Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem


slovick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z ładowaniem RN2 . Otóż według wszelkich mierników ładuje tylko 0,5 A zamiast normalnie w okolicach 1,38. Normalnie bym pomyślał ładowarka kabel lub w najgorszym razie po prostu telefon ale:

ładowarka:

- sprawdzane na kilku ładowarkach 2A, dwie różne oryginalne, nieoryginalna 2A, szybka ładowarka SONY 1,5A - na wszystkich to samo  a  wszystkie tel sony ładują z pełną mocą

kable:

- patrz wyżej

telefon

- mam dwie sztuki RN2 i na obu to samo, najśmieszniejsze ze raz na jakiś czas powiedzmy 1 na 20 telefony załapują i ładują się tak jak powinny.

Więc chyba sprzętowo tel też są ok.

Czy soft może jakoś ograniczać prędkość ładowania (choć na początku problemu nie było ), jakieś inne pomysły :):):) ?????

Ja już zgłupialem...

 

 

Edytowane przez slovick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie myślę, że to może być jakaś przypadłość układów MTK.

Ostatnio zaobserwowałem, że tak samo dzieje się z moim starszym tabletem też na mtk , raz ładuje pod 2A ale często tylko 0,5.

Ze sprzętem na snapdragonach nie mam takich cyrków.

Ciekawe tylko od czego to to tak naprawdę  zależy, że raz łąduje raz nie...jakby się znalazło jakąś prawidłowość łatwiej byłoby przeciwdziałać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak w temacie telefon się poprostu nie ładuję. Bateria sie świeci 0% ciągle, nie grzeje sie ani nic, napięcie wychodzi bo sprawdzane miernikiem , bateria sama w sobie się ładuje ( z kabla) , płytka do ładowania była wymieniana ( najwidoczniej niepotrzebnie, bo zalałem , aczkolwiek telefon i wszystko działa..) tylko bateria nie chce się ładować, wczoraj za 10zł podładowałem do 3% , i rip telefon nie podładował ani troche i znów to samo , jest sens kupować nową baterie? Myśle czy kupić baterie drugą i ładować poza telefonem cały czas , ale to bedzie strasznie głupie, w czym może być problem ? z softem? , naładować baterie i wipe zrobić? bo juz kompletnie nie wiem co robić..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam taki problem ze swoim Redmi note 2. Telefon po podłączeniu do ładowania zaczyna się ładować dopiero po kilku sekundach. Tak jakby dopiero zaskakiwał że jest podpięty. Do tego komputer też go nie wykrywa. Ładuje się bardzo wolno mimo że program Ampere pokazuje że ładuje 1 amperem. Pod recovery komputer tez go nie wykrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, 

bardzo licze na pomoc, gdyz problem wiaze sie z moim ulubionym Xiaomi Redmi Note 2, ktorego do tej pory szczesliwie uzywalem przez ponad 2 lata.

Problemy zaczely sie okolo tydzien temu, telefon ladowal sie do max 63% a ostatnio po wsadzeniu kabla musialem dlugo i namietnie szukac konta pod ktorym telefon sie ladowal. Niestety po rozladowaniu xiaomi pomimo podlaczenia (swieci czerwona dioda, wiec rozumiem ze to nie port ladowania?) nie laduje sie, telefon sie wlacza tak jak po normalnym podlaczeniu - pojawia sie ikonka bateri ladujacej pokazujacej zawsze miedzy 0-3% i nic poza tym. Gdy probuje wlaczyc przyciskiem telefon wibruje jak przy wlaczeniu i za chwile znowu sie wylacza. Przy normalnym podlaczeniu pod komputer nic sie nie pojawia, poza dzwiekiem ze cos sie przylacza by za chwile uslyszeć rozlaczenie.

ostatnio uzywalem innych ladowarek( w tym samochodowej i jakiejs dodanej do chinskiego HOMTOMA), czy to mogla byc przyczyna?

Gory zlota za porade co mam z tym zrobic.

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć mam problem z moim redmi note 2 przez kilka lat działał bez zarzutu, od jakiś 2-3 tygodni czyli od instalacji nowego softu do miui 9.2 telefon się niemiłosiernie grzeje, bateria ładuje się wieki (nawet do 8-9 godzin), zaś rozładowanie do pełna naładowanej baterii następuje w 1,5 godziny. Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem i wie jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend pewnie będę robiła downgrade do wersji niższej. Wcześniejsza była tak stara, że aż żal było patrzyć :) Jednak martwi mnie fakt, że po naładowaniu telefonu do 78% (jest to możliwe gdy telefon jest wyłączony) i pozostawieniu go na 15 min po odłączeniu zasilania (nadal nie włączając) telefon w tym czasie potrafi stracić około 15-20% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mariusz.ur napisał:

No to chyba już najwyższa pora na wymianę baterii . 

Czas by był gdyby nie to, że bateria ma całkiem niezłą pojemność, poza tym testowałam na nowej baterii, która przyszła tydzień temu - efekt ten sam :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję. Soft może być zbiegiem okoliczności dlatego tutaj szukam pomocy. Innym powodem może być walnięta elektronika, albo coś miałam nadzieję, że ktoś się z czymś takim spotkał. Nic zobaczę jaki efekt będzie po downgrade. O tych pliczkach nie wiedziałam zobaczę czy mam możliwość usunąć je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś nareszcie miałam czas na reinstalacje softu z MIUI Polska 9.2 zmieniłam na MIUI Global 9.6, baterię kupiłam nową i niestety 3 godziny po założeniu nowej baterii naładowanej do 90% (około) telefon rozładował baterię całkowicie. W zasadzie to już nie mam pomysłu. Plików które zaprezentował @mariusz.ur nie znalazłam. Może komuś udało się rozwiązać ten problem? Nie ukrywam, że bardzo lubię ten telefon i ciężko mi będzie znaleźć dobry zamiennik za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...