Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Pro problemy z instalacją xiaomi.eu


Wojto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie, w tym tygodniu kupiłem Redmi Pro od polskiego sprzedawcy na allegro sklepxiaomi... w telefonie był MIUI 7 bez MIUI Polska.

Po resecie telefonu od razu przy update pobrało mi MIUI 8 ( 8.0.1.0 ) ale tylko z angielskim i trzema chińskimi językami:)

Próbuję zainstalować wszystko zgodnie z instrukcjami na stronie i nic. Zmieniam nazwę pliku na update. i nic, czy to wina tego, że telefon jest jeszcze zablokowany?

Czy może coś źle robię.

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cukru napisał:

Zgodnie z jaką instrukcją instalujesz? 

https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

1 godzinę temu, ZduneX25 napisał:

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

Chętnie bym to zrobił lecz nie wiem jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w nocy dostałem sms ale dalej mi pokazuje przy Unlock, że urządzenie jest nie wspierane. Z tego co widzę w innym wątku, nawet po otrzymaniu zgody od chińczyka trzeba czekać aż do 10 dni na odświeżenia serwera.

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Piszę ten post, gdyż nie mam już nerwów. Kupiłem ostatnio Redmi Pro (wersja helio x20, 3GB/32GB), telefon oryginalny z oprogramowaniem chińskim STABLE. Oczywiście nie chciałem korzystać z tego oprogramowania tylko wgrać xiaomi.eu z językiem polskim. Więc na początku zaaktualizowałem wersje stable do najnowszej (oraz zainstalowałem aplkacje google przez google installer), potem przez aplikację updater zainstalowałem wersję DEV miui po czym ogarnąłem roota, w międzyczasie odblokowałem bootloader przez MiFlashUnlock, wszystko przeszło bez niespodzianek. Bootloader odblokowałem i zabrałem się za instalację TWRP przez aplikację Flashify, dałem jej uprawnienia root, obraz recovery wrzuciłem na tel. i zrobiłem flash, przeniosło mnie do TWRP i już zauważyłem pierwsze problemy, gdyż TWRP nie widziało pamieci wewnętrznej i przy wipe wyskakiwało coś w stylu: " Unable to mount '/data' ", ale pomyślałem że spróbuje i tak zainstalować xiaomi.eu. Podczas instalacji xiaomi.eu wyskoczyły podobne będy ale jakby instalacja dalej przeszła, zrobiłem wipe (te same błędy), włączył się telefon a tu oprogramowanie xiaomi.eu o dziwo. Już się cieszyłem a tu zaczęły mi błedy wyskakiwać "Usługi Google Play została zatrzymana" i tak prawie cały czas, nic sie nie dało zrobić na telefonie, wipe nie dawało nic. W końcu pomyślałem, że zrobie to wszytko jeszcze raz i przez aplikacje updater zainstalowałem DEV rom i potem patrze i nawet na tym DEV Rom sypało będami odnośnie usług google oraz nawet aplikacja galeria nie działała, no to chciałem zainstalować TWRP jeszcze raz ale tym razem przez fastboot i  podczas instalacji wywaliło mi błędy potem chchiałem wejść w recovery a tu taki zonk, ukazuje mi się obrazek telefonu taki jak wtedy jak miałem zablokowany bootloader, no to odrazu spróbowałem MiFlashUnlock go odblokować jeszcze raz jakby, program wyświetlił, że nie mogę go odblokować, czyżby kolejna prośba o unlock? Czy nowe konto xiaomi? Jestem aktualnie na chińskim DEV Rom, przywróciłem go do ustawień fabrycznych, teoretycznie się zresetował, gdyż wyskoczył mi kreator konfiguracji i w ogóle ale dalej błędy z usługami google się wyświetlają.  Co mam teraz zrobić? Co do TWRP to wgrywałem TWRP omega. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Edytowane przez alsberx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2016 o 18:58, alsberx19 napisał:

i zabrałem się za instalację TWRP przez aplikację Flashify, dałem jej uprawnienia root, obraz recovery wrzuciłem na tel. i zrobiłem flash, przeniosło mnie do TWRP

Tego procesu nie kumam. Posiadałeś wcześniej roota na telefonie? Wgrałeś SuperSU przez TWRP?

Ja instalację TWRP robiłem według pierwszej porady Instalacja Recovery na stronie: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @PRzepraszam_Cie, @_czesiek_ oraz inni którzy macie z tym problem :P

Bardzo ważne. Wgrajcie rom na kartę Sd , po wejściu w Twrp zróbcie ”format data” następnie "wipe" .Pojawi  się Wam pamięć telefonu ale będzie wyczyszczona, dlatego rom wrzucony musi być na kartę Sd, następnie klikacie w  "install” i wybieracie pamięć Sd i tam będzie rom :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jacky napisał:

Tego procesu nie kumam. Posiadałeś wcześniej roota na telefonie? Wgrałeś SuperSU przez TWRP?

Ja instalację TWRP robiłem według pierwszej porady Instalacja Recovery na stronie: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Roota miałem dlatego, że zainstalowałem wcześniej wersje MIUI DEV i tam można sobie zainstalować roota przez panel sterowania. Instalowałem TWRP poprzez alternatywną metodę z instrukcji instalacji MIUI 2016.

A co do instalacji Miui z karty SD to właśnie tak instalowałem xiaomi.eu, gdyż TWRP nie widziało pamięci wewnętrznej ale co to zmienia? Jak przy wipe sypało błędami o braku możliwości załadowania pamięci ("data") itp. Chyba, że trzeba zrobić  "format data" przed całą operacją, tylko gdzie ta funkcja jest ulokowana w TWRP? :) Mieliście taką fazę, że wam się bootloader zablokował jeszcze raz czy to moje kombinowanie tak spowodowało? 

Edytowane przez alsberx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muzyk napisał:

mozna bylo bez karty poradzic, wystarczy w twrp zamontowac telefon do odczytu i wrzucic po formacie na pamiec wewnetrzna ;)

Tak to prawda, ale w moim przypadku jak i innych przypadkach reboot z Twrp do systemu doprowadzał do bootlopa ( z formatem jak i bez), więc trzeba było zaraz po wgraniu Twrp instalować Miui.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam problem. Posiadam telefon Redmi Pro. Robię wszystko po kolei tak jak w poradniku (https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/) i dochodzę do punktu 4 podpunktu nr. 3. Klikam na "xiaomi.eu_multi_HMPro_6.9.22_v8-6.0.zip" i uruchamia się instalacja a po sekundzie telefon wraca do menu recovery. Dodam że pliki instalacyjne mam na karcie pamięci bo na początku przeoczyłem informację że trzeba je umieścić na telefonie przed instalacją a niestety telefon nie chce się już uruchomić... Jedyne co mi się wyświetla to logo "MI" :( Bootloader i Recovery uruchamia się bez problemu.

TWRP: TWRP_omega.zip

ROM: xiaomi.eu_multi_HMPro_6.9.22_v8-6.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem TWRP od nowa, sformatowałem kartę SD (próbowałem FAT32 i NTFS)  i wgrałem na nowo MIUI. Przy wgrywaniu TWRP wpisałem również fastboot format userdata i teraz w ogóle nie pokazuje mi plików na karcie :( Jak myślicie to wina SD czy telefon raczej nadaje się już na śmietnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzywy911 napisał:

Wgrałem TWRP od nowa, sformatowałem kartę SD (próbowałem FAT32 i NTFS)  i wgrałem na nowo MIUI. Przy wgrywaniu TWRP wpisałem również fastboot format userdata i teraz w ogóle nie pokazuje mi plików na karcie :( Jak myślicie to wina SD czy telefon raczej nadaje się już na śmietnik?

 

Zanim wyrzucisz telefon :D spróbuj zrobić tak dokładnie w takiej kolejności jak napiszę.

Kartę sformatuj w Twrp (bo nie wiem jakim sposobem masz aktualnie sformatowaną)  Plik "zip" z romem wrzucasz na kartę, przechodzisz do Twrp, opcja  Wipe - Format data (yes) - Advance Wipe zaznaczasz wszystko to co masz na zdjęciu i robisz Wipe

wipe1.jpg.4c0ea96088cea043bc1408d9c3c952

Następnie wchodzisz w opcje Install, wybierasz pamięć z karty SD, szukasz pliku zip i instalujesz. Być może to wszystko Ci pomoże :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako nowy użytkownik telefonu Xiaomi (Redmi Pro) mam nadzieję na waszą wyrozumiałość jeżeli pytania są naiwne, ponieważ siedzę już kilka godzin i dalej nic do przodu nie ruszyło.

Mam nadzieję, że wrzucenie wszystkich problemów w jednym temacie nie jest naruszeniem regulaminu. 

 

1.  Według tego co jest napisane

powinienem mieć zablokowany bootloader. Dokładnie przez wejście Updatera pokazuje mi się telefon z podłączonym/odłączonym kablem. Jak wchodzę przez przycisk gł. dół +power pokazuje mi się ten komunista grzebiący w głowie Androida. Stąd moje pierwsze pytanie, ponieważ pierwsze potwierdza konieczność bootloadera, zaś drugie zaprzecza temu. Może mi ktoś to wyjaśnić? Mam go czy nie w końcu?

2. Po podłączeniu przez usb + tryb fastboot i wpisaniu komend wyskakuje mi to co na grafice nr.1 bootloader.PNG

Próbowałem podłączyć w inne usb itd. dalej jest to samo.

Rozumiem, że jak jest w Romach Bl:Odblokowany to telefon musi być odblokowany i nie można tego obejść?odblokowany.PNG

 

 

3. W poradniku jak zainstalować miui 2016 w dziale recovery nie ma Redmi Pro (w twrp.me/devices też nie wyszukuje nic). To się jakoś omija, czy jest taki sam jak dla innego modelu? 

 

4. Przy sprawdzaniu oryginalności telefonu niektórzy podawali sposób przez podanie IMEI. Jest jeden problem. znaczki.PNG

Każdy kto sprawdzał tym sposobem ściągał sobie klawiaturę chińską? Próbowałem też przez telefon je wpisać, ale niestety klawiatura angielska a ta co wykrywa rysowanie nie umożliwia mi narysowanie tego "znaczka". 

 

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość. 

Edytowane przez Eric6666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sytuacja wygląda tak, zamiast na kartę sd, wrzuciłem polski rom i twrp na pamięć telefonu, po wipe i ogólnym formacie nie mam żadnego softu,  po uruchomieniu jest ikonka MI, ale mogę uruchomić fastboota i recovery, więc telefon sceglony nie jest. Teraz pytanie, co mam zrobić, żeby wgrać polski rom jeśli nie mam jak wrzucić plików na telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...