Skocz do zawartości

3S nie włącza się


tomekm91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu ( :( ) kupiłem telefon Xiaomi REDMI 3S (wersja z 3gb ram itd). Ogólnie smartfon zaskoczył mnie bardzo pozytywnie mimo początkowych obaw o chińskiego producenta, ale przesiadka z Xperii T3 jak najbardziej korzystna. Wszystko działało idealnie, poza zasięgiem. Telefon wyszukiwał tylko sieci 2G, ale wczoraj, po wpisaniu kodu  *#*#4636#*#* i zmienieniu ustawień w końcu miałem upragnione H+. I wszystko szło pięknie, aż wieczorem, po pracy widzę 'brak karty sim'. Nie miałem czym wyciągnąć szufladki z kartą SIM, to uruchomiłem ponownie urządzenie i... telefon już nie wstał. Włącza się, jest znaczek Xiaomi i pasek ładowania, co jakieś 10 sekund urządzenie wibruje i ekran staje się jaśniejszy i tak dalej i tak dalej... Zostawiłem go tak na całą noc i nic się nie zmieniło... Kompletnie nie wiem co robić, cholera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale jak to zrobić ? Jestem kompletnie zielony w tych tematach, od kilku dobrych lat siedzę na Xperiach, z którymi nigdy nie miałem problemu, żadnego. Dodam, że po podłączeniu urządzenia do komputera wyskakuje okienko "Redmi 3S", ale nic tam nie ma, jest pusto. Mipcsuite też nie widzi telefonu.

Edytowane przez tomekm91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program miflash nie znajduje telefonu...

Wchodzę w tryb download, podłączam do komputera i wychodzi mi komunikat z windowsa wykryto 'unknown device', a w miflash-u pusto.

Sciągnałem 'skrypt', ale też nic, nie wiem czy dobrze to robię, jak wspominałem jestem zielony w tym...

@@

Dobra mam.

 

@@

MAM ! DZIAŁA ! 

DZIĘKI !

 

Jak w ogóle takie coś się stało ? To normalne w tych telefonach ?

Edytowane przez tomekm91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ;) wczoraj dostarczono mi Xiaomi Redmi 3s od xiaomi.com.pl, poinstalowałem wszyskie aplikacje i wszystko było ok, ale dzisiaj postanowiłem uruchomić telefon ponownie, i sie zawiesił na logo tak jak u Ciebie ;) trochę się rozczarowałem, bo telefon nie miał jednego dnia po wyjęciu z pudełka. Instalacja nowego ROMu pomogła (land_global_images_V7.5.9.0.MALMIDE_20160805.0000.29_6.0_global_470b843c10  Link do ROMu).

PS. po zakupie z xiaomi.com.pl nie dostaliśmy paragonu, zastanawiamy się jak będzie z gwarancją w takim razie ;)

Edytowane przez dkiejko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wspominamy sprzedawca to raczej typowy "janusz biznesu". Telefony sprzedaje z zasyfionym oprogramowaniem, często mają problem ze startem po wyjściu z pudełka. Dziwi mnie ślepa wiara w słowo gwarancja, skoro nawet wiodące i znane marki, mające swoje autoryzowane serwisy -  serwis gwarancyjny traktują, jak zło konieczne. 

W przypadku zakupów w firmach krzak lepiej darować sobie jakiekolwiek roszczenia gwarancyjne - lepiej skorzystać z rękojmi - oczywiście w przypadku gdy nabywca jest osobą fizyczną. 

@dkiejko bez paragonu lub faktury - nie masz żadnej ochrony kupującego. 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zexon72 napisał:

@dkiejko bez paragonu lub faktury - nie masz żadnej ochrony kupującego. 

No niezupełnie, jeżeli utworzył konto przed kupnem, ma tak zwaną historię zakupu, jeżeli nie to zostają jeszcze maile od sklepu o realizacji zamówienia. @dkiejko sprawdź dobrze maila, ponieważ oni wysyłają faktury drogą elektroniczną. A jeżeli nie masz, to żądaj tego w jakiej kolwiek formie i daj im czas 7dni, i zastrzeż że jeżeli nie spełnią warunku to zgłosisz się z ich korespondencją o zakupie do UOK-u. Myślę że długo nie będę czekał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2016 o 10:33, wojtekmarchewka napisał:

No niezupełnie, jeżeli utworzył konto przed kupnem, ma tak zwaną historię zakupu, jeżeli nie to zostają jeszcze maile od sklepu o realizacji zamówienia. @dkiejko sprawdź dobrze maila, ponieważ oni wysyłają faktury drogą elektroniczną. A jeżeli nie masz, to żądaj tego w jakiej kolwiek formie i daj im czas 7dni, i zastrzeż że jeżeli nie spełnią warunku to zgłosisz się z ich korespondencją o zakupie do UOK-u. Myślę że długo nie będę czekał :D 

@wojtekmarchewka napisałem maila do nich,  że podam ich na Policję i do Urzędu Skarbowego to odpisali po kilku h,  że wyślą FVAT,  tak też się stało.  Poprzednie dwa maile grzecznosciowe,  żeby wysłali nie podziałaly, to trzeba było ich postraszyc :)  

 

A co do oprogramowania,  to jakie polecacie stabilne,  że gdy będę chciał uruchomić telefon ot tak,  to wiem,  że on się on uruchomi,  a nie zatnie się na logo i będzie się wyłączal i włączal w kółko :)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2016 o 10:51, dkiejko napisał:

 

A co do oprogramowania,  to jakie polecacie stabilne,  że gdy będę chciał uruchomić telefon ot tak,  to wiem,  że on się on uruchomi,  a nie zatnie się na logo i będzie się wyłączal i włączal w kółko :)? 

ROM instalowałeś przez telefon czy jakoś inaczej? Mam to samo co Ty, t.j. telefon podczas resetowania staje na "Mi" i się resetuje. Pomaga fastboot - telefon się wyłącza po czym już można go normalnie włączyć.

Jednak nie mogę go zaktualizować ;/ wczoraj pobrało się MiUi 7.5.9 i d*pa - 15min aktualizowania i d*pa. Wczoraj jeszcze wyskoczyło powiadomienie o aktualizacji 8.0.3 - niestety właśnie próbowałem zaktualiozwać i znów się nie powiodło :/

Jak aktualizujesz swój telefon? Przez PC jakimś programem?

ps. telefon ma 2 dni a już cyrki ;/

Edytowane przez damiaantt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damiaantt napisał:

ROM instalowałeś przez telefon czy jakoś inaczej? Mam to samo co Ty, t.j. telefon podczas resetowania staje na "Mi" i się resetuje. Pomaga fastboot - telefon się wyłącza po czym już można go normalnie włączyć.

Jednak nie mogę go zaktualizować ;/ wczoraj pobrało się MiUi 7.5.9 i d*pa - 15min aktualizowania i d*pa. Wczoraj jeszcze wyskoczyło powiadomienie o aktualizacji 8.0.3 - niestety właśnie próbowałem zaktualiozwać i znów się nie powiodło :/

Jak aktualizujesz swój telefon? Przez PC jakimś programem?

ps. telefon ma 2 dni a już cyrki ;/

U mnie wczoraj też wyskoczyło okienko,  że jest aktualizacja do 8mki. Co najlepsze,  teraz jak bym wyłączył telefon to pewnie bym go już nie włączył,  bo zawiesiłby się na logo.  Wieczorem ręcznie wgram 8mke tzn ściągnę ROM ze strony,  i wgram przez adb i miflash,  a czy to pomoże,  że nie będzie już mi się zawieszac..  Nie wiem.  Wczoraj miałem jeszcze lepszy problem,  jak się zawieszal to power i vol+ i klikalo się download i tel gasl i można było zainstalować system,  a wczoraj klikalo się download i się tel włączal. :P też nie jestem zadowolony,  że tak tel działa,  tym bardziej,  że mój ma tydzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze @dkiejko rozwiązałem swój problem :) żeby było dla potomnych, szybką instrukcję aktualizacji telefonu przez PC - pomaga na problemy z zawieszaniem się telefonu na logo "Mi", jak i pewnie wiele innych (w tym przypadku jest to aktualizacja do wersji 8.0.3 - ale pewnie działać będzie w przypadku nowszych):

 

1. Ściągnij ROM http://en.miui.com/a-234.html -> szukaj Redmi 3S/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download (lub inny w zależności od telefonu)
2. Ściągnij ADB https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410
3. Ściągnij MiFlash https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514
4. Rozpakuj ROM na dysku
5. Uruchom Xiaomi w trybie fastboot - vol - i power ma się świecić logo fastboot.
6. Podłącz telefon do komputera.
7. Włącz ADB jako administrator i wklej to:

fastboot devices

fastboot oem edl

i kliknij enter.
8. Uruchom MiFlash jako administrator i znajdz wypakowaną paczkę ROMu - wystarczy zaznaczyć folder w którym ROM się znajduje
9. W MiFlashu na samym dole zaznacz flash all.
10. Kliknij FLASH i czekaj do zakończenia instalacji (ok. 5min)
11. Odłącz telefon od komputera i trzymaj power jakieś 10 sekund. - przy pierwszym uruchomieniu trwa to długo - ok. 2-3min - cierpliwości.

 

Edytowane przez damiaantt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć. Kupiłem mojego Xiaomi 3S jakieś pół roku temu. Po nie więcej niż miesiącu zawiesił się tak, że działał tylko przycisk zgłaśniania (lub ściszania nie pamiętam) oraz ON/OFF. Nie dało się nic zrobić.   Jakimś cudem zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych (tracąc rzecz jasna całą zwartość telefonu, aplikacje itd. ale kij z tym przeżyłem i telefon zaczął działać).   Wczoraj (czyli po ledwie pół roku użytkowania - normalnego) PADŁ - kompletnie !!!!!!    Nie włącza się, nie ładuje, nic -Żadnych reakcji!  Miał ktoś taki problem? Da się z tego wyjść czy po prostu chiński szmelc? Zawsze używałem Nokii - pierwszy raz zaryzykowałem i kupiłem coś innego ŻAŁUJĘ tego kroku.  Proszę o ewentualne wskazówki czy to jest usterka do naprawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz.ur napisał:

@Winston czy komputer wykrywa telefon ? Czy telefon wchodzi w fastboot ? Przytrzymaj przycisk power ok 30s , czasami pomaga . 

@mariusz.ur Dzięki serdeczne za pomoc. Zadziałało. Czy uważasz, że powinienem to reklamować póki jeszcze mam 5 miesięcy gwarancji czy takie rzeczy się zdarzają i nie ma w tym nic nadzwyczajnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zawiechy w Redmi 3s to znany objaw - niezależnie od oprogramowania. Dzieje się tak na romach od xiaomi, jak i na xiaomi.eu. Przyczynę próbowałem znaleźć przez 5 miesięcy używania Redmi 3s i nie mam pojęcia skąd to się bierze. 

Dłuuuuuugie przytrzymanie power rozwiązuje problem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 1.10.2016 o 18:13, damiaantt napisał:

Dzięki koledze @dkiejko rozwiązałem swój problem :) żeby było dla potomnych, szybką instrukcję aktualizacji telefonu przez PC - pomaga na problemy z zawieszaniem się telefonu na logo "Mi", jak i pewnie wiele innych (w tym przypadku jest to aktualizacja do wersji 8.0.3 - ale pewnie działać będzie w przypadku nowszych):

 

1. Ściągnij ROM http://en.miui.com/a-234.html -> szukaj Redmi 3S/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download (lub inny w zależności od telefonu)
2. Ściągnij ADB https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410
3. Ściągnij MiFlash https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514
4. Rozpakuj ROM na dysku
5. Uruchom Xiaomi w trybie fastboot - vol - i power ma się świecić logo fastboot.
6. Podłącz telefon do komputera.
7. Włącz ADB jako administrator i wklej to:

fastboot devices

fastboot oem edl

i kliknij enter.
8. Uruchom MiFlash jako administrator i znajdz wypakowaną paczkę ROMu - wystarczy zaznaczyć folder w którym ROM się znajduje
9. W MiFlashu na samym dole zaznacz flash all.
10. Kliknij FLASH i czekaj do zakończenia instalacji (ok. 5min)
11. Odłącz telefon od komputera i trzymaj power jakieś 10 sekund. - przy pierwszym uruchomieniu trwa to długo - ok. 2-3min - cierpliwości.

 

Mam problem, proszę o pomoc. Po wklejeniu komend do adb wyskakuje brak dostepu, a w mi flasz zawsze czegos brakuje, juz sciagalem kilka romow

11111.jpg

222222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Wczoraj złapała mnie ulewa. Telefon w kieszeni, ale przesiąkło przez spodnie (10 min przed wejściem do domu działał). W domu wyciągam telefon, był cały mokry, i wyłączony.

Góra telefonu gorąca. Wsadziłem do ryżu, i znalazłem na YT filmik jak rozebrać obudowę. Obudowa zdjęta, było trochę wody (były ewidentne krople wody, nie wilgoć) Strasznie nagrzała się płytka nad baterią. 2 godziny suszarka dmuchała zimnym powietrzem. Całą noc w ryżu bez obudowy. Nie posiadam małych śrubokrętów, aby rozkręcić baterię. Dziś rano telefon zimny. Nie włączałem go. I pytania:

1. Jak oceniacie, coś z niego będzie?

2. Ile potrzymać go w ryżu (nigdy nie zalałem telefonu)

3. Telefon kupiony w X-Kom Wrocław. Pewnie po zdjęciu obudowy straciłem gwarancję, więc, czy opłaca się ewentualnie naprawiać/oddać na gwarancję? Czy nastawiać się na zakup nowego.

4. Dzień wcześniej robiłem synchronizację, jak dostać się na swoją chmurę, i odzyskać dane do innego telefonu (głównie kontakty)

Bo rozumiem, że na nowy telefon będę musiał się zalogować swoim numerem konta na Xiaomi (nie pamiętam go)

5. W sklepie już nie posiadają tego modelu, jaki wybrać nowy do 1kPLN (zależy mi na zdjęciach, dobrym GPS do sportu, i żywotności na baterii)

Pozdrawiam. 

Edytowane przez grathon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grathon napisał:

 Jak oceniacie, coś z niego będzie?

1. Po zalaniu, to zawsze loteria, nie można tego ocenić. będzie działał albo nie będzie. Jak nie, to naprawa nie opłacalna. Żona swojego Redmi 3 zalała gorącą cherbatą (pękła szklanka, a leżał obok na stole)/ Przestał działać, ale  po rozebraniu i wysuszeniu wstał i działa bez problemów. Żadnych guseł z ryżem nie odprawiałem, po prostu poleżał kilka godzin otworzony w suchym ciepłym miejscu.

3. Jak rozebrałeś, a nawet bez tego w serwisie najprawdopodobniej odkryją zalanie i z gwarancji nici

4 Nr konta nie musisz pamiętać, ale maila, lub nr tel na który zakładałeś konto to już tak. Hasło można od biedy odzyskać, zmienić. Normalnie to się jeszcze kontakty na koncie Googla trzyma, nie wiem czy to ustawiłeś.

5, Redmi 4x, to następca twojego podobne parametry i identyczna bateria. Trochę ponad 800zł z oficjalnej dystrybucji, a ostatnio Allegro rozdawało kupony i można było jeszcze 100zł odzyskać, jak w oficjalnym sklepie kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W serwisie się nie martwię, normalnie powiem ze był zalany, i chcę naprawy, ale jak mówisz - nie opłacalne. Więc pewnie temat zostawię. Jak wrócę z pracy, to spróbuję go włączyć, jak nie wstanie, to podłączę ładowarkę. Może przez to wydzielanie gorąca bateria się rozładowała (w momencie zalania miała 90%) i po podłączeniu do ładowania może wstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Złożyłem telefon, ale nie startuje. Po podłączeniu ładowarki nic się nie dzieje. Z ładowarką też nie chce się włączyć. Komputer też go nie widzi.

Jeszcze cos spróbować?

To co? Pewnie szrot. I kolejny do szuflady.

Edytowane przez grathon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, grathon napisał:

To co? Pewnie szrot. I kolejny do szuflady.

Pewnie tak. Oprócz bardzo długiego przytrzymania power nic więcej sam nie zrobisz. Po zalaniu żaden rozsądny serwis nie da ci gwarancji na prawidłową pracę telefonu.

Ale umarł honorowo, nia tak jak podobno większość zalanych, po kąpieli w kiblu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

 

Ale umarł honorowo, nia tak jak podobno większość zalanych, po kąpieli w kiblu.

 

Pewnie że honorowo. Podczas geocachingu, wtedy próbowałem dostać się do zasypanego bunkra :)

Poleży w szufladzie, może kiedyś odpali. I pójdę za Twoja sugestią. Rozważę 4X, jednak Redmi Note 4 jest za 1kPLN.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grathon napisał:

Poleży w szufladzie, może kiedyś odpali. I pójdę za Twoja sugestią. Rozważę 4X, jednak Redmi Note 4 jest za 1kPLN.

Popatrz w Sferis. Redmi Note 4X (u nich nazwali go Redmi Note 4, choć to de facto 4X) kosztuje niespełna 800 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...