Skocz do zawartości

Xiaomi AMAZFIT


korno

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Axon napisał:

Ja zarówno program amazfit watch jak i mi home (w mi home region oczywiście mainland china) mam pobrane z mi store. Może w tym problem?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

możęsz podrzucić swoją apkę, bo ja mam tę z sklepu play i zobaczę czy zadziałą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Udalo wam sie wgrac do zegarka jakas apke mape offline gór? 

Widzialem ze wgrywaja trasy google map w gpx..  Ale czy jest jakas apka i dziala z mapami offline? 

2.kolejne czy uzywajac trasy z gps z mapy wgranej gpx mozna dodatkowo wlaczyc funkcje rejestrowania aktualnej trasy gps? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinuję o wielu dni z połączeniem zegarka z mi home, pomimo przywrócenia ustawień fabrycznych w zegarku i na telefonie nic to nie daje nadal mi home nie znajduje zegarka, ręczna próba dodania też nic nie daje, może gdzieś popełniam błąd, może ktoś komu się to udało napisze kilka słów na ten temat łącznie z wersjami softu w zegarku jak i wersja mi home

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinuję o wielu dni z połączeniem zegarka z mi home, pomimo przywrócenia ustawień fabrycznych w zegarku i na telefonie nic to nie daje nadal mi home nie znajduje zegarka, ręczna próba dodania też nic nie daje, może gdzieś popełniam błąd, może ktoś komu się to udało napisze kilka słów na ten temat łącznie z wersjami softu w zegarku jak i wersja mi home
 
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Czy mi home i amazfit watch masz pobrane ze sklepu play czy z mi store?


Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi siłę udało bez problemu nawet po resecie zegarka do ustawień domyślnych. Wersja ROM w zegarku to 1.2.32 a wersja Mi Home to 4.2.5. Może pomaga wejście w aplikacje Mi Home na zegarku ale to chyba zbędne bez jej skonfigurowania. Sam Mi Home nie znajduje automatycznie zegarka ale przy ustawieniu na Chińskie serwery kiedy wybiorę Add Device Manually czy jakoś tak, zegarek pojawia się i można go dodać jak np. Żarówkę albo bramkę

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

 

W kwestii mi home

Aby powiązanie było możliwe trzeba w zegarku być na widgecie mi home, doczytałem w necie, bez tego nie znajdzie zegarka, po ustawieniu sam się odnalazł podczas skanowania

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie bo kombinował z reunstalacja systemu w zegarku, niestety przypadkiem zaktualizowałem do wersji 1.2.29i i zablokowałem bootloader, czekam na kod odblokowujący, ale jutro będę wygrywał jak kod przyjdzie

 

Nie ma w nim spolszczenia do najnowszych wersji, nie miałem ostatnio czasu

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Rom ma język polski, tylko nie ma poprawek z najnowszych wersji, wszystko jest spolszczone do poziomu wersji 1.2.32

zainstalujcie system normalnie, postaram się podesłać dziś wieczorem lub jutro poprawki spolszczające zmiany od wersji 1.2.32 do 1.2.35

będą to skompilowane aplikacje, które trzeba będzie zamienić w zegarku za pomocą Android Commandera

 

EDIT:

Pliki do skopiowania na zegarek

Aplikacje Amazfit PL-do zmiany w zegarku - LINK

EDIT 2:

Aplikacja do zmiany języka - LINK

Film obrazujący działanie

powyżej link do aplikacji napisanej przez użytkownika Lobod z Forum XDA, za pomocą której sprawnie dokonamy zmiany języka, jest to wersja dość stara i nowszej nie ma,ale zmiana na te kilka języków w niej umieszczonych działa sprawnie, korzystam czasami bawiąc się zegarkiem przy aktualizacji spolszczenia



Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kaudii
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już możesz instalować, w ciągu 1h będą apki skompilowane , właśnie nad tym pracuję, tzn już spolszczenie zrobione, teraz tylko kompilacja

 

ja też będę za chwilę wgrywał dostałem kod do odblokowania bootloadera :D:mrgreen::ph34r:

Edytowane przez kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja 1.3.3a EN ma już zablokowany Bootloader, od wersji 1.3.2b jest blokowany, także sam sobie zablokowałeś, na XDA jest poradnik jak odblokować

poza tym zgodnie z informacja autora Romu wersja 1.2.35 Pacefit jest wgrywana z zablokowanym bootloaderem, ze względu na to,  iż z dotychczasową starszą wersją niestety nie chciał ROM działać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




poza tym zgodnie z informacja autora Romu wersja 1.2.35 Pacefit jest wgrywana z zablokowanym bootloaderem, ze względu na to,  iż z dotychczasową starszą wersją niestety nie chciał ROM działać


Co to dla nas oznacza. Czy teraz żeby zainstalować kolejny Rom będę musiał odblokować btl?


Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, niestety, dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia ale co niektórzy się będą zastanawiali czy chcą to zrobić,

@Axon mam prośbę napiszesz w kilku słowach co ustawić w MiHome aby można było cokolwiek odczytać na zegarku, bo u mnie pomimo sparowania , na zegarku nadal mam info aby dodać urządzenie w MiHome, no chyba że w MiHome można co nieco odczytać z zegarka ale nie za bardzo wiem gdzie nie znam tej aplikacji, a po chińsku słabo mi idzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale czy dodanie Amazfita daje nam możliwość sprawdzenia w aplikacji jakiś temperatur czy ciśnień odczytanych z jego czujników czy tylko jest bo jest

 

EDIT:

aktualizacja postu #195  zapraszam do zapoznania się z nią

Edytowane przez kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...