Skocz do zawartości

3S nie włącza się


tomekm91

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kapa napisał:

jednak laptop po połączeniu go wykrywa

A jak go wykrywa? Jaki sterownik? Jeżeli się nie ładuje, to prawdopodobnie padł moduł ładowania na płytce z USB, bo to najczęsciej pada. Albo, jak go wykrywa komputer, a nic nie świeci, to możliwe że jest w trybie download. Tylko sam w taki tryb nie powinien wejść. Jeżeli jest w tym trycie, to ekstremalnie długie przytrzymanie power powinno go z tego trybu wyprowadzić. Jak to nie pomoże to raczej serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 minuty temu, dima0909x napisał:

Jako Qualcomm-HS-USB QDloader 9008 Nie wiem jakiej wersji MiFlash w końcu używać i jak tu zaradzić :(

Sterownik masz dobry, tylko ostatnio są problemy z flashowaniem Redmi 3s w trybie EDL. Nie wiem z czego one wynikają, czy z wersji MiFlasha (miałem tak na najnowszym 7.4.25 i działało tylko w trybie fastboot) czy romu. Może jakąś starsza wersję romu, albo MiFlasha trzeba zapodać, ale nie wiem czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dima0909x napisał:

android 5.1.1 lmy47v

Zabierasz się za wgrywanie, a nie wiesz jaki masz telefon? Redmi 3s to land, Redmi 3/3pro to ido. Jak miałeś Androida 5.1, to prawie na pewno ido. Redmi 3s był od zawsze był na Androidzie 6. Czyli musisz szukać romu fastboot dla Redmi 3 o nazwie kodowej IDO. Tu są wszystkie najnowsze globale, bo tylko takie występują w wersjach fastboot: http://en.miui.com/a-234.html Tam masz też poradnik jak rozpakować i wgrywać. Próba wgrania romu od innego telefonu kończy się właśnie tak jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dima0909x napisał:

co o tym myslicie? Warto rozkrecac telefon I baterie wyjmowac? 

Nie, bo nic to ci nie da. Twój telefon jest już w trybie edl, przecież już napisałem na prv, że kabel i testpoint służą do wprowadzenia w ten tryb, ale nic nie naprawiają. To że trzeba zrestarować komputer, pozwolić na instalowanie sterowników i zrobić w nim porządek to oczywiste, bo najprawdopodobniej wina też leży po stronie komputera. Masz windows 64Bit, czy 32?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dima0909x napisał:

mam windows 10 64 bit

Spróbuj innego romu, może najstarszy global stable:  http://bigota.d.miui.com/V7.5.2.0.LAIMIDE/ido_xhdpi_global_images_V7.5.2.0.LAIMIDE_20160629.0000.25_5.1_global_d0ad1c194a.tgz  i ewentualnie jak nie zadziała, to starszego MiFlasha 2016.04.01 stąd: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing Jak się uda wgrać to najnowszy rom wgrasz w trybie fastboot nie edl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim redmi 3s (3/32gb) otóż gdy wyjąłem go z kieszeni okazało się że nie działa(nie reaguje na przycisk power ani na pozostałe przyciski). Gdy podłączyłem go do ładowarki dioda nie zapaliła się. Komputer widzi go(pojawia się dźwięk i ikona bezpiecznego usuwania sprzętu). Co mogę z nim zrobić czego spróbować? czy są jakieś szanse?. Jeśli temat o takim samym problemie jest już na form to czy mógłbym prosić o podanie mi linka?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

kus4231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...