Skocz do zawartości

Błąd podczas flashowania xiaomi.eu


MKLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem postaram się opisać najlepiej jak potrafię

- zainstalowałem najnowszy global rom dev w celu odblokowania bootloadera

- bootloader został odblokowany

- wszedłem w fastboot i zainstalowałem twrp według poradnika na miuipolska

- zrobiłem full wipe w twrp, potem flashuję rom xiaomi.eu

po zakończeniu instalacji w konsoli jest tekst typu

"mount: failed to mount /dev/block/bootdevice/by-name/system at /system:: Device or resource busy. "

Co mogę z tym zrobić? Nie mam żadnego systemu, nie mogę żadnego zainstalować, i wgrałem twrp więc pewnie nie mogę wrócić do globala przez miflash?

 

Edytowane przez MKLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zaznaczałeś opcji verify ZIP verification ? jeżeli tak to jej nie zaznaczaj , zainstaluj jeszcze raz i poczekaj po wszystkim nawet kilka minut aż pojawią się opcje wipe i reboot ,jeżeli to nie pomoże ,to nie ma żadnego problemu aby miflashem wrócić na globala przez fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, MKLN napisał:

"mount: failed to mount /dev/block/bootdevice/by-name/system at /system:: Device or resource busy. "

Co mogę z tym zrobić? Nie mam żadnego systemu, nie mogę żadnego zainstalować, i wgrałem twrp więc pewnie nie mogę wrócić do globala przez miflash?

 

W jakiej konsoli? Instalujesz rom w twrp z pliku wgranego do telefonu? Masz wgrane odpowiednie twrp i instalujesz odpowiedni rom? Nie wiem czy to ci pomoże, ale przy instalacji po wykasowaniu systemu przez twrp w Redmi2 po pierwszym install miałem też błędy i brak ssystemu. Ponowna instalacja tego samego pliku przechodzi już bez błędów i problemów. Do globala zawsze możesz wrócić, a jak odblokowałeś bl to nawet w trybie fastboot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zainstalowałem z 3 razy jeszcze i zadziałało :)

 

oczywiście nie miałem na myśli konsoli, tylko ścianę tekstu przy instalacji romu

 

edit://

wgrywam jeszcze raz nowszą wersję, i tym razem nie idzie choć próbuję dalej

Edytowane przez MKLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo instalacje najlepiej robić z poziomu recovery, nie updatera. Niby updater sam powinien uruchomić w recovery i zainstalować zipa, ale bywają z tym problemy. Przy następnych aktualizacjach uruchamiając z poziomu twrp powinno już wszystko działać normalnie (bez wipe oczywiście) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...