Skocz do zawartości

Synchronizacja zdjęć do chmury xiaomi mimo wyłączonej opcji


Colza

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo tego, iż opcja synchronizacji galerii jest wyłączona, to co jakiś czas sama się włącza (nie dostrzegam żadnej zależności) i synchronizuje zdjęcia do chmury. Jak wyłączyć synchronizację zdjęć/galerii na stałe? Całkowite wyłączenie synchronizacji nie wchodzi w grę, bo chcę korzystać z synchronizacji smsów i rejestru połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co da ten screen ale proszę:Screenshot_2016-09-22-18-35-49-260_com_m

Jest wyłączone. W ostatnim czasie dwa razy moja uwagę zwrócił wysoki transfer mimo, iż nic nie przerzucałem przez sieć. Okazało się, że to galeria wysyła zdjęcia na chmurę. Jak potem wszedłem w te ustawienia, to było włączone - ale ja tego na 100% nie włączyłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galerii mogłeś przypadkiem za bardzo podjechać na dół (taki gest, tak działa np. odświeżanie w androidowym chrome, albo G+). Tym gestem uruchamiała się synchronizacja. Sam się kilka razy na to nadziałem i synchronizowało mi zdjęcia.

W wersji 6.9.15 po takim geście pojawia się tylko belka z informacją o synchronizacji ilości zdjęć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drakoon34 czy myślisz że nie mam co robić i sobie wymyślam problemy i posty z nudów pisze? Od samego początku mam wyłączona synchronizację galerii a już kilka razy (w ostatnim tygodniu dwa razy) galeria zaczęła się synchronizować. Ja nie twierdzę, że czegoś nie robię przypadkiem co to włącza, staram się tylko ustalić przyczynę, bo nie chce synchronizacji zdjęć.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drakoon34 czy myślisz że nie mam co robić i sobie wymyślam problemy i posty z nudów pisze? Od samego początku mam wyłączona synchronizację galerii a już kilka razy (w ostatnim tygodniu dwa razy) galeria zaczęła się synchronizować. Ja nie twierdzę, że czegoś nie robię przypadkiem co to włącza, staram się tylko ustalić przyczynę, bo nie chce synchronizacji zdjęć.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nie twierdzę, że sobie wymyślasz, nie bagatelizuje też problemu, ale od początku uważasz, że to się dzieje samoistnie, a z tym już zgodzić się nie mogę.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia dzieje się to samoistnie, bo żadnej zależności się nie doszukałem, dlatego też pytam tutaj, może ktoś coś podpowie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Sam zobacz, że tylko niektórzy mają taki problem i nie wiadomo w sumie czym to spowodowane. U mnie po włączeniu synchronizacji wszystko zostaje jak jest. 40bd7e8f8f99b37b57978751137c3487.jpg

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja synchronizację mam włączona od zawsze i nie przypominam sobie żebym ja wyłączał i włączał. Teraz z ciekawości sprawdzalem i u mnie również wyłączenie i włączenie synchronizacji nie zmienia tego co ma być synchronizowane do chmury xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja synchronizację mam włączona od zawsze i nie przypominam sobie żebym ja wyłączał i włączał. Teraz z ciekawości sprawdzalem i u mnie również wyłączenie i włączenie synchronizacji nie zmienia tego co ma być synchronizowane do chmury xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Hmm, a mógłbyś jakoś opisać tę synchronizację zdjęć? Najlepiej to screenem, może tam jest przyczyna. Musisz współpracować, nikt nie ma w ręku Twojego telefonu i nie jest jasnowidzem.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz po kolei :)

1) Mam włączoną synchronizację wszystkiego oprócz galerii - screen z mojego 2 posta w tym temacie.

2) Dwa razy zauważyłem, że telefon generuje duży transfer mimo, iż nic co by to uzasadniało na nim nie robiłem .

3) Po wejściu w panel sterowania i monitor danych okazało się że ruch generuje galeria.

4) Po wejściu w ustawienia synchronizacji do chmury (screen z mojego 2 posta) synchronizacja galerii była włączona - w jaki sposób się włączyła to właśnie jest zagadka.

5) Po zalogowaniu na i.mi.com zdjęcia są na chmurze.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba znalazłem rozwiązanie zagadki :)
Winowajcą okazało się powiadomienie chmury jak na screenie:
IMG_20161006_212815.thumb.jpg.d7e3af19ad
Ponieważ jak pisałem wcześniej synchronizuje do chmury inne rzeczy za wyjątkiem zdjęć, bylem przekonany, że to powiadomienie dotyczy wlasnie ktoreś z tych rzeczy, więc klikałem na to powiadomienie. Po kliknięciu włączała się synchronizacja galerii.
Trochę bez sensu to powiadomienie, bo wprowadza w błąd, ale najważniejsze, że się wyjaśniło.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...