Skocz do zawartości

Xiaomi AMAZFIT


korno

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.08.2017 o 20:33, kaudii napisał:

Jest dodana, od kilku wersji, ale niestety nie posiadam urządzenia które mógłbym przetestować, urządzenie dodaje się w telefonie w aplikacji Mi Home i wówczas obslugujesz za pomocą zegarka to znaczy widgetu

Na moje potrzeby znam Mi Home, nie twierdzę przy tym że jestem znawcą. Właśnie czytałem o dodanej tej opcji do Pacfied, bardzo mnie to kusi żeby wgrać choćby z tego względu Pacfied ale nadal martwię się o gwarancję. 

Szkoda że nie ma u nas nikogo kto by mógł już opisać jak to działa z Mi Home w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta opcja jest nie tylko w PACEfit ale również w wersji dev oryginalnego chińskiego softu na którym PACEfit bazuje, stąd i jego obecność w tym Romie, z PACEfit można wrócić do oryginalnego softu bez problemu tylko trzeba uważać na wersję bo od pewnej wersji jest blokada bootloadera, wprawdzie na XDA jest tutorial jak go odblokować ale po co się bawić niepotrzebnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem że Huami od Amazfit nie wypuści żadnego narzędzia do odblokowania bootloadera. Skąd to wiem, zapytałem się na ich blogu a co najlepsze zachęcają do skorzystania z narzędzia na XDA jeżeli chce odblokować i utracić gwarancję

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba zrozumiał. Po co mają robić swoje narzędzie skoro istnieje już inne, które działa poprawnie? Jeżeli wgramy później oryginalny soft który zablokuje BL to w czym problem? I czy na serio przejmujemy się gwarancją, którą i tak trzeba realizować w Chinach? Myślę, że nie jest to ogromnym problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba zrozumiał. Po co mają robić swoje narzędzie skoro istnieje już inne, które działa poprawnie? Jeżeli wgramy później oryginalny soft który zablokuje BL to w czym problem? I czy na serio przejmujemy się gwarancją, którą i tak trzeba realizować w Chinach? Myślę, że nie jest to ogromnym problemem
Skąd wiesz że Gwarancja tylko w Chinach? Masz jeszcze gwarancję sprzedawcy jeżeli kupione w kraju w sklepie.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kupującego w kraju od naszego sprzedawcy, gwarantem jest własne sprzedawca. To co później on zrobi z urządzeniem nie obchodzi mnie. Ja mam tu akurat na myśli aze.com.pl na które maseczki osób narzeka. W przypadku zasadnej gwarancji naprawiaja lub wysyłają nowe urządzenie.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od nich kupiłem 2 szt
9 m-cy temu i jakoś nie szczególnie martwię się gwarancją bo i po co wolę podlegać sobie mieć cywilizowany język. Ale oczywiście to wszystko zawsze kwestia indywidualnych preferencji. A mówiąc o ale to nawet nie są w stanie uczciwie sprzedać produktu miałem id nich dostać wersję z angielskim softem a przysłali mi chińczyk z odpalonym angielskim poprzez adb, to i taka firma i uważali że dostałem to co zamawiałem, zero skruchy i poszanowania klienta

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Skoro się w tym orientujesz, to czy możesz potwierdzić że w Pacfied jest obsługa urządzeń Mi Home? Jak to działa?
 


Nie wiem kolego czy już się dowiedziałeś jak to działa ale odpiszę gdyż właśnie zainstalowałem pacified i po dodaniu amazfita w apce mihome jest możliwość sterowania np wyłącznikami oraz możliwość odczytu danych z czujników temperatury i wilgotności.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaudii mam pytanie do Ciebie jako do osoby "bardziej" w temacie pacefied. Czy jest tam opcja synchronizacji treningów z czymś cywilizowanym i znanym w naszej części świata? Bo czekam na amazfit angielską wersję ze stravą i to jest jedyny aspekt którego mi szkoda tracić.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Nie wiem kolego czy już się dowiedziałeś jak to działa ale odpiszę gdyż właśnie zainstalowałem pacified i po dodaniu amazfita w apce mihome jest możliwość sterowania np wyłącznikami oraz możliwość odczytu danych z czujników temperatury i wilgotności.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Rozumiem że to działa jeżeli jesteś w zasięgu danej sieci WiFi i. Kiedy zegarek z nią się łączy. A jak to wygląda kiedy jesteś np poza domem. Zegarek łączy się przez bt z tel a tel z bramka przez gsm?

Tak czy inaczej to baaaardzo cenne dla mnie informacje

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to działa jeżeli jesteś w zasięgu danej sieci WiFi i. Kiedy zegarek z nią się łączy. A jak to wygląda kiedy jesteś np poza domem. Zegarek łączy się przez bt z tel a tel z bramka przez gsm?

Tak czy inaczej to baaaardzo cenne dla mnie informacje

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Nawet jeśli jesteś w zasięgu WiFi to i tak amazfit łączy się przez bt z telefonem i dopiero w tedy możesz klikać na mi home. Więc nie ma różnicy czy jesteś w zasięgu domowego WiFi czy nie. Tu porostu dodajesz urządzenie (zegarek) do mi home. I za pośrednictwem tej aplikacji w telefonie możesz coś zmienić lub odczytać np temperatury.


Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaudii mam pytanie do Ciebie jako do osoby "bardziej" w temacie pacefied. Czy jest tam opcja synchronizacji treningów z czymś cywilizowanym i znanym w naszej części świata? Bo czekam na amazfit angielską wersję ze stravą i to jest jedyny aspekt którego mi szkoda tracić.

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

 

Jest opcja aby synchronizował się ze stravą, ale po małej kombinacji z wersjami aplikacji na telefonie

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2017 o 20:58, baku1991 napisał:

Czy jest tam opcja synchronizacji treningów z czymś cywilizowanym i znanym w naszej części świata? Bo czekam na amazfit angielską wersję ze stravą i to jest jedyny aspekt którego mi szkoda tracić.

Teoretycznie działa, a w praktyce nie zawsze.

U mnie działało to https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/huami-xiaomi-amazfit-watch-sync-strava-t3543208 

(jest tez to https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-finally-sinc-strava-cn-version-t3585176)

Ostatecznie stwierdziłem, że nie ma sensu kombinować skoro działa to:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73338156&postcount=124 

Dostajesz ładnego tcxa którego można zaimportować wszędzie. Może mniej wygodnie ale za to uniwersalne.

Edytowane przez kojer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Vergiliusz napisał:

 

@kaudii  @Axon Cześć, odblokowałem bootloader ale nie mogę wgrać ROMU. Korzystam z [FLASH TOOL]PACEfied 1.2.19 rel.15 Xiaomi Amazfit Smartwatch all languages available ale za każdym razem zegarek restrtuje się i wchodzi w fastboot.

Po pierwsze: czytasz https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/rom-pacefied-amazfit-huami-amazfit-t3539431 Najlepiej cały wątek bo znajdziesz tam odpowiedzi na sporo pytań.

Po drugie: czytasz dokładnie https://gitlab.com/Neuer_User/PACEfied_AmazFit/wikis/permanent-install (szczególnie punkt 4.)

Najnowsza wersja to Rel 25: Full install Version 1.2.32, pewnie na dniach będzie nowa bo już wyszła  1.2.34

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2017 o 22:45, Axon napisał:

Nawet jeśli jesteś w zasięgu WiFi to i tak amazfit łączy się przez bt z telefonem i dopiero w tedy możesz klikać na mi home. Więc nie ma różnicy czy jesteś w zasięgu domowego WiFi czy nie. Tu porostu dodajesz urządzenie (zegarek) do mi home. I za pośrednictwem tej aplikacji w telefonie możesz coś zmienić lub odczytać np temperatury.

 

Jak dodałeś zegarek do mi home? Bo mi automatyczne wyszukiwanie nie znajduje nic, jak wybiorę ręcznie z listy to jest komunikat, że szuka urządzeń bluetooth w pobliżu, ale nic nie znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chodzisz w mi home i jeżeli nie znajdzie samo wybierasz dodaj urządzenie a jeżeli jest włączony BT powinno znaleźć zegarek z wygranym pacefied bez problemu

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Możesz Trzeba na zegarku mi home uruchomić wcześniej

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...