Skocz do zawartości

[Wybór ładowarki] - Warto inwestować w Quick Charge 2.0?


tomasov

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie:Ładowarka z zestawu z przejściówką to totalna tandeta.Myślę nad zakupem po prostu porządniejszej.Czy mogę zakupić jakąś z nieco lepszymi parametrami,aby telefon szybciej się ładował?Czy będzie to bezpieczne dla samej baterii?Jeśli kupić to np.jaką?Będę wdzięczny za sugestie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna ma 2A więc jeśli chcesz szybciej to szukaj ładowarki z Quick Charge 2.0

A bezpieczne? Oczywiście że tak o ile masz oryginalną baterie i kupisz oryginalną ładowarkę. Quick Charge nie tylko zwiększa amperaż ale i też napięcie ładowania (nawet do 12V gdzie oryginalnie jest 5V), wszyscy wiemy do czego są zdolne "zwykłe" podrobione ładowarki (samozapłony itp) to aż strach pomyśleć czego może dokonać podróbka z Quick Chargem... ;P

Dlatego radzę się 3 razy upewnić że kupujesz oryginalną. Ew. po prostu wybierz się do pierwszego lepszego media markt/expert i poszukaj czegoś np. od HTC czy Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jakaś firmową. Choćby i w sklepach Rtv Euro AGD można znaleźć. Pewnie odrobinę drożej niż Allegro itp, ale masz pewność, że oryginał.

Oglądałem ostatnio właśnie od Nokii. Różne rodzaje, 1,5A, 2A na wyjściu. Cenowo zaczynały się od 40 zł w górę

Mi4 / sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakąś dobrą ładowarkę ? Może być w sumie już bez tego Quick Charge 2.0 :) chodzi o to aby była dobra jakościowo

 

Od ponad pół roku używam czegoś takiego:

 

http://allegro.pl/mocna-ladowarka-nillkin-usb-5v-2a-do-telefonu-i5238152164.html

 

Ładuję tym wszystko - tablety, smartfony mój i żony. Szybko ładuje, nie grzeje się zbyt mocno. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze za tą cenę na 99% to nie jest oryginał... po drugie 80C to dla Ciebie nie jest zbyt mocno nagrzany? ;P ( http://lygte-info.dk/review/USBpower%20Nillkin%20ACAdapter%202.0A%20UK.html )

Ale poza tym jak widać w teście jakość łądowarki jest bardzo dobra (tylko brakuje zabezpieczenia przed nadmiarem prądu), ew jak chcesz taniej i na czasie Ci nie zależy to zamów bezpośrednio z aliexpress, troche ponad 20zł z przesyłką wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt"tylko brakuje zabezpieczenia przed nadmiarem prądu" zależy mi też na tym zabezpieczeniu.Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://allegro.pl/oryginalna-ladowarka-2a-samsung-galaxy-s3-s4-s5-i5290879928.html

http://allegro.pl/ladowarka-htc-tc-p1000-quick-charge-2-0-htc-one-m9-i5415959469.html

Info z tej aukcji: UWAGA! Funkcja szybkiego ładowania działa jedynie w przypadku urządzeń wspierających standard Qualcomm Quick Charge 2.0.

MI4 jest w ogóle wspierany?

 

i ta od Apple : lecz czy nie za mocna na MI4 ? :) W sumie można ładować nią także iphony..

 

http://allegro.pl/oryginalna-ladowarka-apple-iphone-5s-5c-ipad-mini-i4956006562.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przede wszystkim na pewno nie appla (cena) ;P

a z tych dwóch... zależy czy często na gwałt potrzebujesz telefon doładować i czy masz pieniądze żeby wydać prawie 90zł na "głupią" ładowarkę

jeśli nie to samsung spokojnie wystarczy, telefon niecałe 2 godziny będzie ładowany

ja ładuję zawsze w nocy więc spokojnie mi starczała ładowarka nokii 1,2A do tego ona ma całkiem długi kabel więc bez większych problemów mogłem w łóżku przeglądać neta itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli... tzn nigdy ładowarki nie kupiłem ;P te 50zł może bym dał ale 100zł... wydaje mi się że jest to rzecz zbyt mało istotna (przynajmniej moim zdaniem oczywiście ;) ) żeby wydawać na nią aż takie pieniądze. Już lepiej kupić powerbanka 10400mAh który ma na wyjściu 2A niż za taką samą cenę samą ładowarkę ;P

A że nie tylko do telefonu to doskonale zdaję sobie sprawę, jedna non stop zasila raspberry pi, inna non stop zasila aktywnego huba przy routerze i ze dwie jeszcze bym znalazł gdzieś po szafkach. Nigdy na gwałt nie potrzebuję ładować (a nawet jakby to mam powerbanka) dlatego jak dla mnie ładowarka ma znaczenie marginalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W skrócie:Ładowarka z zestawu z przejściówką to totalna tandeta.Myślę nad zakupem po prostu porządniejszej.Czy mogę zakupić jakąś z nieco lepszymi parametrami,aby telefon szybciej się ładował?Czy będzie to bezpieczne dla samej baterii?Jeśli kupić to np.jaką?Będę wdzięczny za sugestie...

Hej, kupiłem na Aliexpress białą ładowarkę 5V 2A firmy Nillkin wraz z białym płaskim przewodem zasilajacym. Do MI4 w tym kolorze pasuje jak ulał... Oczywiście jak wszystko z tej firmy bardzo dobra jakość wykonania. Polecam.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Motoroli moto g2 używałem oryginalnej ładowarki Samsunga 2A i miałem z nią problem, że dotyk wariowal przy podłączonej ładowarce. Poza tym jak telefon był wyłączony to nie dało się go naładować. Kupiłem ładowarkę Nokii 1.5A i od tej pory problem znikł. Teraz ładuje RedMi Note tą samą ładowarką Samsunga i żadnych problemów nie mam. Wychodzi na to, że ładowarka nie tylko może być winna złego ładowania baterii , ale także sam telefon może źle współpracować z daną ładowarką. Ja osobiście polecam właśnie tę ładowarkę Nokii. Dałem za nią z wysyłką ok. 40 zł na Alledrogo i nie żałuję zakupu. Co prawda mocniejsza ładowarka 2A szybciej ładuje baterie, ale bardziej mam zaufanie do tej od Nokii.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tomasznowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Możliwe jest żeby oryginalna ładowarka od Mi4 przepalała kable usb ? Oryginalny kabel po jakiś roku przestał działać, a teraz kabel Nillkina kupiony miesiąc temu przestał ładować. Z kolei po podłączeniu kabla od LG, po jakiś 15 minutach, końcówka która wchodzi do ładowarki dość mocno się nagrzała. Nie wiem czy po prostu miałem pecha i kupiłem wadliwy kabel, czy z ładowarką jest coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję drobnej porady. Razem z telefonem MI4 mam kabel usb oraz adapter do kontaktu, ale nie naszego polskiego, który by pasował i teraz kwestia jest taka, co mam zrobić. Czy wystarczy użyć adaptera dostosowanego do naszego kraju http://brick.pl/product-pol-6633-Oryginalny-Adapter-Sieciowy-SAMSUNG-2A-Czarny-bulk.htmlMam taki razem z tabletem od samsunga, czy powinienem kupić całą ładowarkę do telefonu? I jak jest lepiej ładować przez usb do kompa czy sieciowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam temat, posiadam oryginalną ladowarkę  MDY-03-EB. Niby jest napisane że wspiera Quick Charge ale jak sprawdzam na aplikacji Ampere to daje 400-800mA. Druga sprawa, że dostałem ją z przejściówką z chińskiej końcówki która się uszkodziła. Kupiłem inną przejściówkę (amerykańską) i ciągle słabo ładuje.

Przejsciówki US i CN są takie same ? Wielkiej filozofii w ich budowie nie widzę. Czy w/w ładowarka na pewnie wspiera QC 2.0 ?

pozdr,

T

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...