Jump to content

Mi4S - brick po aktualizacji do 6.9.22

Recommended Posts

Witam, szanowni.

Próbowałem dziś wgrać aktualizację do 6.9.22 przez TWRP. Od pewnego czasu musiałem modyfikować updater-script (usuwać pierwszą linię), bo inaczej TWRP wołało, że to dla innego urządzenia ROM. I działało. W ubiegłym tygodniu również zadziałało.
Dziś nie.

Pewnie błąd popełniłem nie odpinając na czas aktualizacji telefonu od komputera.
TWRP pokazał, jak to po kolei wykonuje operacje, na komputerze pojawił się dymek od sterownika, ekran telefonu zgasł.

I koniec.
Wygląda jak wyłączony, nie reaguje na przycisk power, nie da się wejść w tryb fastboot. Dioda nie świeci. Nie reaguje również po podłączeniu do ładowarki czy komputera.

Czy ktoś z Was ma jakąś radę?
Najmilej widziane takie, które pomogą ocalić dane z telefonu, ale oczywiście chętnie chwycę się każdej brzytwy.

[EDIT]
Jest reakcja po podlączeniu do komputera - komunikat w trayu: "Nie rozpoznano urządzenia USB. Ostatnie urządzenie USB podłączone do tego komputera nie działa właściwie i system Windows nie rozpoznaje go."
Czyżby była nadzieja?

Edited by golaszm

Próbowałeś MiFlasha?

Ogólnie sytuacja, w której zmieniałeś skrypty w ROMie, żeby wgrać aktualizację, mogła być spowodowana starym TWRP. Którą wersję miałeś?

Ostatnia aktualizacja - 6.9.22, była faktycznie skopana. Kilka razy pobierałem ROM i nie chciał się zainstalować. Dopiero wieczorem pojawiła się prawidłowa. Kilka osób się skarżyło, że w TWRP pojawia się komunikat, że ROM jest przeznaczony dla innego urządzenia. Jak na chama zmieniłeś wers w update-script, to mogłeś faktycznie go uceglić wgrywając wadliwy ROM.

Skoro jest jakaś reakcja na podłączenie do komputera, to spróbuj faktycznie przeczyścić mu pamięć i postawić jakiś ROM na nowo.

Spróbowałem MiFlash.

NIBY flashuje, ale później przy próbie "ping target via firehose" kończy się błędem "ping target failed"

W każdym razie:

1. Reakcja na podłączenie do komputera bywa różna; albo wspomniany wcześniej błąd USB, albo pojawienie się w managerze urządzeń portu "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM10)".

2. TWRP dla wcześniejszych aktualizacji to 2.8.7.0, a tym razem przed updatem wgrałem ze sklepu play store aplikację TWRP Manager i przy jej pomocy zainstalowałem TWRP 3.0.2.0.

3. ROM pobrałem przed 9 rano w piątek, 23.09 - czyli niestety wczesny.

Planuję teraz przegłodzić telefon, aż mu się bateria wyczerpie i wtedy zobaczyć, czy coś się zmieni...

Zobacz ten temat:

http://en.miui.com/thread-354050-1-1.html

Gość pisze, że w najnowszym MiFlashu nie działa tryb Download Mode. Może to on powoduje, że masz ten błąd na końcu?

Chociaż z tego, co pisał Acid, warunkiem skorzystania z MiFlasha jest działający fastboot.

Edited by don_kamillo
  • Like 1

Heh, niewłaściwy ROM, niewspółpracujący MiFlash - złożyły mi się okoliczności...

Dziękuję, starszy MiFlash NIE wypluł błędu podczas wgrywania "multi_aqua_V7.2.5.0.LAJCNDA_v7-5.1"
Tyle że telefon nadal zachowuje się tak samo - po podpięciu do komputera pojawia się właściwy port, ale w zasadzie nic poza tym, nie rusza, nie wchodzi w  tryb fastboot...
Wracam do pomysłu zagłodzenia baterii, chyba że komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy.

[EDIT]
Telefon żyje - zagłodziłem, podpiąłem do ładowarki, po chwili pojawiło się logo Xiaomi. Przełączyłem na PC z odpalonym Mi PC Suite. Wstał. Niestety, dane poszły się paść :/ Ale telefon zyje.

Sugerowałem się tym:

http://en.miui.com/thread-335519-1-1.html

Edited by golaszm

Głównie nostalgia za fotkami i filmami, pierwszy urlop z synem częściowo udokumentowany był na zdjęciach i filmach w telefonie, które poszły w niepamięć. Być może któryś z programów typu Dr.Fone da radę coś odzyskać (skanowanie trwa już od rana).
Ale telefon działa, więc faktycznie jakąś dawkę tego szczęścia mam :) Aż kupon na loterię puściłem ;)

Wartościowej wiedzy nigdy za wiele, więc i z tego miejsca podziękuję Tobie - inaczej instalowałbym ponownie ten sam, pobrany w piątek rano ROM...
Niby człowiek wie, że "jeśli nie robisz kopii bezpieczeństwa, akceptujesz ryzyko utraty" - ale wiadomo, jak to jest z ryzykiem. Dotychczas uważałem, że te 64MB w komórce to tak dużo, że póki co nie ma tam po co pchać karty pamięci. No i się nauczyłem.
Tym bardziej, że karta po prostu leżała na biurku i czekała, aż się przyda ;)

Znów człowiek trochę mądrzejszy jest.
Jeszcze chyba się przeproszę z Picassą, czy jak tam teraz Google to zwie; miejsce w chmurze Xiaomi już zapełniłem, a tak w kolejnej chmurze sobie fotki przezimują.

Dzięki za pomoc raz jeszcze.

Akurat kopia by Ci nic nie dała - w końcu dane zostały usunięte. Zresztą nie martw się, sam rzadko kiedy robię kopię w TWRP ;) Częściej kopie MIUI, ale te trzymam w chmurze.

Ja zaopatrzyłem się w kartę 32 GB SanDiska, trzymam tam co ważniejsze rzeczy. 

Ponoć Zdjęcia Google dają nieograniczoną ilość pamięci na zdjęcia, możesz się zainteresować ;)

Otóż właśnie o tym wspominałem - Picassa, aktualnie Zdjęcia Google. Jeśli ktoś koniecznie chce w oryginalnej rozdzielczości, to miejsce jest limitowane, jeśli godzimy się na Googlowy rozmiar (16MPix, więc na potrzeby komórki idealnie), to nie ma limitu.
A mówiąc o kopii miałem na myśli zgrywanie tego, co chcę zabezpieczyć (fotki, filmy, ew. wiadomości SMS/MMS) w inne miejsce niż pamięć wbudowana telefonu. Albo pchać foty i filmy na kartę, albo skorzystać z Mi PC Suite. Fotki pójdą na serwer Google, filmy będą miały swoją kopię na karcie (bo w końcu sama karta też może zdechnąć, więc wyłącznie na niej też trzymać ryzykownie), a raz na sto lat na PC jakąś kopię machnę.

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...