Jump to content

Xiaomi jako Google VR w grach


damian49841
 Share

Recommended Posts

Hej wszystkim!
Dzisiaj chciałbym wam przedstawić mały tutorial, dzięki któremu będzie mogli na waszym Xiaomi nie tylko używać aplikacji VR ze sklepu play, ale również podłączyć go pod komputer i grać w swoje ulubione gry w nowym wymiarze doznań :)
W tutorialu posłużę się Xiaomi Note 3 PRO oraz aplikacją TrinusVR, która w moim odczuciu jest najlepszą z dostępnych i warta swojej ceny :D 

                                                                                                                   PRZYGOTOWANIE
Wstępnie musimy ustalić czy nasz Xiaomi posiada wbudowany żyroskop. Jeśli go nie posiada, będziemy doświadczać mniejszej imersji, ale nic nie stoi na przeszkodzie w używaniu takiego telefonu jako head set VR.

 • Wchodzimy do sklepu play i pobieramy aplikację TrinusVR Lite (Wersja demo z limitem. Rozłącza się co 10 minut. Jeśli wam się spodoba można zakupić pełną wersję TrinusVR)
 • Na komputerze wchodzimy na stronę TrinusVR.com i pobieramy z sekcji download aplikację na komputer po czym ją instalujemy.
 • Podłączamy telefon za pomocą kabla usb do komputera (można również przez wifi, ale występują większe lagi i psują imersję :)  )
 • W aplikacji TrinusVR na telefonie klikamy "USB TAP TO ACTIVE" i zaznaczamy Tethering przez USB i klikamy wstecz.
 • Uruchamiamy aplikację na komputerze i automatycznie powinno wykryć urządzenie usb. Teraz klikamy na telefonie, a następnie na komputerze trójkątny włącznik.


                                                                                                                      Konfiguracja

 • W aplikacji na komputerze klikamy koło zębate.
 • Jakość obrazu ustawiamy według preferencji tak, aby nic w grach nie ścinało. (większość telefonów Xiaomi uciągnie ustawienia ultra).
 • Dead Zone sensivity ustawiamy na minimum (L). Pozwoli to nam na wykonywanie płynniejszych ruchów kamerą.
 • (Adjust) Tutaj najlepiej przejechać każdą opcje po kolei i wybrać tą która nam najbardziej odpowiada i nie męczy oczu. Wiadomo że każdy ma inny wzrok i każdemu inna opcja odpowiada.

                                                                                                                         Czas na granie!

Teraz pozostało nam włożyć telefon w dowolne google VR, odpalić grę (w ustawieniach gry ustawiamy rozdzielczość taką jaką ma ekran naszego telefonu. Ostatnim krokiem jest ustawienie czułości myszki tak aby dopasować ruch głową do ruchu kamerą (metoda prób i błędów).

Na koniec chciałbym od siebie polecić google Ritech 2. Kosztują na alliexpress ~10$ i są porządnie wykonane oraz posiadają wysokiej jakości soczewki. Na początek wystarczą zwykłe kartonowe cardboard ale ich jakość wykonania oraz komfort użytkowania pozostawia wiele do życzenia.
Osobiście korzystam z aplikacji TrinusVR i jest ona dla mnie niezawodna. Póki co współpracowała z każdą grą jaką próbowałem, nawet z pasjansem :P 
Kolejną kwestią jest żyroskop. Nie jest on niezbędny do działania programu, ale dzięki temu czujnikowi będziemy mogli „rozglądać się” w grze za pomocą ruchów głowy, a nie standardowo przy pomocy myszki.
To wszystko w tym temacie. Mam nadzieje ze temat przyda się ludziom którzy chcą się zatopić w świecie VR i liznąć troszkę wirtualnej rzeczywistości.
Piszcie w komentarzach co sądzicie o technologi VR, czy sami jej użytkujecie oraz z jakich googli korzystacie ;)
 

Edited by damian49841
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Filmy sferyczne 3D można, ale czy te zwykłe 3D? to nie wiem raczej do nich są potrzebne okulary polaryzacyjne lub inne.

 

Taka mała porada jeśli komuś się zacinają filmy 360 to niech wyłączy automatyczną jasność ekranu, wtedy wszystko działa płynnie.

Edited by DKFeniks
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2016 o 11:04, Redmi2 napisał:

Pytanie czy w tych okukarach mozna ogladac filmy w 3d :-) ? Jak to jest, nie gram wiec, szukam zastosowania cos pod moje uzytkowanie, ogladanie seriali i filmow :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Stereo, lewo oko inny obraz, prawe oko inny obraz. Daje to efekt 3D, ale to nie jest 3D jak w telewizorach itp itd. 

Link to comment
Share on other sites

 • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...