Skocz do zawartości

Xiaomi AMAZFIT


korno

Rekomendowane odpowiedzi

jedyną opcją na spolszczenie jest wgranie PaceFit ROM, aby to zrobić musisz mieć odblokowany bootloader, wersje softu  1.2.13 - China i 1.3.2b US - mają już zablokowany Bootloader aby go odblokować musisz postąpić jak w tym wątku , wgranie Pacefit zgodnie z tym wątkiem.

Na j. Polski można zmienić za pomocą aplikacji stąd lub wskazówek stąd

to tyle na szybko, jak coś to pytaj

Edytowane przez kaudii
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎03‎.‎09‎.‎2017 o 16:31, kaudii napisał:
u mnie to nie działa, i właśnie nie wiem czemu

 - ścigamy i instalujemy mi home z tąd http://app.mi.com/details?id=com.xiaomi.smarthome&ref=search

- ściągamy i instalujemy amazfitwatch z tąd http://app.xiaomi.com/details?id=com.huami.watch.hmwatchmanager&back=true&ref=mobileWeb

Logujemy się w mi home i ustawiamy lokalizację jak poniżej (oczywiście zakładając że mamy urządzenia smarthome)

1.thumb.png.19aab379c4820b26d0846ab67830d66d.png

Gdy już mamy skonfigurowaną apke smart home oraz amazfit watch wybudzamy zegarek i przechodzimy na nim do apki mi home, aplikacja prosi o uruchomienie mi home w telefonie i dodanie urządzenia. Nie blokując zegarka uruchamiamy mi home i dodajemy urządzenie ręcznie wyszukując amazfit watch

2.thumb.png.ae07bc4b518d815dc4313f2835974c75.png

Urządzenie powinno dodać się bez problemu (oczywiście zakładając że mamy połączenie przez BT) przetestowałem to na dwóch telefonach xiaomi. Następnie w mi home na stronie głównej powinno pokazać się nowe urządzenie Amazfit Watch z napisem offiline. Klikamy i wybieramy połącz, po sparowaniu mamy następujący obrazek

3.thumb.png.12f73d17d44a5299acab7523f405e3a9.png

Nie zamykając aplikacji w telefonie czekamy chwilę i uruchamiamy w zegarku mi home, powinno być widać czujniki orz urządzenia smarthome

By był podgląd urządzeń smarthome w zegarku cały czas proponuję założyć kłódkę w aplikacji mi home by jej nie ubijał system.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Axon
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Axon przyjrzałem się twojemu opisowi oraz temu co dostałem wcześniej na PW od @Vergiliusz i na pewno to co w zegarku jest informacją z urządzeń, które macie w domu połączone z MiHome, a nie są to dane z zegarka, stąd u mnie brak tych informacji, bo nie mam innych urządzeń połączonych z MiHome, zegarek jest jedynie nośnikiem informacji  oraz urządzeniem sterującym, stąd potrzeba dodania go do MiHome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że nie napisałeś, ale zaczynając zabawę z parowaniem zegarka z MiHome liczyłem, że uda się aby po wejściu w MiHome w zegarku uzyskać info z czujników wewnątrz tego właśnie zegarka, moje błędne założenie, ale doczytałem dzisiaj i Twoja instrukcja parowania oraz Vergiliusza upewniły mnie w tym

Edytowane przez kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz z posta pobrać spolszczenie, pobrać android Commander i teraźniejszość ważna kolejność. W adb uruchamiasz adb root jak w wyniku masz # to możesz uruchomić Centrum android Commander jako administrator. W lewym oknie masz to co na pc a w prawym to co na podłączonym zegarku. W system/ app masz większością rzeczy a wearluncher i settings masz w priv/app i kopiujes

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linku o nazwie spolszczenie. Drugi link to chyba rom. Apki o nazwie początkowej Huami maja odpowiedniki w system /app a Wear w priv/app

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Aplikacja do zmiany języka - LINK

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Wybierz ten drugi, pewnie nowszy z poprawkami. We wcześniejszym poście masz screena z moim oknem z Android Commander. Spójrz na niego, w lewych oknie apki pobrane z rozpakowanwgo pliku w linku a w prawy oknie to co masz na zegarku. Jak nie masz roota na zegarku to pojawi Ci się błąd jak na moim screenie.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, milenium17 napisał:

@Vergiliusz

ok wszystkie apk z 2 linków mam i je kopiuje ale do którego katalogu?

Jak obiecałem, już wyjaśniam. Pobierz aplikacje spolszczone z drugiego linku. Rozpakuj je sobie gdzieś. Teraz podłącz zegarek i uruchom ADB a w nim wpisz adb devices, jak zegarek odpowie wpisz ADB root. Powinien pojawić się wynik w postaci symbolu # to oznacza że masz na zegarku uprawnienia root.

Teraz uruchom Android Commander z uprawnieniami administratora. Kiedy program pojawi się na ekranie w lewym oknie będziesz miał zawartość dysku a w prawym to co jest na zegarku. Teraz musisz w oknie gdzie masz zawartość zegarka odszukać w drzewie katalogów  system/app odpowiedni folder a w nim nazwy aplikacji które masz widoczne w lewym oknie ( czyli na dysku PC). Odpowiednio będą to HiamiLab, HuamiAlarm itd. To że znajdziesz je na zegarku to nie koniec, musisz wejść w te foldery aż w oknie zegarka będziesz miał samą aplikację z rozszerzeniem apk, dopiero wtedy kopiujesz przez przeciągnięcie z lewego do prawego okna. Robisz tak dla każdej aplikacji z nazwą Huami.

Żeby skopiować teraz aplikacje o nazwie Wear.. musisz cofnąć się ( chyba o jeden albo dwa poziomy w drzewie katalogów) w oknie gdzie masz zawartość zegarka aż znajdziesz folder priv/apk

Edytowane przez Vergiliusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam zegarek z 1.3.3a próbuję wejść w fastboot i za cholere nie mogę
robie tak wylaczam zegarek w podstawce wlaczam na 2 sek puszczę na sek i wciskam. gdy ekran przygasa. wkładam usb do kompa i licze do 4 puszczam przycisk.... zamiast fastboot jest znaczek A i normalnie się uruchamia. Szału dostaje. help

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmuzyk napisał:

już jestem ale w adb device nie ma nic na liście

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

a zegarek masz w fastboot? Powinieneś mieć coś takiego

 

59ae8d3c35642_adbfast.thumb.png.94d497dc8e1393eed64ae18e60354259.png

Wykrywa Ci poprawnie zegarek w systemie? Może trzeba styki przeczyścić lub delikatnie w ładowarce obrócić go. Mi często zdarzało się tak że działało ładowanie ale go nie wykrywało i pojawiał się komunikat z systemu że to urządzenie może działać szybciej, wówczas nic nie mogłem zrobić.

 

1 godzinę temu, ppmuzyk napisał:

witam mam zegarek z 1.3.3a próbuję wejść w fastboot i za cholere nie mogę
robie tak wylaczam zegarek w podstawce wlaczam na 2 sek puszczę na sek i wciskam. gdy ekran przygasa. wkładam usb do kompa i licze do 4 puszczam przycisk.... zamiast fastboot jest znaczek A i normalnie się uruchamia. Szału dostaje. help

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Pobierz i zainstaluj sobie to:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

a wówczas za pomocą komend wpisanych w wierszu poleceń wejdziesz do fastboot

 

Robisz według tej instrukcji:

When you try, I advice to put the watch in its charging base, the usb Cable connected to the base, but not on the PC.
Here are the steps to go in fastboot mode :
1) press the power button 2 seconds
2) release the button et repress it again without releasing it
3) when the screen of the watch switch off, plug the usb cable.
4) when the screen turn on, count from 1 to 4. At 4 release the power button. You are now in fastboot.
If it fails, try again. It is a little difficult. biggrin.gif
 

Edytowane przez Vergiliusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ppmuzyk napisał:

w Windows 7 mam nieznane urządzenie ja podłącze w fastboot

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Sterowniki albo podstawka źle styka z zegarkiem, to jest to co pisałem. A obróć go delikatnie wokół własnej osi bez odpinania. Powinno załączyć a komunikat zniknie. Ewentualnie dobrze przeczyść styki w zegarku i w stacji.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie za pomoc ale sterownik nie działa. mialem juz wcześniej poprawny ADB testing device w menadżer urządzeń ale adb devices nie wykrywa nic

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

podstawka w normalnym trybie (nie fastboot) działa bo mam dostęp do urządzenia MTP

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...