Skocz do zawartości

Band 20 LTE (800mHz) a international z X-KOM


witek_77

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jak wiecie nasze chińczyki nie posiadają odblokowanego BAND 20 LTE czyli 800mHz. Chipset obsługuje. Obserwuję temat na XDA o odblokowaniu w nvram tegoż ustrojstwa. Teraz niby X-KOM ma mieć wersję international z odblokowanym 800mHz. Trzeba by było znaleźć dawcę tj kogoś kto ma z ich dystrybucji mi5 kto podzieli się z nami plikiem NVRAM i dzięki temu możliwe, że wszyscy będziemy mieli 800mHz. Jeżeli będzie ktoś taki miał to proszę pomóż reszcie z EU którzy chcą mieć LTE 800mHz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w Pszczynie też, ale mieszkam na wsi obok i 800mHz byłbo spoko bo band 3 (1800mHz) nie dochodzi a z niego korzystamy właśnie wszyscy obecnie. Na kominie WZD w Pszczynie PLAY od tygodnia dokłada anteny BAND 7 (2600mHz) i band 20 (800mHz). Band 7 (2600mHz) ma zasięg około kilometra ale zapierdziela strasznie. Band 3 (1800mHz) mają wszyscy operatorzy i mają zasięg chyba do 5km od nadajnika. LTE 800mHz będzie miało wolniejszą prędkość ale znacznie większy zasięg, a orange (nju do nich należy) właśnie kupili czestotliwość 800mHz i będzie jeszcze lepiej z tym LTE na wsiach.

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być sceptycznie nastawiony, ale ostatnio z rozmowy na en.miui wyczytałem, że w Mi5 takowego pasma odblokować się nie da, jest tylko 850 i to udało się zrobić, ale z 800 jest jakiś większy problem, nawet dodając odpowiednie wpisy do nvram i modyfikując inne pliki, mimo iż pasmo 800 pojawia się w spisie i można je zaznaczyć to telefon się z nim i tak nie połączy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to obserwuje ale napisali gdzieś że wpisy mogą się różnić w nvram i dlatego nie łączy się a widzi go.  Trzeba być dobrej myśli bo jednak wszystko dąży do lte a nie każdy mieszka blisko btsa. Także xiaomi musi pomyśleć o b20 jeżeli chce zrobić ekspansję na rynek europejski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2016 o 09:14, witek_77 napisał:

Hej. Jak wiecie nasze chińczyki nie posiadają odblokowanego BAND 20 LTE czyli 800mHz. Chipset obsługuje. Obserwuję temat na XDA o odblokowaniu w nvram tegoż ustrojstwa. Teraz niby X-KOM ma mieć wersję international z odblokowanym 800mHz. Trzeba by było znaleźć dawcę tj kogoś kto ma z ich dystrybucji mi5 kto podzieli się z nami plikiem NVRAM i dzięki temu możliwe, że wszyscy będziemy mieli 800mHz. Jeżeli będzie ktoś taki miał to proszę pomóż reszcie z EU którzy chcą mieć LTE 800mHz.

Nie bedzie nawet żadnego dawcy, bo X-Kom ma takie samo MI5 jak my. W wersji international są Redmi Note 3 i Redmi 3S. Dla Xiaomi nasze MI5 to juz przeszłość i nie będzie żadnego international.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to zwykłe MI5 na którym chinczycy dodrukowali odpowiednie napisy coby w mumii ojropejskiej mogły być sprzedawane :). A w X-Komie przecież wg zapowiedzi ABC jest MI5 z globalem.

Pytanie z innej beczki do Acida, bo nie ma forum MI5s plus. Czy jest już w robocie nasz rom eu? Mocno zastanawiam się nad zmianą MI5 na plusa ze względu na wielkość ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PanPreza napisał:

Czy jest już w robocie nasz rom eu?

Jest dawno zrobiony. Tylko co z tego jak i tak podstawą jest TWRP...a tego jeszcze nie ma.

3 godziny temu, bartos38 napisał:

Ja mam z x-komu i nie ma 800mHz wersja global

No i prawidłowo. Nikt przecież nigdy nie mówił, że MI5 z oficjalnej sprzedaży ma band 20. MI5 jest już EOL (end of life), sprzedadzą tyle co mają lub ewentualnie domówią wariant 64G i tyle, więcej MI5 nie będzie bo Xiaomi już go zastępuje MI5s. A ten... też nie ma band 20.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...