Skocz do zawartości

Aktualizacja i czytnik palca


mendziu5652

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z góry przepraszam, wiem że temat był wałkowany ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Mam soft MiuiPolska 6.5.12, czy jest jakaś opcja żeby system zaktualizować a nie stawiać cały nowy soft od nowa?

Jeśli nie to czy mając już polski soft, rozumiem że nie trzeba się bawić w instalację chińskiego romu dev oraz twrp które powinno być wgrane, tak? 
Jednakże ja tego twrp nie potrafię uruchomić, przytrzymanie vol+ i power nie wywołuje reakcji(vol- też próbowałem).

Kolejne pytanie to czy da się zaktualizować jakoś system w moim Redmi 3 Pro na Androida 6.0?  Obecnie mam 5.1

Ostatnią sprawą jest niedziałający czytnik linii papilarnych, czy to normalne że częściej nie działa jak działa? Niema absolutnie żadnej reguły, po prostu albo załączy albo nie.
Nie pomaga nawet wgranie jednego palca kilka razy.
Od czego to może zależeć? Telefon na gwarancję czy soft do aktualizacji?

 

Przepraszam za być może dla wielu banalne pytania ale wolę nie eksperymentować ze swoim sprzętem tylko 
robić to co mam podane "czarno na białym".

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo już poproszę o zrzut ekranu z "informacji o telefonie".

Jeśli sam nie odblokowywałeś bootloadera i wgrywałeś miuipolska/xiaomi.eu to masz najprawdopodobniej jakiś syfmiui, czego efektem mogą być właśnie problemy z fingerprintem.

Androida 6.0 póki co na Redmi 3 i 3PRO [nazwa kodowa IDO] nie ma. 

Co do gwarancji, jeśli masz ją od jakiegoś polskiego sprzedawcy (np. xiaomi.com.pl) to możesz ją użyć do rozpałki jesiennego ogniska - myślę, że wymiana software uleczy problemy Twojego sprzętu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rom na zablokowany bl i nie jest to miui polska. Nic nie wgrasz zanim nie odblokujesz bl. Jedynie oficjalnego globala Miflashem. Nie masz twrp. Dodatkowo to dosyć stary rom, polecam lokalny poradnik "kompendium wiedzy"..

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...