Skocz do zawartości

MIui Polska redmi note 3 pro 3/32


jerrywnucz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
niedawno dostałem redmi note 3 pro 3/32i chciałem wgrać miui polska w najnowszej wersji. Obecnie posiadam MIUI Glodal 8.0.1.0.0 Stabilna (załączony plik). Włączyłem tryb programistyczny (tapniecie kilka razy w wersje MIUI) zaznaczyłem także Debugowanie USB.
Złożyłem i dostałem pozwolenie od Xiaomi na odblokowanie urządzenia. Postępowałem zgodnie z instrukcją  https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/ i na 50% pierwszego ptaszka wyskakiwał fail (załączony plik). Zmieniałem także VPN jak w poradniku, ale znowu to nic nie dało.
Proszę o pomoc. Nie mam doświadczenia w zabawie z Androidami. Jeśli masz doświadczenie napisz na priv jak nie jesteś pewien, każda pomoc się przyda.

Screenshot_2016-09-22-16-44-14-941_com.android.settings.png

bootloader.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam, ale z tego co czytałem, to ludzie odblokowują bootloadery na wersjach dev, a nie stable. I to chyba do tego chińskich, a nie global.

Musiałbyś wgrać chińskiego dev roma, a potem dopiero odblokować bootloader. Jako że jestem laikiem i dopiero przymierzam się do zakupu tego telefonu, mogę jedynie zrobić to, co ludzie zwykle robią przy tego typu pytaniach:

Zbiór poradników dla początkujących użytkowników Redmi Note 3 Pro

Też próbuję ogarnąć o co w tym wszystkim chodzi, ale na razie mi ciężko idzie jak widzę te wszystkie ADB, EDL i jakieś certyfikaty na sterownikach. ;/

Edit: Tu jest krok po kroku opisane co trzeba zrobić i rzeczywiście jest zalecenie, by skorzystać z chińskiego dev romu:

Instalacja MIUI 2016

Edytowane przez Diabl0pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć Global Dev, wtedy przejdzie bez problemu.
Pomimo, że niby na wersjach >7.1 powinno iść bez problemu, to na romach Stable odblokowanie graniczy z cudem.

A przez plik .zip i aplikacje Aktualizacja możesz przechodzić tylko w ramach tej samej wersji regionalnej, tzn Global Stable <-> Global Dev oraz pomiędzy China Stable <-> China Dev.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Więc tak, po skorzystaniu z każdej opcji po tygodniowej walce poddałem się, nie mam pojęcia dlaczego to nie chce działać. Czy jest ktoś na terenie Wrocławia, kto umiał by wgrać MIUI polska? oczywiście odwdzięczę się. Pisać na PW.

Ucz się na cudzych błędach, global stable działa najlepiej, xiaomi eu są oparte na dev china i mają sporo błędów miałem więcej z nimi problemów niż pożytku. Jak chcesz mieć spokój i wszystko sprawne to odpuść sobie temat. Ja niedawno wróciłem do globala bo jest najstabilniejszy :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ucz się na cudzych błędach, global stable działa najlepiej, xiaomi eu są oparte na dev china i mają sporo błędów miałem więcej z nimi problemów niż pożytku. Jak chcesz mieć spokój i wszystko sprawne to odpuść sobie temat. Ja niedawno wróciłem do globala bo jest najstabilniejszy

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Czyli nie odblokowywac btl?

pacnięte z redmi note 3 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że miuipolska jest najlepszym ROMem. Po za tym global stable, ma prę preinstalowanych w pełni chińskich aplikacji i dużo niespolszczonego interfaceu. 

Hmm to może masz podróbkę globala, ja mam globala i interfejs jest cały polski nie natknąłem się na krzaczki.

Proponował bym pobrać obraz w formacie tgz z oficjalnej strony en.miui.com/download dla miflash (program miflash też znajdziesz na tej stronie)i zrobić miflash all i wtedy cały chiński śmieć jaki wgral Ci sprzedawca zniknie system będziesz miał aktualny czysty szybki i w pełni spolszczony

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Sam mi flash jest banalnie prosty w obsłudze, plik tgz rozpakowujesz bezpośrednio na dysk c następnie uruchamiasz program miflash i wskazujesz folder na dysku c który wypakowales, następnie uruchamiasz telefon w tryb fastboot (przycisk zasilania i ciszej przytrzymuj na wyłączonym telefonie) pojawi się robocik wtedy podłączasz telefon do kompa, w programie miflash klikasz refresh znajdzie telefon i klikasz flash czekasz półtorej minuty i włala masz czysciutki telefonii bez śmieci z pełnym językiem polskim w najnowszej wersji global (pierwsze uruchomienie trwa do 10 minut na logo mi)

Prawdopodobnie z tego systemu też łatwiej będzie Ci odblokować telefon

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jerrywnucz napisał:

Jaki poradnik jest do tej metody? Jest jakieś linki z miflashami (już ściągnąłem z 40 różnych), skąd wziąć plik tgz?

Kolego specjalnie dla Ciebie:

Wchodzisz tu -> http://en.miui.com/a-234.html

Zobaczysz step 1

Download MIUI ROM Flashing Tool (Size: 31MB). If your device is locked. please click here to unlock it first. 

klikasz miui ROM FLAShing tool zacznie się pobieranie, po pobraniu zainstaluj.

na stronie masz step 2 - tu masz spis linków do romów do różnych telefonów, wybierasz następujący link:

Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

klikasz pobierasz, rozpakowujesz do C:/

Teraz uwaga od niedawna po wypagowaniuu od niedawna pojawia sie jeden plik zamiast folderu, aby to naprawić należy edytować nazwę pliku i dopisać.zip i ponownie rozpakować do C:/ teraz powinien pojawić się folder.

 

Gdy już masz to wszystko zrobione:

1. odpalasz miflash

2. uruchamiasz telefon w trybie fastbot (vol- + power)

3. podłączasz kablem usb do kompa

4. klikasz w miflash przycisk refresh 

5. browse i wybierasz folder który jest na C:/folder z romem który się wypakował

6 na dole miflsh wybierasz miflash all

7. czekamy az pokaze sie sucefull

8. telefon sie uruchamia - uruchomienie może trwać do 10 minut na logo MI

Masz w pełni sprawny telefon, jak byś chciał nadal miuipolska na tym romie bez problemu odblokujesz telefon (właśnie sprawdziłem)

 

odblokowanie

1. uruchamiasz mi unlock,

2. logujesz sie swoim mi kontem

3. na telefonie wchodzisz w fastbot

4. podłączasz telefon

5. Unlock

6 Mamy odblokowany bootloader

 

Nie powinieneś mieć problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam orientuje się ktoś czy pozwolenie na odblokowanie BL ma jakieś ramy czasowe czy po otrzymaniu zgody muszę się spieszyć?

Mam problem taki jak wyżej opisany i nie mogę odblokować BL. Mam rom Global Stable 8.0.5.0 i nie łyka mi przez updater paczek z romem dev

Rozumiem, że muszę wgrać china dev?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2016 o 23:03, jerrywnucz napisał:

Przy 50 % odblokowanie pojawia się komunikat:

Też tak miałem, próbowałem jeszcze sposobu przez tunnelbear i z logowaniem się do konta Xiaomi przez numer telefonu, zamiast maila, ale nie pomogło. 

A później sprawdziłem z ciekawości czy BL jest rzeczywiście zablokowany i okazało się, że nie był, więc wgranie nowego ROMu było szybkie i bezproblemowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2016 o 18:36, domanpav napisał:

.......

Rozumiem, że muszę wgrać china dev?

Pozdrawiam

Mi po tygodniowych bojach udało się odblokować :-D.  Nie na chińskim dev, a na global dev, ale w starszej wersji (miui_HMNote3ProGlobal_6.8.18_d0da79d09e_5.1.zip) w nowszej wywalało błąd weryfikacji. Instalowałem z menu aktualizacje ->3 kropki zainstaluj aktualizację z pliku zip. Plik wcześniej wgrałem do katalogu na telefonie Downloaded_rom. Uwaga wszystkie dane zostaną usunięte.Po paru minutach, wstepnym skonfigurowaniu telefonu i ważne zalogowaniu na konto xiaomi zgodnego z tym w prośbie o odblokowanie bootloadera,. przy odblokowaniu stanęło przy 50% na dłużej (z 30s) i potem zakończyło się sukcesem. :-D. Może ta moja nieporadna droga do odblokowania pomoże tym, którrzy klikają na Unlock i widzą te 50% które zaczyna się śnić po nocach :-P

Edytowane przez WitekN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, WitekN napisał:

Mi po tygodniowych bojach udało się odblokować :-D.  Nie na chińskim dev, a na global dev, ale w starszej wersji (miui_HMNote3ProGlobal_6.8.18_d0da79d09e_5.1.zip) w nowszej wywalało błąd weryfikacji. Instalowałem z menu aktualizacje ->3 kropki zainstaluj aktualizację z pliku zip. Plik wcześniej wgrałem do katalogu na telefonie Downloaded_rom. Uwaga wszystkie dane zostaną usunięte.Po paru minutach, wstepnym skonfigurowaniu telefonu i ważne zalogowaniu na konto xiaomi zgodnego z tym w prośbie o odblokowanie bootloadera,. przy odblokowaniu stanęło przy 50% na dłużej (z 30s) i potem zakończyło się sukcesem. :-D. Może ta moja nieporadna droga do odblokowania pomoże tym, którrzy klikają na Unlock i widzą te 50% które zaczyna się śnić po nocach :-P

Jesteś wielki u mnie też zadziałało, też miałem taki pomysł ale ściągnąłem starszą wersję 6.9 i nie działało wiec sobie odpuściłem ściąganie jeszcze starszych, na tym sofcie wszystko dalej poszło bez problemu aż do ostatniego punktu przy uruchomieniu się zapętlił i nie uruchamia się, ma ktoś jakieś pomysły?(cały czas pisze aktualizacja-optymalizacja-próba uruchomienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem - pierwszym niezbędnym krokiem jest odblokowanie bootloadera (po otrzymaniu zgody od Xiaomi) ?

Nieopatrznie wgrałem MIUIPolska (z androidem v.6) na świeżo kupiony dla córki telefon z zablokowanym bootloaderem (z androidem v.5) i nie można z niego korzystać.

Do głowy mi niestety nie przyszło że kupiłem sprzęt którego nie da się aktualizować.

Czy da się to jakoś naprawić (obejść lub wrócić do starczej wersji) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, procedura taka sama jak wgranie romu dev.
Polecam od tego zacząć wgranie china dev, potem odblokować jeśli jest zgoda, i potem miui polska.
Poczytaj, to nie boli, ja zanim odblokowałem z tydzień czasu poświęciłem na czytanie bo też mi nie chciał się odblokować a według niektórych źródeł powinien. Życzę wytrwałości.
Ps. Nie dziwię się że sprzedaż xiaomi spada, większość ludzi nie kupi już drugi raz mając takie problemy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 5.10.2016 o 22:16, KLP89 napisał:

Kolego specjalnie dla Ciebie:

Wchodzisz tu -> http://en.miui.com/a-234.html

Zobaczysz step 1

Download MIUI ROM Flashing Tool (Size: 31MB). If your device is locked. please click here to unlock it first. 

klikasz miui ROM FLAShing tool zacznie się pobieranie, po pobraniu zainstaluj.

na stronie masz step 2 - tu masz spis linków do romów do różnych telefonów, wybierasz następujący link:

Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

klikasz pobierasz, rozpakowujesz do C:/

Teraz uwaga od niedawna po wypagowaniuu od niedawna pojawia sie jeden plik zamiast folderu, aby to naprawić należy edytować nazwę pliku i dopisać.zip i ponownie rozpakować do C:/ teraz powinien pojawić się folder.

 

Gdy już masz to wszystko zrobione:

1. odpalasz miflash

2. uruchamiasz telefon w trybie fastbot (vol- + power)

3. podłączasz kablem usb do kompa

4. klikasz w miflash przycisk refresh 

5. browse i wybierasz folder który jest na C:/folder z romem który się wypakował

6 na dole miflsh wybierasz miflash all

7. czekamy az pokaze sie sucefull

8. telefon sie uruchamia - uruchomienie może trwać do 10 minut na logo MI

Masz w pełni sprawny telefon, jak byś chciał nadal miuipolska na tym romie bez problemu odblokujesz telefon (właśnie sprawdziłem)

 

odblokowanie

1. uruchamiasz mi unlock,

2. logujesz sie swoim mi kontem

3. na telefonie wchodzisz w fastbot

4. podłączasz telefon

5. Unlock

6 Mamy odblokowany bootloader

 

Nie powinieneś mieć problemów

Kolego już to przerabiałem... Na fastboot MiFlash nie pójdzie z zablokowanym bootloaderm, tel musi być w trybie download (czarny ekran i miga dioda na czerwona, komunikacja po COM).

Edytowane przez AdamWawa32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja tez bardzo długo się bujałem z odblokowaniem. Przeszedłem na Global Dev i też nie szło. Powoli sobie odpuszczałem bo próbowałem na dwóch laptopach z systemem win7 64bitowym.

Ale coś mnie tknęło by spróbowac na laptopie córki z win8 32 bitowym i poszło jak po maśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...