. Rozmawiając z narzeczonym przez telefon - on słyszy mnie bez problemu, wszystko jest okej (takze jest w sieci play). Natomiast kiedy rozmawiam z innymi osobami to wszyscy wkoło narzekają, że bardzo słabo mnie słychać oraz że to co mówię jest niewyraźne... Być może ktos z was ma taki sam problem i znalazł sensowny sposób na rozwiązanie tego? Na słuchawkach z dźwiękiem jest wszystko w porządku. Jeśli temat byl poruszony a problem rozwiązany, to odeslijcie mnie do konkretnego wątku :)

Proszę o pomoc, gdyż uciążliwe jest takie użytkowanie telefonu, gdy osoby z którymi rozmawiam mnie kiepsko słyszą :/ z góry bardzo dziękuję za pomoc!! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...