Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem Redmi Note 3 Pro


SHIRIvetn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem związanym z mikrofonem. Rozmówca prawie w ogóle mnie nie słyszy, chyba że trzymam usta i mówię bardzo głośno bezpośrednio w mikrofon(trzymając telefon w poziomie przy ustach). Co dziwniejsze raz użyłem sprężonego powietrza i psiknąłem w dziurkę od mikrofonu i zaczęło działać, ale teraz już nie pomaga. Co jeszcze dziwniejsze raz na jakiś czas słychać mnie dobrze i nawet w trakcie rozmowy mikrofon potrafi prawie przestać działać. Czy wiecie czym to może być spowodowane ? Sprawdzałem sytuację na dwóch wersjach miui i niestety dalej to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
8 godzin temu, xiaomiowicz napisał:

To nie jest problem sprzętowy. Poczytajcie sobie to: http://en.miui.com/thread-208294-1-1.html
Podobno trzeba wyłączyć funkcję "google ok". Dam znać czy to coś pomogło.

To dziwne, że po wymianie portu mikrofon zaczyna działać. Inną sprawą jest to, że wkleiłeś link do tematu, który dotyczy wersji z procesorem MTK, a nie Snapdragon - jakby istotny szczegół, bo telefony jedyne, co mają ze sobą wspólnego to... panel LCD. Reszta (nawet obudowa) jest inna, a co dopiero oprogramowanie odpowiadające za hardware. Także ogromna prośba na przyszłość - dobrze doczytaj temat znam się wypowiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2016 o 09:36, Zexon72 napisał:

To dziwne, że po wymianie portu mikrofon zaczyna działać. Inną sprawą jest to, że wkleiłeś link do tematu, który dotyczy wersji z procesorem MTK, a nie Snapdragon - jakby istotny szczegół, bo telefony jedyne, co mają ze sobą wspólnego to... panel LCD. Reszta (nawet obudowa) jest inna, a co dopiero oprogramowanie odpowiadające za hardware. Także ogromna prośba na przyszłość - dobrze doczytaj temat znam się wypowiesz. 

To co że, inny procesor jak to nie wina sprzętowa? Oba mają 2 mikrofony, oba są na Androidzie, oba mają MIUI. Zexon72, doczytaj ten temat, który wysłałem - strona 9. Tam też jest mowa o Snapdragonach.

Pomogło na Snapdragonie 650. Trzeba wyłączyć "OK, Google". Problem z mikrofonem jest zarówno na MKT jak i Snapdragonach, Na Redmi Note 2, na Redmi Note 3, Redmi Note 3 Pro/SE. To jest problem softwarowy, bo na testach mikrofonu jest rewelacja, a podczas rozmowy telefonicznej głos jest poszarpany. Wyłączenie tej opcji pomaga natychmiast.

W MediaTekach jeszcze ludzie wchodzą w  MTK Engineer Mode i modyfikują ustawienia mikrofonu z pozytywnym skutkiem.

Edytowane przez xiaomiowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzysiofish napisał:

Panowie lakoniczne pytanie a gdzie jest OK Google ?Tzn w opcjach,systemie ?

1. Dłużej przytrzymaj home. Włączy się wyszukiwarka google.

2. Wirtualny przycisk menu - trzy poziome kreseczki w górnym lewym rogu

3. Ustawienia

4. Wyszukiwanie głosowe

5. Wykrywanie "OK, Google" - wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk Home to jest ten środkowy. Trzeba go przytrzymać 1 sekundę. Jeśli to nie działa, to wyszukiwarka google na pulpicie. U mnie ona z kolei nie występuje, bo jak przeszedłem chwilowo na tryb Lite, to mi zniknęła i nie wiem jak z powrotem przywrócić ten widżet.

Edytowane przez xiaomiowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...