Skocz do zawartości

3S nie włącza się


tomekm91

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Dziś rano jak sie obudziłem napotkałem pewien problem. Mój Xiaomi Redmi 3S nie chce sie włączyć. Zwiesza się na ekranie włączania (znak MI a na dole "powered by ANDROID") czasem ten napis zmieni sie w pasek ładowania. Moge jeszcze włączyć FASTBOOT i tyle

Jesli ktoś wie co z tym zrobić proszę o pomoc.

Jakub Szymański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pacjent to Redmi 3S wersja 3/32gb. Pracował bezproblemowo na romie miuipolska, do czasu. Jednej nocy przed zaśnięciem miał 52% baterii, a rano był martwy i nie reagował na nic, ani na ładowarkę, ani na kabelek podpięty do PC. W tej chwili da się go włączyć (nie zawsze) przytrzymując dosyć długo klawisz power, da się wejść w TWRP i w fastboot. W EDL prawdopodobnie też wchodzi (próbowałem kabelkiem ze zwartymi pinami), ale największy problem jest taki, że żaden PC go nie widzi (kompletnie nic). Działa jedynie ładowanie. Fakty o urządzeniu: Redmi 3S 3/32gb, rom miuipolska (najnowszy), odblokowany BL, wgrane TWRP. 
Co mogę i czy da się coś zrobić bez otwierania telefonu? Czy da się jakoś wgrać rom global, najlepiej razem ze stockowym recovery z poziomu TWRP? Teoretycznie jest gwarancja, ale jest zmieniony rom i wgrane TWRP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Telefon bez problemu działał rok, a to ściągałem sobie a to coś działałem z romami etc.

Niestety dzisiaj wpadłem na genialny pomysł zaktualizuje sobie roma. 

I zaktualizowałem, ściągnąłem an telefon, uruchomiłem TWRP i jedziesz, potem na sam koniec spytało się o SU, ale myślę nie potrzebne mi  to po co

Telefon już się nie uruchomił

Czarny ekran, po podłączeniu ładowarki ZERO reakcji. Nie świeci się dioda nic

Niestety żadne mi flash go nie widzi. Widział raz w pracy a potem przestał.

Nie działa trzymanie jakiejkolwiek przycisków w żaden sposób.

 

Co mogę zrobić aby ocalić go?

men.PNGmi.PNGnie widzi.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam o tuż mam problem z moim niedawno zakupionym xiaomi redmi 3S telefon był używany i zacinał sie na logo systemu taki miał być uznałem że wgram mu po prostu nowy rom z fastboota nie jestem w tym dobry ale już to robiłem w swoim starym redmi 3s rownież i nie miałem problemów. Telefon uruchomiłem przez fastboot i się zaciął wiec nie wiedziałem co zrobić był w miarę naładowany przytrzymanie przycisków nic nie dawało więc uznałem że wyjmę baterię przecież nic sie raczej nie powinno stać bo innaczej telefon będzie świecił wieczność. Więc tak zrobiłem rozebrałem oczywiście przy pomocy poradnika nie chciałem nic zepsuć odłączyłem baterię podłączyłem i złożyłem telefon. Teraz się nie chce w ogole uruchomić gdy go podłącze przez chwilę mruga led od ładowania na czerwono i przestaje. Co zrobiłem nie tak i czy jest możliwość uratowania telefonu ? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slimdick napisał:

Przecież Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 to jest tryb EDL i to normalne że jest czarny ekran, to jaki problem teraz go postawić, wgraj mu oprogramowanie a potem uruchom guzikiem power ;) 

Może nie zatrybić, miałem podobnie, już myślałem, że pamięć uwalona, ale po podłączeniu do ładowarki na 24h zatrybiło wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Poradziłem sobie, ale napisałem osobny wątek MODERATORZE dlatego że nikt nie miał takiego przypadku jak ja, ponieważ telefon po wgraniu softu i wyłączeniu się był jak cegła! ZERO CZEGOKOLWIEK - ani diod pod ładowarką komputerem etc, żadne kombinacje klawiszy czy wyświetlania.

Podsumowując z czym się borykałem i jak rozwiązałem problem. Całość zajęło mi 12h

Otóż telefon nie był wykrywany w ogóle po podłączaniu do PC, tylko było jako "Nie rozpoznano urządzenia USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)"

więc podłączyłem a to raz do ładowarki a to do kompa.

Oczywiście wyłączyłem podpisywanie sterowników etc

Instalowałem sterowniki qualcoma z rożnych stron, za siłę chciałem wymusić sterownik 9008 czy 900e czy jakikolwiek ale za chwilę się rozłączał i bylo jak powyżej. Ściągąłem w uj wersji mi flasha nie wykrywał nic. 

Rozebrałem telefon, odłączając od zasilania PC i wyciągnąłem złącze oczywiście czytnika linii, i tych dwóch nad baterią bo nie wiedziałem który jest od czego.

Nastał sukces bo telefon zaczął wykrywać się jako diagnostic 900E, i tyle w sumie.

Znowu kombinacja sterownikami etc

Podłączyłem zatem telefon, do PC z podłączonymi złączami nad baterią. W momencie jak był telefon podłączony telefon do Pc wyciągnąłem złącza, zawibrował telefon i zainstalował się sterownik 9008.

Miflash wykrywać zaczął że cos jest na porcie com. Niestety każde wgranie kończyło się tym że po czasie 5s nie było można otworzyć portu czy jakieś komunikaty różne, i zrywało połączenia,

Wpiełem baterię, telefon powstał. 

Powstał i pojawiło się logo Mi i wszystko

Więc wyłączyłem telefon i natychmiast nacisnąłem +- i włącznik, wgrałem nowy soft na twrp i zainstalowałem ale niestety nie pomogło nic.

Dalej było mi po włączeniu, więc wyłączyłem telefon i odrazu nacisnąłem kombinacje klawiszy aby wejsc do fastboota

Ściągnąłem zatem global dev z strony MI, i wgrałem przez fastboota z czyszczeniem wszystkiego za pomoca oficjalnego najnowszego miflasha.

Wszystko było na win 10 64bit oryginalny etc. Eset był dobrze się miał. 

Soft który mi zjepsuł telefon xiaomi.eu_multi_HM3_V8.5.2.0.LAICNED_v8-5.1.zip

Jak sa jakies pytania odpowiem, bo nigdzie się nie spotkałem z problemem identycznym jak miałem ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, student napisał:

myślałem że będzie działać bo jest do zwykłego.

Jest do innego, to zupełnie inny telefon z innym procesorem. Takich przypadków uwalenia po wgraniu złego romu jest sporo na forum. Ciesz się, że nr IMEI pozostały, bo musiałbyś drugie tyle czasu stracić na odtworzenie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam problem otóż wczoraj lekko zamókł mi telefon przy 5% baterii po czym zaczął się włączać i wyłączać i w końcu zostało na ekranie boota i telefon sie rozładował, jednak cały czas swieciła się czerwona dioda. Po powrocie do domu wrzuciłem telefon na noc do ryżu i rano podłączyłem na ładowarke, czekałem około 30min zanim cos zacznie sie dziac i wtedy telefon zaczął sie włączać samoczynnie, nie wcisnąłem przycisku power. Jednak telefon po pojawieniu sie loga mi zaczął sie restartowac, po dwoch restartach pojawił się ekran logo fastboot i to samo ekran co 5 sekund gasnął i wracał do tego ekranu po paru próbach odpiąłem telefon z ładowarki (ładowarka oryginalna xiaomi) jednak czerwona dioda dalej sie swieci. Dodam że jeśli przytrzymam przyciski volume+ i - to telefon restartuje sie cały czas przy ekranie loga mi. Co w takiej sytuacji moge zrobic? Mam jeszcze gwarancje takze wolalbym uniknąć rozkręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikiss napisał:

Mam jeszcze gwarancje takze wolalbym uniknąć rozkręcania.

Raczej nie masz już gwarancji jak był kontakt z wodą. Miałem podobny problem, ale do suszenia go rozebrałem i po wyschnięciu ożył. Czy twój będzie działał, nie wiadomo. Tak czy inaczej chyba musisz go rozebrać, bez tego wilgoci się nie pozbędziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FromWP napisał:

Raczej nie masz już gwarancji jak był kontakt z wodą. Miałem podobny problem, ale do suszenia go rozebrałem i po wyschnięciu ożył. Czy twój będzie działał, nie wiadomo. Tak czy inaczej chyba musisz go rozebrać, bez tego wilgoci się nie pozbędziesz.

Rozebrałem telefon wysuszyłem i złożyłem spowrotem podpiąłem telefon pod ładowarke i odziwo ładowało było pokazane 0% jednak nagle dioda zgasła i nic sie nie dzieje, gdy podpinam pod komputer znajduje telefon jednak nie udaje sie zainstalowac sterowników.

Edit: Jednak dalej to samo telefon włącza sie do ekranu loga mi i się wyłacza i tak w kółko

Edit 2: Telefon działa wszystko jest ok po wejsciu do flashboota i wcisnieciu przycisku download jednak nie działa mi przycisk power chociaż myśle ze mogłem coś źle złożyc.

Edytowane przez Mikiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że mogło pójść zwarcie po płytce.
Dlatego NIGDY po zalaniu telefonu nie powinno się go włączać tylko zostawić do wysuszenia na 3 dni.
A sposób "na ryż" to jakaś kpina. Prędzej zasyfisz cały telefon nim coś osiągniesz

Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Zawiesił mi się telefon podczas ładowania, było na nim 99% i nie chciał wyjść z tego "okna" gdzie jest 99% w kółku na czrnym tle. Chciałem go zresetować kombinacją klawiszy "zasilanie + vol up. i pokazało mi się takie coś :( Ratujcie, muszę wykonać pilny telefon, a nie mam nic w pobliżu. Jak go po prostu włączyć? :(

post-410130-0-13723300-1465059448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z Redmi 3 S Wyłączył się sam do stanu resetowania telefonu i pozostał w nim już dobre 2 godziny, nie odpowiada na żadne funkcje. Widnieje tylko ikonka miu z napisem mi.com oraz napis na dole powered by android  i nic się nie da  z nim zrobić. Ani wyłączyć trzymając przycisk zasilania dłużej, ani on plus przycisk głośności, podłączając kabel ładowania również nie reaguje, a podłączając do komputera nawet go nie wykrywa. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś rano po wyjęciu telefonu z kieszeni zobaczyłem ekran ładowania fastbota (wcześniej telefon był wyłączony) myślałem że w kieszeni nacisnęła się kombinacja

do włączania fastbota i za chwile będę mógł normalnie uruchomić telefon ale telefon jakby się zaciął na ekranie ładowania fastbota i od 8h nic się nie dzieje.

Podłączenie do ładowarki nie pomaga, proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, gysek napisał:

Podłączenie do ładowarki nie pomaga, proszę o pomoc.

Sam z fastboota nie wyjdzie, chyba dopiero wtedy jak bateria się rozładuje. Podłączenie ładowarki jak telefon jest w fastboot też nic nie zmieni. Przytrzymywałeś bardzo dłuuuuugo power?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, mam taki problem z moim xiaomi redmi 3s. Mam go od 10 miesięcy i oprócz wymiany pękniętego wyświetlacza nic się z nim nie działo.2 godziny temu aktualizowałem go. 30 minut temu wysłałem wiadomość, odłożyłem telefon i po chwili zauważyłem, że na telefonie pokazał pokazał się ekran włączania, czyli znaczek xiaomi, Powered by android i trzy migające kropeczki i tyle. Tak się ładuje i nic. Czy ktoś już miał taki przypadek i jak go rozwiązać??? Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

#pomoc #redmi3s

Witam wszystkich serdecznie w ten zimny niedzielny wieczór i proszę o pomoc 1f641.png:(
Mój Redmi 3S padł i nie powstał.
Rozładowała się bateria a po podłączeniu do ładowania zero reakcji, dioda również nie świeci, jednak laptop po połączeniu go wykrywa. Jakieś rady czy oddawać jutro na gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...