Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Pro problemy z instalacją xiaomi.eu


Wojto

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy niesamowity problem z instalacją ROM. Nie mogę zobaczyć telefonu na komputerze przez co nie mogę wrzucić tam zipa MIUI Polska. Co można z tym zrobić?
Bez problemu mogę wejść w Fastload i TWRP. Jak mogę inaczej to wgrać? Przez MicroSD? Tylko, że mój telefon niestety nie widzi MicroSD (chyba że coś robię nie tak z MicroSD i trzeba go jakoś podłączyć / sformatować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam ten sam problem, niby wgrywam plik przez ftp, kopiuję go do głównego folderu(Internal Storage), z tym że w twrp pliki wyglądają zupełnie inaczej. Tam menedżer plików rozpoczyna się od katalogu '/' i foldery są zupełnie inne niż w telefonie.

 

Posiadam chinski dev rom, remi pro, miui 8, system win10

 

Edit: zauważyłem ze pliki z pamięci telefonu powinny być w folderze sdcard. U mnie jednak jest on pusty.

Edytowane przez dawidc1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Mam problem z instalacją MIUI. 

Próbuję zrobić to wg. poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ ale komp nie widzi mi dysku w telefonie i nie mogę tam wgrać systemu. Dodam, że w MOUNT mam zaznaczone ENABLE MTP

Wrzuciłem MIUI na kartę pamięci, wybieram INSTALL, wybieram kartę SD ale mam tam tylko 3 foldery i zajmują one 257MB. Nie mam pozostałych plików w tym "boot"

 

Ktoś wie jak temu zaradzić :/ męczę się już 2 godziny.

 

Edytowane przez Tonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakiego pliku boot szukasz? przecież romu z Miui.eu NIE ROZPAKOWUJEMY wrzucamy spakowany plik, i instalujemy z zip-a

I dlaczego jeszcze nie znalazłeś mojego poradnika jak poprawnie wgrać rom ? :P

Na telefonie włącz debugowanie USB, ustawienia, informacja o telefonie, ok 6 razy klikasz w wersje MIUI, wracasz do ustawień,więcej ustawień, opcje developerskie i tam włączasz debugowanie USB

WAŻNE

Podczas instalacji sterowników, a będą instalować się minimum dwa razy , na włączonym telefonie i w fastbocie. nie odłączaj telefonu oraz nie wykonuj innych czynności, czekaj do samego końca, aż przy podłączonym urządzeniu przestaną się kręcić zielone kółka ( po prawej na dole monitora koło zegarka, może być w ukrytych programach pod strzałką)

Pobierz instalator ADB/Fastboot 

Twrp https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424957532

Rom https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=142138  (szukamy HMPro)

Instalator rozpakuj na folder C, do folderu z instalatorem wrzuć także rozpakowany plik Twrp Omega (nazwa pliku  wypakowanego musi być TWRP)  .Uruchom telefon w trybie fastboot. Podłącz telefon do PC. Kliknij na minimal ADB Wydaj polecenie: fastboot devices (enter), To Ci zatrzyma telefon w fastboot .Następnie: fastboot flash recovery twrp.img (enter)  oraz fastboot boot twrp.img (enter) WAŻNE wcześniej wrzuć spakowany rom Miui.eu.zip na kartę. Po wgraniu Recovery nie uruchamiaj ponownie telefonu ani "reboot to system" bez uprzedniego wgrania romu bo będzie brick. Jeżeli Twrp będzie po chińsku to tu masz rozwiązanie

TWRP-5.png.2dbae262c8e5c56a2d1b16e99e5ea558.pngTWRP-4.png.4082cb3e93b8d4fada9445436f4f6f8b.png

Następnie w Twrp wchodzisz w Wipe. Format Data (yes) za chwilę robisz  Advanced Wipe zaznaczasz to co na zdjeciu

wipe1.jpg.4c0ea96088cea043bc1408d9c3c952bd.jpg

Za każdym razem robisz back nie reboot i klikasz na  Install  wybierasz pamięć SD i szukasz romu instalujesz robisz Wipe i Reboot. The End :)

Aktualizacje tygodniowe robisz tak. Pobierasz plik zip z romem wrzucasz spakowany na telefon, wchodzisz w aktualizacje, trzy kropeczki na górze, i komenda instaluj zip, zaznaczasz na pobrany plik zip i dalej jest instalacja automatyczna

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Robiłem wg. różnych poradników i na stronie i na forum. Udało mi się już to wszystko ogarnać metodą prób i błędów i działa :) Chciałem usunąć mój temat z pytaniami ale nie można- chyba :)

Później przeczytałem, że ma być nierozpakowany plik jednak nadal pokazywał 257MB. Restart i już pokazywało się wszystko dobrze :)

Ahh te telefony... przez to, że tyle siedziałem to nie pojechałem z narzeczoną do znajomej na urodziny i przez to poszły fochy- cóż, zdarza się :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Sam wychodzi z bootloadera

Lub spróbuj ma innym kompie.

Ja miałem ciekawą sytuację. Sterowniki zainstalowane. Laptop podłączony normalnie do zasilania - fastboot i po około 10 s resetart. Ten sam laptop w stacji dokującej - OK. Sprawdzałem to kilka razy. OstatecznieoOdblokowałem BL na innym kompie - skrzynce.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nie kłam Pytanie, czy nie jest włączone oszczędzanie energii na hoście USB (myślę, że @wfal miał właśnie taki przypadek).

Menedżer urządzeń -> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej (kontrolery USB) i na każdym możesz zobaczyć w zakładce Zarządzanie energią czy jest zaznaczony checkbox "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"

Albo możesz spróbować najpierw zmienić plan zasilania ( w win 10 to PPM na przycisku start -> Opcje zasilania, albo Panel sterowania -> Opcje zasilania) na najbardziej "turbo" jaki jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Witam, zakupiłem telefon z wgranym softem miui 8 global (stabilny. Otrzymałem zgodę na odblokowanie bootloadera, urządzenie aktywowane. Niestety narzędzie mi unlock prosi mnie o dodanie urządzenia przez lock status w opcjach programistycznych krórego tam nie ma. Jest jakieś rozwiązanie tematu?

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

lock.jpg

Edytowane przez ptrfree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, siedzie godzinami na forach i YT i nie mogę sobie poradzić.

Mam zablokowanego bootloadera, sprawdzałem fastbootem.

Dostałem zgodzę o mi na odblokowanie telefonu. Pobrałem mi unlock natomiast po weryfikacji wychodzi informacja że w opcjach programistycznych muszę zaznaczyć mi status lock, czy odblokowanie OEM, W każdym razie nie mam tam takiej opcji.

Chciałem go odblokować wg poradnika na youtube. Wszystko idzie bez problemu do mementu komenty adb reboot edl. Telefon się po prostu uruchamia ponownie i zatrzymuję się w martwym punkcie. Przez miflash dostaje informacie error boot flash.

 

Więc sytuacja aktualnie wygląda tak że mam pozwolenie na odblokowanie ale tego nie mogę zrobić bo MI UNLOCK wywala żebym włączył opcje której w telefonie nie mam. Dowiedziałem się że jest ona w wersji dev china ale nie mogę jej zainstalować bo po w.w komendzie telefon nie przechodzi do stanu download.

Próbowałem również przy wyłączonym telefonie vol + i - i podłączyć kabel. coś się dzieje, coś instaluje na kompie ale zostaje z obrazkiem telefonu z podłączonym kablem i nic.

Mi PC suit nie chcę się połoczyć bo woła że najpierw muszę zaktualizować oprogramowanie w telefonie. 

Telefon nie ma zdanych aktualizacji a gdy chciałem przez telefon, zaktualizować do najnowego zipa dev china to wywala błąd nie można pobrać informacji o aktualizacji.

 

Jakieś rozwiązanie ? ( za chwile dodam zdjęcia z telefonu )

Screenshot_2017-07-14-15-13-14-168_com.android.settings.png

Screenshot_2017-07-13-18-26-38-296_com.android.settings.png

EDIT. Mam w menadżerze urządzen jedno nie rozpoznane urządzenie w momencie kiedy podłączam telefon w trybie fastboot - może tu leży przyczyna a ja już jestem bezradny

Edytowane przez 2900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakieruję Cię trochę bo mam ten sam problem. Ta opcja występuje tylko w wersji developerskiej a takiej nie masz. Żeby odblokować bootloadera musisz najpierw zainstalować oficialny ROM ver dev china. W niej logujesz się na konto xiaomi i tam już powinna być ta opcja. 

Problem w tym że osobiście nie mogę w swoim redmi pro przejść do trybu download czyli trybu przez który wgrywamy ROM programem miflash bo telefon nie przechodzi w ten tryb tylko uruchamia się ponownie. No i można powiedzieć d*pa, mam ścieciowego MIUI i za bardzo nic z tym zrobić nie mogę. Jeżeli w moim wątku ktoś mi coś podpowie i mi się uda odblokować odezwe się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 2900 napisał:

Nakieruję Cię trochę bo mam ten sam problem. Ta opcja występuje tylko w wersji developerskiej a takiej nie masz. Żeby odblokować bootloadera musisz najpierw zainstalować oficialny ROM ver dev china. W niej logujesz się na konto xiaomi i tam już powinna być ta opcja. 

Problem w tym że osobiście nie mogę w swoim redmi pro przejść do trybu download czyli trybu przez który wgrywamy ROM programem miflash bo telefon nie przechodzi w ten tryb tylko uruchamia się ponownie. No i można powiedzieć d*pa, mam ścieciowego MIUI i za bardzo nic z tym zrobić nie mogę. Jeżeli w moim wątku ktoś mi coś podpowie i mi się uda odblokować odezwe się.

Tak w sumie zrobiłem, udało mi się wgrać soft przez SP Flash przez tryb fastboot. Nie wiem czy to ten tryb miałeś na myśli ale z tego co wiem to w inny sposób tego nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, ptrfree napisał:

Tak w sumie zrobiłem, udało mi się wgrać soft przez SP Flash przez tryb fastboot. Nie wiem czy to ten tryb miałeś na myśli ale z tego co wiem to w inny sposób tego nie zrobisz.

Ale wgrales China dev i w romie już była ta opcja i odblokowywanie a pożniej wg poradników TWRP i soft od miui polska ??

Mógłbyś podać jaki konkretnie soft wgrałeś i podlinkować nazwę albo plik.

 

Tak już mam namieszane w sterownikach że się boje robić ale jak mi potwierdzisz jaki rom wgrałeś to chyba zainstaluje win 7 przez virtualboxa i w wirtualnej maszynie wszystko poinstaluje bo tyle co ja sterowników nainstalowałem to szok.

Edytowane przez 2900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przyczyna leży w sterownikach. Odblokowywałem bootloader ostatnio w kilku telefonach (Redmi 4, Mi5s Plus), i wszystko robiłem na ROMach Global.

Poza tym po co przełączać do trybu EDL, skoro i odblokowania, i wgrania TWRP dokonujesz w fastboot?

Spróbuj ponownie zainstalować sterowniki, ale... Najpierw wyłącz cyfrowe podpisywanie sterowników:

http://darmowyinternet.net/forum/temat-poradnik-jak-wylaczyc-wymuszanie-podpisu-cyfrowego-sterownikow-w-windows-8_230

Jest dla Windows 8, ale tak naprawdę działa identycznie w systemach od Windows 10 (8.1 i 10).

Musisz również przypisać urządzenie do konta Xiaomi (Ustawienia w koncie Xiaomi -> Assign the device, czy jakoś tak).

Musisz zainstalować Minimal ADB & Fastboot oraz obydwie wersje MiFlash (najpier starszą, potem nowszą). No i najpierw podłączyć telefon włączony w trybie systemu, a potem w trybie fastboot i w obydwu przypadkach poczekać na zakończenie instalacji sterowników.

Dopiero potem możesz zabierać się za odblokowanie. Najlepiej, niech za wzór będzie ten poradnik:

przy czym pamiętaj, aby ROMy pobierać dla swojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

Według mnie przyczyna leży w sterownikach. Odblokowywałem bootloader ostatnio w kilku telefonach (Redmi 4, Mi5s Plus), i wszystko robiłem na ROMach Global.

przy czym pamiętaj, aby ROMy pobierać dla swojego telefonu.

Tak z tym że mam zablokowanego bootloadera więc TWRP nie wgram. Mam syfiastego ROM który nie ma w opcjach programistycznych Mi Unlock Status ( tej opcji gdzie logujemy się do konta xiaomi ) Mi Unlock prosi abym tą opcję włączył, ale nie mam jak. ADL potrzebowałem do wgrania ROMu dev w którym ta opcja jest, ale nie mogę do niego wejść bo telefon po komendzie adb reboot adl się uruchamia ponownie zamiast zostać w trybie download, przez który mogę za pomocą mi flash wgrać roma dev. Nie wiem czy to czasem nie jest problemem telefon ( redmi pro ) i mtk. Po prostu chodzi o to że nie mogę odblokować bootloadera bo nie mam jak. Sprawdzałem stare wersje mi unlock ale prosi o aktualizację. Mi PC Suite prosi żeby zaktualizował telefon bo oprogramowanie jest nieprawidłowe ( w tel - fakeMIUI ). U mnie jest wyłączone cyfrowe podpisanie sterowników ( w sensie że mogę je instalować ale przed instalacją mam ostrzeżenie )

 

Jeszcze spróbuje w Virtual boxie postawić win 7 i tam zacząć od nowa, wszystkie sterowniki programi etc.

Dużo osób pisze o SP tool ale czytam na forum że wielu osobą znika IMEI po zabawie w tym programie, czesto również wywala błędy a nie chcę ryzykować. Jeżeli nie znajdę jakiegoś rozsądnego rozwiązania to chyba odeśle do wrocława, zapłace kilka dyszek i będę miał normalny ROM bez obaw że ubije telefon. W każdym razie nie mogę odblokować bootloadera bo mi unlock chce włączyć opcję której nie mam w telefonie ( stable rom a opcja jest w dev rom china )

 

Dogranie aktualizacji przez ZIP wywala błąd nie można zweryfikować aktualizacji, opcja pobierz aktualizację ( w sensie z neta ) wywala komunikat spróbuj za kilka minut od początku jak mam telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem omega_images_7.6.10_20170610.0000.00_6.0_cn_b2bd6c0fbd.tgz.

Wywalało także błąd że plik cust_global jest zbyt duży dlatego podmieniłem go tym.

Dalej poszło bez problemu, robiłem wszystko na windows10. Jeśli masz problemy z virtualboxem to z doświadczenia wiem że vmware lepiej sobie radzi z USB.

Na odblokowanie bootloadera mi unlocker każe mi czekać jeszcze 50 godzin także to już drobiazg. :-D

Edytowane przez ptrfree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ptrfree napisał:

Wgrałem omega_images_7.6.10_20170610.0000.00_6.0_cn_b2bd6c0fbd.tgz.

Wywalało także błąd że plik cust_global jest zbyt duży dlatego podmieniłem go tym.

Dalej poszło bez problemu, robiłem wszystko na windows10. Jeśli masz problemy z virtualboxem to z doświadczenia wiem że vmware lepiej sobie radzi z USB.

Na odblokowanie bootloadera mi unlocker każe mi czekać jeszcze 50 godzin także to już drobiazg. :-D

Dobrze słyszeć, jest jakaś nadzieja dla mnie. Powiedz mi tylko czy w opcjach programistycznych masz tą opcję odblokowania OEM czy mi lock status ? 

Edit

Fajnie by było gdybyś dopisał jakie sterowniki i programy instalowałeś, może to się jeszcze komuś przyda

Edytowane przez 2900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptrfree napisał:

Wgrałem omega_images_7.6.10_20170610.0000.00_6.0_cn_b2bd6c0fbd.tgz.

Wywalało także błąd że plik cust_global jest zbyt duży dlatego podmieniłem go tym.

Dalej poszło bez problemu, robiłem wszystko na windows10. Jeśli masz problemy z virtualboxem to z doświadczenia wiem że vmware lepiej sobie radzi z USB.

Na odblokowanie bootloadera mi unlocker każe mi czekać jeszcze 50 godzin także to już drobiazg. :-D

Witam.

Czy mógłbyś trochę dokładniej opisać co i jak robiłeś? Np czym podmieniałeś plik cust_global oraz samą procedurę wgrania.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zokopian napisał:

Witam.

Czy mógłbyś trochę dokładniej opisać co i jak robiłeś? Np czym podmieniałeś plik cust_global oraz samą procedurę wgrania.

Z góry dzięki.

Na wielu zagranicznych jak i na tym forum wiele osób poleca poradnik 

http://en.miui.com/thread-326882-1-1.html

Łącznie z procedurą podmiany cust

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zokopian napisał:

Witam.

Czy mógłbyś trochę dokładniej opisać co i jak robiłeś? Np czym podmieniałeś plik cust_global oraz samą procedurę wgrania.

Z góry dzięki.

 

kopiuj > wklej w folderze z tym plikiem 8-)

Edytowane przez ptrfree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, jest progress.

Udało mi się zainstalować dev rom z oficjalnej strony Xiaomi dokładnie http://bigota.d.miui.com/7.6.10/omega_images_7.6.10_20170610.0000.00_6.0_cn_b2bd6c0fbd.tgz

Oprogramowanie wgrałem za pomocą poradnika 

http://en.miui.com/thread-326882-1-1.html - Z tym że w przypadku zablokowanego bootloadera trzeba zaznaczyć format all + download oraz przed podpieciem telefonu zmienić plik Cust.img ( plik jest na stronie poradnika a podmieniamy go klikajac na ścieżkę pliku ) Po tym zabiegu cały flash poszedł bez problemu.

Następnie przywróciłem IMEI za pomocą tego poradnika http://en.miui.com/thread-411112-1-1.html

Ważne przed flashem warto za pomocą *#06# na klawiaturze dzwonienia spisać sobie IMEI i MEIDm gdy nie mamy oryginalnego opakowania. 

 

Teraz czekam 72h i robie TWRP

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć mam telefon Xiaomi Redmi Pro, kupiłem go już z polskim MIUI mam dokładnie wersję
MIUI 8.7.1.19 (rozwojowa) i przez aktualizacje telefon nie znajduje nowszej wersji, telefon mam już ponad pół roku. Czy ktoś mógłby mnie poprowadzić jak mam go zaktualizować, zależy mi też jeżeli to możliwe by nie stracić danych (kalendarz, kontakty, aplikacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ściągnąć od Was plik, ale po jego uruchomieniu pokazały mi się przy starcie jakieś chińskie krzaczki, poszukam zaraz instrukcji plik zip ściągnałem stąd:
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=189393
xiaomi.eu_multi_HMPro_7.6.10_v8-6.0.zip

1 minutę temu, Vergiliusz napisał:

@bmserwisBo przez OTA nie znajdzie, musisz stąd pobrać właściwą wersję i w grać z poziomu aktualizacji wybierając by zrobił to z pliku ZIP lub poprzez TWRP

Dokładnie tak zrobiłem, rozpakował plik a po uruchomieniu pojawił się bootloader chyba, z możliwościami wyboru ale wszystko po chińsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bmserwis napisał:

Próbowałem ściągnąć od Was plik, ale po jego uruchomieniu pokazały mi się przy starcie jakieś chińskie krzaczki, poszukam zaraz instrukcji plik zip ściągnałem stąd:
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=189393
xiaomi.eu_multi_HMPro_7.6.10_v8-6.0.zip

Dokładnie tak zrobiłem, rozpakował plik a po uruchomieniu pojawił się bootloader chyba, z możliwościami wyboru ale wszystko po chińsku. 

Tu masz filmik jak w TWRP zmienić język:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...