Skocz do zawartości

Cegła do kosza ???


VitoAndolini.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Mi4c od Goldwaya (z tego co pamiętam z Miui 7.0.4.0(LXKCNCI) ale mogę się mylić, Androida nie pamiętam). Zacząłem się interesować jak wgrać MIUIU Polska, trafiłem na Wasze forum. Ogólnie jestem laikiem w sprawach z telefonami (a sądząc po tym co z nim zrobiłem to laikiem z ilorazem inteligencji na poziomie ameby), więc gdy zacząłem czytać o tych wszystkich bestloaderach, romach, tpwrach, wideach, fastbootach, adb,miflashach to lekko się przeraziłem. Miałem mętlik w głowie bo każdy link prowadził do następnego z tysiącami komentarzy pisanych ze słówkami branżowymi. Ogarnąłem się i zacząłem od tego: "Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK" w dziale tutoriale. Pozwolenie dostałem smsem w sobotę o 3 nad ranem. Dziś zacząłem robić kolejne punkty. Znalazłem taki link https://miuipolska.pl/zablokowane-mi4c-i-minote-pro/ zrobiłem co trzeba i nie pokazał mi się telefon z kablem USB, więc wziąłem się za dalsze punkty. Miflasha ściągnąłem, uruchomiłem. Przycisnąłem Volumedown + power i podłączyłem do PC. Pokazał mi się ludzik. W Miflashu przycisnąłem Unlock. Procenty zaczęły lecieć. Stanęło na 50% z napisem Couldn't vierfy... Cofnąłem spróbowałem jeszcze raz. To samo. Wyłączyłem Miflasha, z telefonu wypiąłem kabel usb, telefon zgasł. I tutaj zaczyna się problem. Od tej pory nie chce się włączyć, nie reaguje na Volumeup + power, volumedown + power oraz samo power. Dioda nie świeci się po podłączeniu do PC. Sam PC niby wykrywa urządzenie ale informuje mnie, że jest awaria na tym urządzeniu (w Mój komputer nie widać telefonu). Patrząc na to co robiłem po kolei to chyba błąd już zrobiłem przy Miflashu i przyciskając Unlock... Tak jakbym chciał odblokować już odblokowany telefon, dobrze to rozumiem ? Wracając do meritum. Zrobiłem z telefonu cegłę nie do naprawienia ??? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, VitoAndolini. napisał:

Witam, kupiłem Mi4c od Goldwaya (z tego co pamiętam z Miui 7.0.4.0(LXKCNCI) ale mogę się mylić, Androida nie pamiętam). Zacząłem się interesować jak wgrać MIUIU Polska, trafiłem na Wasze forum. Ogólnie jestem laikiem w sprawach z telefonami (a sądząc po tym co z nim zrobiłem to laikiem z ilorazem inteligencji na poziomie ameby), więc gdy zacząłem czytać o tych wszystkich bestloaderach, romach, tpwrach, wideach, fastbootach, adb,miflashach to lekko się przeraziłem. Miałem mętlik w głowie bo każdy link prowadził do następnego z tysiącami komentarzy pisanych ze słówkami branżowymi. Ogarnąłem się i zacząłem od tego: "Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK" w dziale tutoriale. Pozwolenie dostałem smsem w sobotę o 3 nad ranem. Dziś zacząłem robić kolejne punkty. Znalazłem taki link https://miuipolska.pl/zablokowane-mi4c-i-minote-pro/ zrobiłem co trzeba i nie pokazał mi się telefon z kablem USB, więc wziąłem się za dalsze punkty. Miflasha ściągnąłem, uruchomiłem. Przycisnąłem Volumedown + power i podłączyłem do PC. Pokazał mi się ludzik. W Miflashu przycisnąłem Unlock. Procenty zaczęły lecieć. Stanęło na 50% z napisem Couldn't vierfy... Cofnąłem spróbowałem jeszcze raz. To samo. Wyłączyłem Miflasha, z telefonu wypiąłem kabel usb, telefon zgasł. I tutaj zaczyna się problem. Od tej pory nie chce się włączyć, nie reaguje na Volumeup + power, volumedown + power oraz samo power. Dioda nie świeci się po podłączeniu do PC. Sam PC niby wykrywa urządzenie ale informuje mnie, że jest awaria na tym urządzeniu (w Mój komputer nie widać telefonu). Patrząc na to co robiłem po kolei to chyba błąd już zrobiłem przy Miflashu i przyciskając Unlock... Tak jakbym chciał odblokować już odblokowany telefon, dobrze to rozumiem ? Wracając do meritum. Zrobiłem z telefonu cegłę nie do naprawienia ??? Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek0768 napisał:

Że leży i że cegła to już wiemy.

Pisałeś w pierszym poście o próbie miflash, więc pokaż zrzut ekranu tak jak prosiłem, inaczej będzie bardzo trudno Ci pomóc

Taptalk HM Note 1s

Zapewne myli program MiUnlock z MiFlashem , @VitoAndolini. Czy zamieniałeś kable Usb lub podłączałeś pod inne porty ? spróbuj przytrzymać dłużej Volume down i power nawet 15 sekund

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek0768 napisał:

Miunlock'iem mógł coś namieszać?

Taptalk HM Note 1s

No właśnie nie i tu jest zagwozdka :)

Błąd zrobiony już na samym początku , w MiUnlocku wywaliło ci błąd ponieważ próbowałeś to zrobić na wersji Miui Stable , a potrzeba jest Miui China dev. Teraz trzeba zrobić aby ci telefon wstał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Zapewne myli program MiUnlock z MiFlashem , @VitoAndolini. Czy zamieniałeś kable Usb lub podłączałeś pod inne porty ? spróbuj przytrzymać dłużej Volume down i power nawet 15 sekund

Chyba rzeczywiście tak jest jak mówisz (z pomyłką programu). Mówię o programie z tego linku http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html Nie zamieniałem kabla bo nie mam więcej kabli z typem C. Pod inne porty dawałem - to samo. Trzymałem, nawet i dłużej niż 15 sek. - nie reaguje. Volumeup to samo co z volumedown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, VitoAndolini. napisał:

Chyba rzeczywiście tak jest jak mówisz (z pomyłką programu). Mówię o programie z tego linku http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html Nie zamieniałem kabla bo nie mam więcej kabli z typem C. Pod inne porty dawałem - to samo. Trzymałem, nawet i dłużej niż 15 sek. - nie reaguje. Volumeup to samo co z volumedown.

A ładowarkę podpinałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stanęło na odblokowaniu... Kolega się zmył. Miałby ktoś na tyle cierpliwości i poprowadził mnie dalej na priv coby nie zaśmiecać tematu ?

Nie oczekuj że ktoś ci poradnik przepisze na priv czy nie na priv.

Kolega pewnie spać poszedł bo go zamęczyłeś.

Na forum jest Dział główny, dalej Tutoriale, tu przeczytaj wątek Słowniczek dla początkujących (czy jakoś tak się nazywa). Potem, też w dziale Tutoriale możesz spróbować się zapoznać z jakimś poradnikiem w temacie bootloadera (sprawdzenie czy zablokowany, przygotowanie do odblokowania itd.) jest ich tam kilka.

Telefon podłącz do ładowarki i zostaw do jutra. Do tematu wrócimy jak nieco poczytasz bo teraz komunikacja z tobą jest no powiedzmy "utrudniona". A w związku z tym nasze wysiłki żeby ci pomóc są nieskuteczne.

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotrek_ napisał:

hehe :) no nic, niech kolega pomoże ci teraz go zrobić :) z tego co widziałem(na starym romie) wystarczyło tylko wpisać komendę, zainstalować TRWP i wgrac dowolne softy ,a tak masz zabawe :)

Chyba Twoje na wierzchu. Próbowaliśmy różne sposoby i stanęło na odblokowaniu w MiUnlocku. 50% i wywala błąd. W Minimal ADB and Fastboot pisaliśmy następujące komendy:

fastboot devices

fastboot oem device-info

fastboot oem edl

fastboot devices

fastboot flash recovery twrp.img

Tomek0768 hehe nie poszedł spać, do pracy musiał dojechać Czytałem, czytałem. Większości i tak nie rozumiem bo każdy wątek rodzi 3 inne wątki i zależności które wykluczają siebie nawzajem. I od nikogo niczego nie oczekuję, po prostu napisałem kto ma cierpliwość i wie jak to zrobić zapraszam na priv, tyle. Pozdro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz próbuj odblokowywania jeśli rom China dev się wgrał. Być może wczoraj nie poszło z uwagi na zbyt krótki czas od informacji o zgodzie na odblokowanie. Jak pewnie czytałeś w poradnikach jest to problem powszechny (zatrzymanie na 50%). Spróbuj dzisiaj, jak nie pójdzie to jeszcze poczytaj może coś robisz nie tak (coś z kablem, Windowsem, kontem Xiaomi w telefonie, root'em itd). Różnie ludzie piszą. Mi np. poszło bez problemu na 2 telefonach. Ale próbuj, telefon w tryb fastboot podłączenie do pc i miunlock

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bo az mi cię szkoda   https://mega.nz/#!PZ8jGbyD!aQoa8BDp57dH0aMwqfrO38OXbAuRen_FLbkILPYQ5jY   jest to orginalny soft od goldiego do mi4c jak dasz radę to wrzuc to miflashem  a pozniej  

 

A mógłbyś wyjaśnić co to i po co, bo przyznam że nie łapię za bardzo. Czy dla mi4c jest jakaś specjalna procedura odblokowywania bootloadera?

Rom od Goldway kojarzy mi się z syfmiui na zablokowany bootloader, ale może czegoś nie wiem.

Czy wgranie romu China dev i próba odblokowywania bootloadera poprzez miunlock było błędem wg Ciebie?

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria naładowana? Żebyś nie zrobił jak na początku "przygody"

Taptalk HM Note 1s

Nie odblokuje na tym sofcie komendami i cześć.Dałem mu  soft na którym to moze zrobić a pozniej wgrac dowolny soft, jaki chce . nowy china dev jest do tego zeby odblokowac narzędziem xiaomi, ale na sms czekasz ok 1-2 dni a pozniej jeszcze 5-7 dni na zmielenie tych danych przez ich system

Smsa czyli zgodę już dostał. China dev zainstalował. Proponuję poczekać dzień lub dwa jak nie idzie teraz i próbować normalnie odblokować przez miunlock

Taptalk HM Note 1s

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bo az mi cię szkoda   https://mega.nz/#!PZ8jGbyD!aQoa8BDp57dH0aMwqfrO38OXbAuRen_FLbkILPYQ5jY   jest to orginalny soft od goldiego do mi4c jak dasz radę to wrzuc to miflashem  a pozniej  

 

Po ch... radzisz człowiekowi wgrać kolejny syf od kolejnego sprzedawcy? Aż zaraz usunę ten post bo ręce opadają. W dziale Mi4c i na stronie MIUIPolska jak byk jest odpowiedni rom miflash dla Mi4c sprzed blokady.

Z Mi5 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...