Skocz do zawartości

Jaki pendrive do MI5


mat.raubo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej! Zainspirowany tym wątkiem myślę o zakupie tego pendrive'a: https://www.aliexpress.com/item/2016-Sandisk-128GB-SDDDC2-Extreme-Type-C-USB3-1-Dual-OTG-USB-Flash-Drive-64GB-high/32721229772.html?shortkey=QFZ7JF3A&addresstype=600

tylko mam takiego pytanie - chciałbym wersję 64 GB albo nawet 128 GB, tylko się zastanawiam, jak wtedy jest z systemem plików, bo najbardziej uniwersalny FAT32 kończy się na 32 GB. Opcje są chyba tylmo dwie NTFS albo exFAT? Które z nich będą bez problemu odczytane przez telefon Mi5 (także w trybie TWRP)?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to exFAT. Ja kiedyś z powodzeniem podłączałem dysk przenośny usb 3.0 do MI2 sformatowany w NTFS i śmigał bez problemu (przy pomocy programu ze sklepu do montowania NTFS, sam system nie wspierał) ;) a TWRP... to by trzeba poszperać w internecie czy NTFS ogarnie ale dla linuxa NTFS jest dosyć "ciężkim" systemem także jeśli się da to nie jest polecane ;)

Tak patrząc to nawet sensowną wydajność ma ten pendrive. I jeszcze dla jasności, może się komuś przydać; kabelek OTG z microusb nie będzie działał podłączony do telefonu przez przejściówkę usb-c -> microusb, zostaje jedynie bezpośrednio usb-c -> usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ari93 napisał:

1) Jak już to exFAT. Ja kiedyś z powodzeniem podłączałem dysk przenośny usb 3.0 do MI2 sformatowany w NTFS i śmigał bez problemu (przy pomocy programu ze sklepu do montowania NTFS, sam system nie wspierał) ;) a TWRP... to by trzeba poszperać w internecie czy NTFS ogarnie ale dla linuxa NTFS jest dosyć "ciężkim" systemem także jeśli się da to nie jest polecane ;)

2) I jeszcze dla jasności, może się komuś przydać; kabelek OTG z microusb nie będzie działał podłączony do telefonu przez przejściówkę usb-c -> microusb, zostaje jedynie bezpośrednio usb-c -> usb.

1) To jednak kupię wersję 32 GB, sformatuję na FAT32, nie będę się martwić tymi sprawami. Akurat mam tak, że mój odtwarzacz filmów podłączony do TV nie wspiera exFAT, a wspiera NTFS, a wolę moc swobodnie korzystać z pendrive'a w każdym ze swoich urządzeń.

2) Czy mozesz to jaśniej napisać, bo to chyba ważny szczegół, ale nie bardzo rozumiem, szczególnie drugą część zdania (pierwsza jest jasna, choć przyczyna nie jest jasna. Może inny typ przejściówki jest potrzebny?). Ale co to znaczy "zostaje jedynie bezpośrednio usb-c -> usb" w kontekście podłączania pendrive'ów?

Do demonów szybkości to ten Sandisk akurat nie należy (zwłaszcza z zapisie, raczej sałbo) no ale akurat nie tym się tu kieruję, tylko wielka wygodą przerzucania plików telefon ← → pen ← → pecet

 

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to jak by ktoś chciał zwykłego pendriva, dysk  czy w sumie cokolwiek podłączyć

Taki tandem nie zadziała:
przejsciowka-usb-typu-c-gniazdo-micro-us + img_uaze41pv.png

Musi być coś takiego bez przejściówek
USB-3-0-Type-C-font-b-OTG-b-font-font-b-

przy czym warto wspomnieć że MI5 nie obsługuje usb 3.0 także nie ma praktycznej różnicy przy kabelek będzie usb 3.0 czy 2.0 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz jasne. No to muszę bezwzględnie taki kabelek nabyć. Nigdy nie wiadomo :)

Czy możesz, uprzejmie proszę, pomóc tu w wyborze – np. który z poniższych (lub który nie?) będzie najlepszy?

Dzięki!

https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-USB-C-3-1-Type-C-Male-to-USB-3-0-Cable-Adapter-OTG/32749296096.html?spm=2114.30010308.3.300.EnYcbK&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_1&btsid=3b5a799e-c32a-4bd8-b225-f097cd404365

 

https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Type-c-USB-3-1-Usb-c-OTG-Cable-Usb3-1-Type-C-Male/32734631474.html?spm=2114.30010308.3.373.EnYcbK&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_1&btsid=3b5a799e-c32a-4bd8-b225-f097cd404365

https://www.aliexpress.com/item/NEW-Stylish-Typc-C-to-USB-3-0-A-USB3-1-OTG-Adapter-Connector-Converter-for/32513400649.html?spm=2114.30010308.3.163.QVMBK3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_1&btsid=f6eca2c7-b843-4321-a952-0550c9e05ebe

https://www.aliexpress.com/item/USB-C-USB-3-0-3-1-Type-C-Male-to-A-Female-OTG-Data-Cable/32551902260.html?spm=2114.30010308.3.270.QVMBK3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_1&btsid=f6eca2c7-b843-4321-a952-0550c9e05ebe

https://www.aliexpress.com/item/5pcs-Reversible-Design-USB-3-0-3-1-Type-C-Male-Connector-to-A-Female-OTG/32620750708.html?spm=2114.30010308.3.176.W4nQcD&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_1&btsid=ae4bf9da-0407-45af-bb23-f82f6666eb21

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Type-C-to-USB-3-0-Cable-Adapter-OTG-Data-Sync-Charger-Charging-For/32641484499.html?spm=2114.30010308.3.340.W4nQcD&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_1&btsid=ae4bf9da-0407-45af-bb23-f82f6666eb21

One są, mam nadzieję, kompatybilne w dół z z USB2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdamKli napisał:

Ja kupiłem na allegro coś jak z tej grafiki wyżej i działa bez problemu, czyta pendrive, nie ma problemów z czytaniem w twrp.
http://allegro.pl/show_item.php?item=6493101301

 

Dzięki, a jakie systemy plików sprawdzałeś? Tylko FAT32, czy może coś innego też? (pod MIUI oraz pod TWRP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pod ręką pendrive ale po podłączeniu do urządzenia system sam wymagał aby go sformatować do formatu który będzie obsługiwany. Prawdopodobnie FAT32 wcześniej jak był w NTFS w twrp był widziany ale nie można było wykonać żadnej kopii (pokazywało pojemność 0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AdamKli napisał:

Nie mam pod ręką pendrive ale po podłączeniu do urządzenia system sam wymagał aby go sformatować do formatu który będzie obsługiwany. Prawdopodobnie FAT32 wcześniej jak był w NTFS w twrp był widziany ale nie można było wykonać żadnej kopii (pokazywało pojemność 0)

Trochę potestowałem, na razie bez exFAT, tylko FAT32 i NTFS.

Więc MIUI w telefonach (Redmi3S na 6.0 oraz Redmi Note LTE na 4.4.) widzi FAT32, nie widzi NTFS. As expected.

CM12 w moim Mi2s – widzi bez problemu i NTFS i FAT32. Szacun :-)

TWRP (Redmi3s, Redmi Note LTE– nie widzi NTFS, widzi FAT32), natomiast TWRP na Mi2s w ogóle nie widzi żadnego pendrive'a – nie wiem czemu!

Najśmieszniej jest jednak pod MIUI na MiPad - widzi FAT32 i widzi NTFS, choć w nieco dziwny sposób – tzn. widzi pliki w kategoriach plików (np. video, muzyka), ale nie widzi drzewa folderów, nie można więc oszukać jakiegoś pliku, który nie jest widziany w kategoriach Menedżera plików (zapewne inny menedżer by to zrobił bez trudu, ale akurat żadnego nie maiłem).

Potem sprawdzę exFAT, tak z ciekawości.

Natomiast cała dyskusja, jak się właśnie dowiedziałem, jest nieco sztuczna, gdyż pendrive'y >32GB można formatować do FAT32, tyle że trzeba do tego użyć zewnętrznego narzędzia (Windowsowy format ma tu sztuczne ograniczenie).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

Natomiast cała dyskusja, jak się właśnie dowiedziałem, jest nieco sztuczna, gdyż pendrive'y >32GB można formatować do FAT32, tyle że trzeba do tego użyć zewnętrznego narzędzia (Windowsowy format ma tu sztuczne ograniczenie).

Hm chyba niekoniecznie bo mam pendrive  SanDisk Cruzer Extreme    64GB i formatowałem go za pomocą telefonu, po sformatowaniu przeszedłem do twrp i zrobiłem sobie fajnie kopię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AdamKli napisał:

Hm chyba niekoniecznie bo mam pendrive  SanDisk Cruzer Extreme    64GB i formatowałem go za pomocą telefonu, po sformatowaniu przeszedłem do twrp i zrobiłem sobie fajnie kopię. 

Ale co "chyba niekoniecznie"?

Telefon go sformatował do jakiego systemu? Jaki był wybór? Jaką apką formatowałeś?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem że sformatujemy tylko pendrive do 32gb bez dodatkowych narzędzi. U mnie po podłączeniu 64gb na belce wyskoczyła informacja, że system nie obsługuje tego typu plików czy coś takiego. Po prawo było formatuj, tak zrobiłem i działa. Nie korzystałem z żadnych dodatkowych narzędzi z sklepu play. 

edit: Jak będę w domu (wtorek/środa) ponownie sformatuję do ntfs na kompie i podłączę pod telefon pendrive, zrobię screeny jak to wygląda na mi5.

Edytowane przez AdamKli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2016 o 13:32, Ari93 napisał:

Chodzi o to jak by ktoś chciał zwykłego pendriva, dysk  czy w sumie cokolwiek podłączyć

Taki tandem nie zadziała:
przejsciowka-usb-typu-c-gniazdo-micro-us + img_uaze41pv.png

Musi być coś takiego bez przejściówek
USB-3-0-Type-C-font-b-OTG-b-font-font-b-

przy czym warto wspomnieć że MI5 nie obsługuje usb 3.0 także nie ma praktycznej różnicy przy kabelek będzie usb 3.0 czy 2.0 ;)

 

Jak masz gównianą przejściówkę, która przenosi tylko Masę, Vcc i D+ oraz D- to tak będzie. Jak kupisz porządną, która ma wszystkie połączenia do MicroUSB (włącznie z pinem numer 4 do OTG) to bez problemu zadziała. Było o tym już dawno w dziale MI5.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sp4ubw napisał:

Jak masz gównianą przejściówkę, która przenosi tylko Masę, Vcc i D+ oraz D- to tak będzie. Jak kupisz porządną, która ma wszystkie połączenia do MicroUSB (włącznie z pinem numer 4 do OTG) to bez problemu zadziała. Było o tym już dawno w dziale MI5.

Uprzejmie więc proszę, poleć nam jakąś "porządną", sprawdzoną pod tym kątem -  konkretne linki do sklepów. Dziękuję !

Zastanawiam się też, czy słynny "ratujący życie" kabel "deep flash" zadziała przez przejściówkę? Skoro OTG może nie zadziałać, to on pewnie też może?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet nie śledzisz forum :) było, tak jak pisałem. Są też linki.

 

Najtańsze pełne przejściówki jakie teraz znalazłem to te:(2.5zł)

https://pl.aliexpress.com/item/Type-c-Cable-Adapter-for-Xiaomi-Macbook-Meizu-Pro5-Pro6-Samsung-Galaxy-s7-Nexus-5X-6p/32708130209.html

 

 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...