Skocz do zawartości

Xiaomi AMAZFIT


korno

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem pytanie w sklepie Technos Online o wersję softu i odpisali mi że wersja europejska taka jak wyszła z fabryki. Zegarek zafoliowany, nie otwierany.Jest szansa że będzie stary soft?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest ale weź pod uwagę, że z fabryki już opuszczają zegarki z zablokowanym bl. Kwestia partii. Ja się pogodzilem z tym. Mam wersję chińską + język en zmieniony w adb. Nie mogę wejść w Settings bo jest FC (ach te chińskie softy...) ale prócz chińskich znaczków na ekranie blokady to jest ok i używam normalnie. Wiadomo dużo ciekawostek jest zablokowanych przez ten bl no ale trudno. Może kiedyś się odblokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ten angielski mi nie przeszkadza aż tak mocno.Aplikacji nie będę dogrywał do niego żadnych bo od te go mam telefon. Dla mnie liczy się czas działania na baterii, powiadomienia kto dzwonił i odczytanie sms, krokomierz, zmieniane tarcze i wygląd.W zegarku nie śpię a sportu nie uprawiam. Pogram w kosza i rower.Amazfit ma to wszystko.

I pytanie dla tych co mają go już trochę czasu. Czy nadaje się on do codziennego użytku w pracy fizycznej i biurowej. Mam taki mieszany tryb pracy i nie chciał bym zabawki na 6 miesięcy bo nie wytrzyma codziennej eksploatacji.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Vergiliusz said:

Panowie, co zrobić żeby apka MiDong widziała zegarek jeżeli jest on już sparowany z Amazifit apką? Da się tak zrobić czy najpierw trzeba połączyć z MiDong. MiFit zegarka nie wykrywa.

Żeby mi fit wykryło zegarek. Apka amazfit musi być chińska. Midong mi się nie paruje, używam mi fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2017 o 20:42, Ed616 napisał:

Żeby mi fit wykryło zegarek. Apka amazfit musi być chińska. Midong mi się nie paruje, używam mi fit.

 

Masz link do chińskiej wersji tej apki? Czy wojek google bez problemu wskaże prawidłową?

 

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam go codziennie od 5 m-cy noszę w pracy, w domu, pływam na basenie, jeżdżę na rowerze, podczas snu też mi towarzyszy i działa tylko raz na jakiś czas styki pod spodem wacikiem do uszu czyszczę bo słabo stykają reszta bez zarzutu,

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 14.05.2017 at 7:43 AM, Vergiliusz said:

 

Masz link do chińskiej wersji tej apki? Czy wojek google bez problemu wskaże prawidłową?

 

Wskaże. Chińska loguje się na konto xiaomi a nie strava. O dziwo jest po angielsku:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Vergiliusz said:

@Ed616 mam jeszcze takie pytanko, kiedy uruchomiłem pierwszy raz zegarek i pojawił się na nim kod, zeskanowałem go telefonem i pobrała mi się apka amazifit ale logowanie do niej nie było przez konto xiaomi tylko FB albo dowolne inne. Czy tak być powinno?

Nie. Masz złą apke. Ściągnij chińskie amazfit, zegarek zresetuj do fabrycznych. Sparuj od nowa za pomocą chińskiej apki, bez pobierania ze sklepu Play.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ed616 napisał:

Nie. Masz złą apke. Ściągnij chińskie amazfit, zegarek zresetuj do fabrycznych. Sparuj od nowa za pomocą chińskiej apki, bez pobierania ze sklepu Play.

mam nadzieję że stąd będzie dobra

http://app.mi.com/details?id=com.huami.watch.hmwatchmanager&ref=search

Dziekuję, pomogło. Pobrałem z Mi Market apkę i działa

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka pytań do użytkowników:

- czy nadal jest problem z wyświetlaniem nazw (nazwisk) kontaktów przy rozmowie przychodzącej (było o tym wcześniej). Chyba nie chce mi się przerabiać ok. 800 kontaktów :)

- czy można odstawić połączenie z jednoczesnym wysłaniem SMS (np. oddzwonię później)

- da się przeczytać całego SMS?

- da się przeczytać całego maila (z dowolnej aplikacji pocztowej na telefonie)?

- czy jedynym sposobem wrzucania danych na Endomondo jest połączenie ze Strava i synchronizacja przez tapiriik i czy to faktycznie działa?

- czy potrzebne jest do czegoś (w wersji angielskiej) konto Xiaomi - nie mam i nie chciałbym zakładać.

- jak jest z faktyczną dokładnością GPSa (a właściwie długością trasy wyliczanej przez zegarek). Na kilku forach goście twierdzą, że potrafi być niedokładność do 20% (np. 1 km na trasie 5 km).

Waham się między gear fit 2 (można kupić już za ok. 500 PLN) a Amazfitem (<100 USD).

Generalnie myślę o wersji angielskiej, zakładam, że po wyjęciu z pudełka działa - bez żadnych dodatkowych manewrów z softem.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie na XDA masz wszystko napisane, jest link do instrukcji instalacji gdzie masz wszystko opisane krok po kroku łącznie z komendant do cmd, tylko że po angielsku ale tam nie ma nic skomplikowanwgo

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko na XDA nie masz już do pobrania paczki zip w instrukcji z adb do tego zegarka.

Czy można później przywrócić soft do oryginału. Jak by się chciało sprzedać bo niektórzy wolą oryginalny soft.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebujesz specjalnej paczki z adb do tego zegarka , wystarczy to https://www.dropbox.com/s/mcxw0yy3jvydupd/adb-setup-1.4.3.exe?dl=1 

następnie instalujesz, restart kompa i postępujesz wg instrukcji https://gitlab.com/Neuer_User/PACEfied_AmazFit/wikis/permanent-install

oczywiście pobierasz soft https://mega.nz/#!tE1jHSwY!88C4HgJwMLU3kX9pqDgQ2VA8QuVCyisLRvkxba0_57A wypakowujesz z pliku zip i wrzucasz do folderu z adb

w instrukcji masz napisane co zrobić aby mieć root na zegarku bo jest potrzebny tu link  http://www86.zippyshare.com/v/wS0HdphG/file.html

wrócić do oryginalnego softu zawsze można są w necie poradniki co i jak oraz linki do oryginalnego oprogramowania

 

EDIT:

plik do root-a poszedł na PW  http://www86.zippyshare.com/v/wS0HdphG/file.html

Edytowane przez kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże. Mam Amazfita Eng z softem 1.3 On i chcę wgrać Pacefit Rom.Po podaniu komendy "adb devices"pokazuje mi zegarek jako kilka cyfr. Gdy daje mu dalsze komendy "adb push update.zip /sdcard/" wyskakuje komunikat po angielsku że nie może znaleźć tego pliku.Rozpakowany rom wrzuciłem do katalogu na C:adb. Co jest nie tak?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie kiedyś tak miałem, co jakiś czas trzeba moim zdaniem czyścić styki na spodzie zegarka, po tej czynności wszystko zadziałało, dwa aby dokładnie wpisać komendę, ja zawsze kopiuje z instrukcji i wklejam w wierszu poleceń, CMD trzeba odpalić z uprawnieniami administratora, wszystko ma znaczenie, nawet to aby folder adb był bezpośrednio na dysku C:

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy błąd to taki ze aby wkleić komendy od kopiowania plików na zegarek musisz być w folderze adb, więc po odpaleniu cmd robisz: cd.. następnie cd.. Po wykonaniu tych 2 komend powinieneś być na C: po tym dajesz cd adb i ja będziesz w adb dopiero robisz resztę, powodzenia

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli kupię stąd http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_605468.html wersję EN smartwatcha i wgram chińską wersję apki  Amazfit to będzie synchronizować mi się z MIFIT. Mam Mibanda2 i mifit najbardziej mi odpowiada. Oczywiście nie chciałbym mieszać w samym urządzeniu. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ak

Dnia 16.06.2017 o 18:05, gordonn napisał:

Może ktoś mi pomoże. Mam Amazfita Eng z softem 1.3 On i chcę wgrać Pacefit Rom.Po podaniu komendy "adb devices"pokazuje mi zegarek jako kilka cyfr. Gdy daje mu dalsze komendy "adb push update.zip /sdcard/" wyskakuje komunikat po angielsku że nie może znaleźć tego pliku.Rozpakowany rom wrzuciłem do katalogu na C:adb. Co jest nie tak?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj masz cały poradnik o instalacji. https://gitlab.com/Neuer_User/PACEfied_AmazFit/wikis/permanent-install

Jeśli pobierasz stąd (w sumie chyba nie ma innych linków) https://forum.xda-developers.com/smartwatch/other-smartwatches/rom-pacefied-amazfit-huami-amazfit-t3539431

To możesz to rozpakować nawet na pulpicie. W otwartym oknie folderu (po rozpakowaniu) trzymając prawy shift i prawy przycisk myszy, z okna kontekstowego wybierasz opcję "otwórz okno PowerShell (w win10) tutaj". Wyskoczy Ci okno terminala i tam wpisujesz wszystkie komendy.

3 godziny temu, Mariusz Kowalski napisał:

Witam.

Jeżeli kupię stąd http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_605468.html wersję EN smartwatcha i wgram chińską wersję apki  Amazfit to będzie synchronizować mi się z MIFIT. Mam Mibanda2 i mifit najbardziej mi odpowiada. Oczywiście nie chciałbym mieszać w samym urządzeniu. Dzięki za info.

Miej na uwadze, że korzystając z MiBanda i Amazfita będziesz zmuszony każdorazowo rozłączać i parować urządzenia (mam tak z Mibandem). Nie ma możliwości używania dwóch urządzeń w tym samym czasie na jednej aplikacji. No i są spore rozbieżności między naliczaniem kroków w Amazficie, a MiBandzie (jak gram w piłkę, to nawet 1,5 km więcej pokazuje MiBand).

 

Dnia 11.06.2017 o 19:06, pawelll napisał:

Kilka pytań do użytkowników:

- czy nadal jest problem z wyświetlaniem nazw (nazwisk) kontaktów przy rozmowie przychodzącej (było o tym wcześniej). Chyba nie chce mi się przerabiać ok. 800 kontaktów :)

- czy można odstawić połączenie z jednoczesnym wysłaniem SMS (np. oddzwonię później)

- da się przeczytać całego SMS?

- da się przeczytać całego maila (z dowolnej aplikacji pocztowej na telefonie)?

- czy jedynym sposobem wrzucania danych na Endomondo jest połączenie ze Strava i synchronizacja przez tapiriik i czy to faktycznie działa?

- czy potrzebne jest do czegoś (w wersji angielskiej) konto Xiaomi - nie mam i nie chciałbym zakładać.

- jak jest z faktyczną dokładnością GPSa (a właściwie długością trasy wyliczanej przez zegarek). Na kilku forach goście twierdzą, że potrafi być niedokładność do 20% (np. 1 km na trasie 5 km).

Waham się między gear fit 2 (można kupić już za ok. 500 PLN) a Amazfitem (<100 USD).

Generalnie myślę o wersji angielskiej, zakładam, że po wyjęciu z pudełka działa - bez żadnych dodatkowych manewrów z softem.

1. U mnie nie ma reguł. Czasem wyświetla nazwę, czasem nie, niezależnie jak mam wpisane.

2. Na razie nie ma takiej możliwości.

3. Tak.

4. Tak, ale używam stockowej MIUI.

5. Nie wiem, nie używam.

6. Nie wiem, mam wersję chińską z wgranym Pacefied.

7. U mnie jest ok. Wprawdzie sprawdzałem jadąc samochodem, ale trasa była taka, jaka powinna być. GPS nie rwał zasięgu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ak

1. U mnie nie ma reguł. Czasem wyświetla nazwę, czasem nie, niezależnie jak mam wpisane.

2. Na razie nie ma takiej możliwości.

3. Tak.

4. Tak, ale używam stockowej MIUI.

5. Nie wiem, nie używam.

6. Nie wiem, mam wersję chińską z wgranym Pacefied.

7. U mnie jest ok. Wprawdzie sprawdzałem jadąc samochodem, ale trasa była taka, jaka powinna być. GPS nie rwał zasięgu.

Mibanda sprzedam. Interesuje mnie tylko współpraca amazfita z mifit.

Czyli rozumiem, ze problemów w tej kwestii nie będzie?

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jakaś rada jak zrobić żeby pokazywalo nazwę rozmówcy. Pamiętam że jak wkładałem kartę sim Viking Mobile to zapytała mnie czy dodać +48 przed nr bo będzie korzystał z roamingu.W kontaktach edytuje jest w formie 501222333 bez przerw i +48 a dalej nie pokazuje nazwiska tylko sam nr.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam kontakty wszystkie bez +48 i bez przerw i niestety niektóre są wyświetlane w postaci nr telefonu, moim zdaniem wynika to z tego, iż operator dorzuca z automatu +48 do nr telefonu i wówczas zamiast nazwy kontaktu mam ciąg liczb zaczynający się od +48, nie obadałem tylko prawidłowości ale chyba najczęściej z tego co zauważyłem kontakty z T-Mobile tak mają. Wszystkie z Orange są identyfikowane, z Plusa mam nie wiele ale raczej też normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gordonn napisał:

Może jeszcze jakaś rada jak zrobić żeby pokazywalo nazwę rozmówcy. Pamiętam że jak wkładałem kartę sim Viking Mobile to zapytała mnie czy dodać +48 przed nr bo będzie korzystał z roamingu.W kontaktach edytuje jest w formie 501222333 bez przerw i +48 a dalej nie pokazuje nazwiska tylko sam nr.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma żadnej reguły z tym +48. Raz działa z tym prefiksem, raz nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, co jakiś czas uruchamiam sobie trening i wybieram chodzenie żeby śledziło mi trasę i tętno i zauważyłem że po najnowszej aktualizacji ROM bateria przy takim samym bawieniu się zegarkiem trzyma jakby dłużej. Zazwyczaj miałem 4 dni a teraz zapowiada mi się 5 dni działania. Nic tylko się cieszyć, chyba że to efekt placebo po aktualizacji, no bo wtedy wszystko wydaje się lepsze, fajniejsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...