Jump to content

Redmi 1 TWRP (TD i WCDMA)

Recommended Posts

Recovery TWRP dla Xiaomi Red Rice TD-SCDMA/WCDMA

Screenshot_2014-10-23-15-08-53.png

Recovery dotykowe TWRP znane z innych urządzeń, posiada zaawansowane funkcje wipe czy backupu całego telefonu.
Działa z Hongmi TD i WCDMA.

Instalacja
Paczka zip jest już przygotowana do instalacji przez dotychczasowe recovery MiRecovery. Wystarczy wrzucić na pamięć wewnętrzną jako update.zip i zainstalować w MiRecovery.
Natomiast gdy wyjmiemy z paczki plik recovery.img możemy go zainstalować poprzez fastboot lub w aplikacji MobileUncle .

Pobierz

Redmi 1 TWRP 2.8.4.0 WCDMA
Opcjonalny motyw Materialised dla 2.8.4.0 (wrzucamy zipa na pamięć wewnętrzną do /TWRP/theme/)

Redmi 1 TWRP 2.5.0.0 WCDMA (recovery.img po rozpakowaniu)
Redmi 1 TWRP 2.5.0.0 TD-SCDMA (recovery.img po rozpakowaniu)
SD Fix (działa również w MiRecoverytylko dla MIUI 6 na 4.4!)

MiRecovery

Pytania:

• Czy kopię całego systemu wykonaną za pomocą CWM (tzw. nandroid backup) będzie można wgrać przy pomocy TWRP? Mam parę takich kopii zrobionych z CWM na różnych etapach testowania telefonu.

• „Zaawansowane funkcje wipe czy backupu całego telefonu” posiada też zwykły CWM. Jakie są konkretne przewagi TWRP, nie licząc dotykowego interfejsu?

• Czy w razie potrzeby jest możliwe odwrotne postępowanie - czyli instalacja CWM z .zip poziomu TWRP?

• Czy przyszłe aktualizacje MIUI PL dla Red Rice na pewno nie usuną TWRP?

Wielkie dzięki!

- Nie. TWRP ma inny algorytm i nie rozpozna backupu CWM.

- Nie wiem, może wipe poszczególnych partycji.

- Tak o ile masz CWM w postaci paczki instalującej zip.

- Nie usuną. Nigdy nie usuwały.

Nie ma znaczenia wersja. Recovery ma zainstalować rom lub zrobić backup i tyle. Na inne telefony są nowsze twrp ale tam są też nowsze Androidy.

Wysłane z mojego MI 2

Witam,

Próbując wejść do TWRP po włączeniu telefonu poprzez trzymanie klawisza głośności - najwyraźniej coś źle nacisnąłem i wszedłem w dziwny tryb "factory mode", który jest po chińsku i wygląda tak (zasłoniłem dane indywidualne) :

post-596-13980030814227_thumb.jpg

Co to jest za narzędzie i do czego służy? Czy pojawiło się wraz z zainstalowaniem TWRP, czy było zawsze?

No i najważniejsze - czym mam się martwić komunikatem na końcu? Telefon działa doskonale.

Dzięki!

Wszedłeś po prostu nie tam gdzie trzeba. To bootloader nic tam w zasadzie nie zrobisz.

Wejdź po prostu w recovery jak trzeba czyli Updater (Aktualizacje) > Menu > Uruchom w recovery lub na wyłączonym telefonie przycisk vol-down + Power (recovery i zatwierdzić vol-up)

• 9 months later...

• Czy przyszłe aktualizacje MIUI PL dla Red Rice na pewno nie usuną TWRP?

- Nie usuną. Nigdy nie usuwały.

A jednak nastały czasy kiedy zamiast iść do przodu, cofamy się do epoki recovery z czasów kamienia łupanego;(

Ps. dziś dopiero wypłynął u mnie problem w korzystaniu z przesyłu danych w 3G, wcześniej nie potrzebowałem, i zadowolenie jakie mam od pół roku z ryżyka zaczęło gwałtownie spadać..... strasznie to smutne bo automatycznie upgrade zaczyna zbaczać z torów prowadzących do Mi4 :(

• 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Być może na niektórych urządzeniach z chipami innymi niż SanDiska nie działa, tak jak to było z CWM. Natomiast MiRecovery musi działać na każdym. Jeśli nie da się wgrać to prawdopodobnie zostaje tylko odceglanie.

• 5 months later...

Witam, to twrp jest ma mirecovery... czy jak chce zaktualizowac twrp 2.5.0.0 do najnowszego przez twrp to ten plik pódzie...? Mam obecnie v5 17.0.00 zaraz instaluje 26.0.00 a pózniej v6 tylko chciałbym v7 zainstalowc a do tego chyba potrzebuje najnowszego twrp.

Potrzebuje pomocy... dobre 2 lata nic z telefonami xiaomi nie robile. A nie chce uceglic ;]

Tak, możesz instalować spokojnie TWRP 2.8 w TWRP 2.5. Nie musisz też bawić się w instalację 26, a później MIUI 6 i na końcu 7. Możesz od razu zainstalować MIUI 7, ale na wszelki wypadek zrób kopię /data i /system w TWRP.

• 1 year later...