Skocz do zawartości

Zbiór problemów z przeglądarką systemową


Gumka23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie potrafię poradzić sobie z systemową przeglądarką. Mi4C z aktualizacją 5.11.26 (nie aktualizuję, bo ta wersja działa mi bardzo stabilnie, a telefon używam w pracy i nie może sprawiać problemów). W opcjach przeglądarki zobaczyłem aktualizację. Zrobiłem ją i to był błąd. Posiadam teraz wersję przeglądarki 8.1.6, która jest niewypałem. Przede wszystkim pokazuje mi jakieś propozycję wyszukiwań, nie wstawia spacji po użyciu podpowiedzi w SwiftKey, kolor jest dostosowany do Marshmallowa.. chce ją zmienić na starszą wersję. Najlepiej ostatnią dla androida 5.1.1.

Szukałem na forum, szukałem w googlach, lecz przeglądarki, które znalazłem na en.miui.com nie instalują się, a z romu nie potrafię wyciągnąć.

Prosiłbym o pomoc!

Tak to wygląda:

 

Screenshot_2016-09-22-17-02-44_com.android.browser.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam

Posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 2.

Od jakiegoś czasu niezależnie od tego na jaką stronę wejdę ,systemowa przeglądarka natychmiast się zamyka. Używam także przeglądarki Free Adblock Browser ,która natomiast działa poprawnie. W czym może tkwić przyczyna mojego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

i bardzo proszę o pomoc. Mój problem polega na tym że już od jakiegoś czasu w rożnych momentach, ale przeważnie w probie pobrania czegoś przeglądarka sama się wyłącza i ekran wraca do ekranu startowego. Korzystam z standardowej przeglądarki systemu MIUI w wersji 7.4.3  Czy wie ktoś co się stało i moze mi pomoc przywrócić go do stanu używalności ?

Poniżej podaję informacje na temat systemu jaki jest w urządzeniu :

Numer modelu: Redmi3
Wersja Android: 5.1.1 LMY47V
Poziom poprawek 
zabezpieczeń Androida: 2015-12-01
Wersja MIUI: MIUI by xiaomi.eu 7.1 (stabilna)| Stable 7.1.3.0(LHPCNCK)



Z góry wielkie dzięki !

Edytowane przez Sebaiz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu mam problem z oficjalną przeglądarką. W trakcie oglądania filmów nagle się zamyka na początku to nie przeszkadzało ale ostatno zdarza się coraz częściej (nawed 2 razy w 30 min filmie) próbowałem reinstalacji aplikacji, wyczyściłem dane i nic.

 

 

Zmiana systemu na global stable również nic nie daje reset do ustawień fabrycznych również. Ma ktoś jakieś pomysły co robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Zbiór problemów z przeglądarką systemową
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od dłuższego czasu mam uciążliwy problem ze stockowa przeglądarką, co dziś doprowadziło mnie zresztą do frustracji i porzucenia jej na rzecz chrome. Niemniej jednak przywykłem do jej ui, i trudno mi teraz będzie przerzucić się na inną :-).

Siedzę na globalu, stable 8.5. Problem polega na tym ,że wybiórczo, co 2-3 włączenie przeglądarki, a niekiedy i podczas użytkowania, ta przestaje ładować strony tak jak by nie mogła odnaleźć hosta. Pasek ładowania płynnie przelatuje do końca i zero reakcji. Jeżeli procesu przeglądarki nie zamknę całkowicie a np ją zminimalizuje, bądź zrobie "soft" wyjście poprzez wstecz wstecz wstecz problem powraca i muszę na nowo całkowicie wyłączać przeglądarke.

Oczywiście -> czyściłem cache aplikacji, przywracałem ustawienia domyślne przeglądarki, odinstalowywałem aktualizacje przeglądarki (to samo), po czym instalowałem je na nowo (nadal to samo). Kombinowałem też czy może system jej nie zamraża w jakiś sposób w celu oszczędzenia baterii, niestety pomimo nadania jej wszystkich możliwych priorytetów problem również nie ustępuje.

I teraz najważniejsze, chciałbym uniknąć robienia factory reset, jak i reinstalki systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Freemindostr napisał:

Kombinowałem też czy może system jej nie zamraża w jakiś sposób w celu oszczędzenia baterii, niestety pomimo nadania jej wszystkich możliwych priorytetów problem również nie ustępuje.

Nic z tym nie zrobisz, też tak mam na dwóch różnych telefonach. To problem samej przeglądarki, nie systemu, czy ustawień. Trzeba poczekać, ostatnio dosyć często ją aktualizują. Najnowsza 9.4.1 też jest niedorobiona dodatkowo nie móżna wywalić predefiniowanych linków ze strony domowej https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-browse/mi-browse-9-4-1-release/mi-browser-9-4-1-2-android-apk-download/ . Ma jeszcze jedną poważną wadę odkąd pamiętam. Nie chce wklejać skopiowanego linku to treści (np na tym forum). Kopiuje jedynie jako link do otwarcia strony. Ale rzeczywiście obsługuje się ją zdecydowanie lepiej od Chroma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Kolejny problem z przeglądarką

Miałem 9.5.0 ze strony https://www.apkmirror.com/uploads/?q=xiaomi-inc  (MIUI 8.5.2)  i z głupoty zaakceptowałem aktualizację systemowej przeglądarki nie patrząc na numer. Wgrała się 9.4.10 z idiotyczną stroną startową jak na screenie poniżej.
czy znacie sposób na usunięcie skrótów, czy pozostaje mi dać własną stronę startową, a moje skróty przenieść do zakładek ? Instalacja 9.5.0 kończy sie niepowodzeniem

Screenshot_2018-03-02-15-41-17-602_com.android.browser.jpg

Edytowane przez jacekp1313
Zmiana screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa.Naciśnij dłużej jeden ze skrótów,pojawią się przy wszystkich minusy,usunąć wszystkie niepotrzebne.

Przy okazji,może ktoś wie jak zrobić,żeby przy własnych zakładkach teź były ikonki stron?Bo u mnie jest tak jak screenie wyżej.Utworzone moje zakładki mają taką samą ikonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekp1313 Raczej nic z tym nie zrobisz. Mam już nowszą wersję 9.5.3 (zainstalowała się z aktualizacją dev 8.3.1) i tego nie zmienili, pomimo krytyki w wielu miejscach. Przestałem używać, zainstalowałem podobną "Via" ze sklepu. Jest ok, jedyny problem że do ektranu startowego można dodawać tylko z poziomu zakładek.

@Jarek37 tak "drzewiej" bywało, w kilku nowych wersjach to niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2018 o 18:12, Jarek37 napisał:

Naciśnij dłużej jeden ze skrótów,pojawią się przy wszystkich minusy

Tylko przy dodanych przeze mnie
 

Dnia 2.03.2018 o 19:34, dzidexx napisał:

Odinstaluj aktualizację i zainstaluj 9.5 z pliku.

Dzięki, w starym MIUI i Andku nie miałemchyba  możliwości odinstalowania tej aplikacji - na szczęście w 7 jest

 

P.S. Czy ktoś ma pomysł na ten problem: " nie mogę w przeglądarce 9.5.0 znaleźć (w poprzednich wersjach też) automatycznego kasowania historii przy zamykaniu. "

 

Edytowane przez jacekp1313
Dopisanie nowego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...