Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloader'a Mi5 stable (MIUI 8.0.2.0 MAAMDIG)


szwykowskov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odblokowanie bootloader'a. Pojawia mi się (z tego co widziałem) częsty błąd przy 50%, mianowicie "konto na telefonie jest inne niż w aplikacji". Jak to rozwiązać? Ponoć można próbować do skutku. Przemierzyłem internety w poszukiwaniu rozważania, ale nic konkretnego nie znalazłem, na forum też co nieco patrzyłem. Na pewno jest, ale znając moje szczęście nie dokopię się do takiej informacji. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Z góry dziękuję (komentarze o treści "to jest na forum, starczy poszukać" są zbeden, gdyż jestem tego świadom, ale zasada szukajcie a znajdziecie jakoś mnie omija szerokim łukiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwykowskov

nie chce Ci się szukać? bo wątków o tym jest od groma i jeden dedykowany do odblokowywania zaś Ty założyłeś kolejny

skoro Ci się nie chce szukać to ślij do micenter.pl, za odpowiednią opłatą Ci zrobią, to czego nie chce Ci się poszukać

na global stable powienine wejsc global dev przez Update

@Monnx 

to nie błąd, to niechęć użytkowników do postępowania wg instrukcji, jeśli sam się boisz to daj zarobić ludziom i wyślij do micenter.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bohyn napisał:

@szwykowskov

nie chce Ci się szukać? bo wątków o tym jest od groma i jeden dedykowany do odblokowywania zaś Ty założyłeś kolejny

skoro Ci się nie chce szukać to ślij do micenter.pl, za odpowiednią opłatą Ci zrobią, to czego nie chce Ci się poszukać

na global stable powienine wejsc global dev przez Update

@Monnx 

to nie błąd, to niechęć użytkowników do postępowania wg instrukcji, jeśli sam się boisz to daj zarobić ludziom i wyślij do micenter.pl

Nie na zasadzie że się boję bo majstrowałem z każdym telefonem z androidem jaki miałem dotychczas, tyle że w przypadku Xiaomi jest mały chaos. Jedni odblokowują bez permisji przez edl, inni słowem nie wspominają o konieczności instalowania romu deweloperskiego. O tym ostatnim dowiedziałem się przeglądając fora, tak to pewnie bym się mocno zdziwił gdybym faktycznie kupił jakiegoś Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się co Ty do mnie piszesz. Odblokowaują bez pozwolenia przez edl? Takie rzeczy tylko w mi4c. Nie ma chaosu gdyby ktos się trzymał chronologii i czytał np takie wątki:

Ale ludzie nie patrzą na aktualność tematu i jadą z koksem a później się dziwią. Trochę jakby ktoś opierał się aktualnie na prawie ze starożytnego Rzymu.

 

Po za tym odblokowanie bootloadera nie jest konieczne. Aktualnie global posiada język polski i apki google. Spolszczony jest niezle, ciezko znalezc krzaczki, tzreba na prawde dobrze szukac. Wiec jak ktos sie nie zna nie musi sie pchac na xiaomi.eu.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bohyn napisał:

@szwykowskov

nie chce Ci się szukać? bo wątków o tym jest od groma i jeden dedykowany do odblokowywania zaś Ty założyłeś kolejny

skoro Ci się nie chce szukać to ślij do micenter.pl, za odpowiednią opłatą Ci zrobią, to czego nie chce Ci się poszukać

na global stable powienine wejsc global dev przez Update

@Monnx 

to nie błąd, to niechęć użytkowników do postępowania wg instrukcji, jeśli sam się boisz to daj zarobić ludziom i wyślij do micenter.pl

Nic nie napisałem o tym, że nie chce mi się, wręcz przeciwnie, o tym, że szukałem, najwyżej mało skutecznie. Dla tego proszę was, wiem, że nie których to może nudzić, ale są jeszcze tu użytkownicy którzy są chętni do pomocy nowym. Z tym updatem patrzyłem, nie mam aktualizacji. Dzięki za pomoc, jak coś się zmieni to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie bedziesz miec aktualizacji do dev, masz wejsc na en.miu.com/forum pobrac paczke global dev, wrzucic na telefon i pozniej przez apke update ja wybrac i miec nadzieje ze nie wyskoczy wkurzajacy napis z nieodpowiednia sygnaturą

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, szwykowskov napisał:

Nic nie napisałem o tym, że nie chce mi się, wręcz przeciwnie, o tym, że szukałem, najwyżej mało skutecznie. Dla tego proszę was, wiem, że nie których to może nudzić, ale są jeszcze tu użytkownicy którzy są chętni do pomocy nowym. Z tym updatem patrzyłem, nie mam aktualizacji. Dzięki za pomoc, jak coś się zmieni to napiszę.

Przede wszystkim - musisz odblokować bootloader. Na obecnym romie najprawdopodobniej tego nie zrobisz (choć nie napisałeś jaką wersję systemu masz, ale mniejsza). Najlepiej byłoby zainstalować wersje China Developer przez program MiFlash w trybie edl. Jednakowoż u mnie ten tryb był (najprawdopodobniej) zablokowany, nie mogłem do niego wejść (albo mogłem, ale nie chciało mi się już kombinować), dlatego postanowiłem spróbować innej metody - wgrania przez aplikację Updater na telefonie romu Global Developer. Tobie również to polecę.

Z tego linku http://en.miui.com/download-299.html#443   ściągnij powyższy rom (Global Developer). Wrzuć go na pamięć telefonu, następnie przez aplikację Updater (Aktualizacje) w telefonie spróbuj zainstalować. Po pozytywnej instalacji, odsyłam Cię do wątku z odblokowaniem bootloadera - 

Po udanym odblokowaniu bootloadera, odsyłam do kolejnego poradnika - już ostatecznego, w którym przechodząc kroczek po kroczku - wgrasz na samym końcu najnowsze xiaomi.eu. Link https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

 

Edytowane przez daniel.wu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu udało mi się odblokować w moim mi5 BL, niestety zanim zdążyłem cokolwiek zrobić ponownie ma zablokowany. Aby go odblokować wgrałem GLOBAL DEV. ROM, potem widziałem na własne oczy jak doszło do 100% i pokazało 3 zielone ptaszki. Teraz jednak mam znowu zablokowane. Czy ktoś miał coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wgrać przez miflash , więc najpierw wprowadziłem telefon w fastboota, ale program miflash widzi mój telefon jako 1f1d1d1d , przez download mode też nie chce mi wgrać. w tej chwili udało mi się zmienić rom na chiński dev, bo gdzieś wyczytałem , że na nim będę mógł odblokować bootloadera. Niestety nie udało mi się, znowu staję na 50%.

Ja pie..ole ile człowiek musi się nabawić z tym telefonem ...

Spróbuje czy uda mi się przez chiński stable, jeśli go wgram :/
 

Dobra, chiński rom  nie przeszedł, wracam do global dev.

Edytowane przez qba80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zainstalowane TWRP to możesz odrazu. W instrukcji jest podana w trybie fastboot dla miflash,który Ci odrazu zainstaluje TWRP.Jesli nie masz TWRP, to musisz zainstalowac sam przez fastboot i później wgrać najnowszy rom

Jesteś zalogowany na konto xiaomi miunlock i na komórce ?

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie odpuszczę jakiekolwiek wgrywanie rom'ów...chyba już wszystkie przerabiałem(prócz polskiego) i na każdym mam ten sam kłopot z wyświetlaczem. Niezależnie od wersji, ciągle napotykam na brak reakcji na dotyk. Działają tylko boczne i home, natomiast cały ekran działa jak mu się zachce. Totalna loteria. Czasami muszę restartować telefon po kilka razy , abym mógł coś na nim zrobić, a czasami działa bez zarzutów. Najlepsze jest to, że resetowałem pamięć i zmieniałem mu wersje rom'ów, a problem dalej identyczny. To musi być jakaś wada fabryczna, bo to nie możliwe , aby tak się działo w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...