Skocz do zawartości

Redmi 1 TWRP (TD i WCDMA)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Recovery TWRP dla Xiaomi Red Rice TD-SCDMA/WCDMA


Screenshot_2014-10-23-15-08-53.png

Recovery dotykowe TWRP znane z innych urządzeń, posiada zaawansowane funkcje wipe czy backupu całego telefonu.
Działa z Hongmi TD i WCDMA.

Instalacja
Paczka zip jest już przygotowana do instalacji przez dotychczasowe recovery MiRecovery. Wystarczy wrzucić na pamięć wewnętrzną jako update.zip i zainstalować w MiRecovery.
Natomiast gdy wyjmiemy z paczki plik recovery.img możemy go zainstalować poprzez fastboot lub w aplikacji MobileUncle .

Pobierz
 
Redmi 1 TWRP 2.8.4.0 WCDMA
Opcjonalny motyw Materialised dla 2.8.4.0 (wrzucamy zipa na pamięć wewnętrzną do /TWRP/theme/)

Redmi 1 TWRP 2.5.0.0 WCDMA (recovery.img po rozpakowaniu)
Redmi 1 TWRP 2.5.0.0 TD-SCDMA (recovery.img po rozpakowaniu)
SD Fix (działa również w MiRecoverytylko dla MIUI 6 na 4.4!)

 

MiRecovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania:

• Czy kopię całego systemu wykonaną za pomocą CWM (tzw. nandroid backup) będzie można wgrać przy pomocy TWRP? Mam parę takich kopii zrobionych z CWM na różnych etapach testowania telefonu.

• „Zaawansowane funkcje wipe czy backupu całego telefonu” posiada też zwykły CWM. Jakie są konkretne przewagi TWRP, nie licząc dotykowego interfejsu?

• Czy w razie potrzeby jest możliwe odwrotne postępowanie - czyli instalacja CWM z .zip poziomu TWRP?

• Czy przyszłe aktualizacje MIUI PL dla Red Rice na pewno nie usuną TWRP?

Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbując wejść do TWRP po włączeniu telefonu poprzez trzymanie klawisza głośności - najwyraźniej coś źle nacisnąłem i wszedłem w dziwny tryb "factory mode", który jest po chińsku i wygląda tak (zasłoniłem dane indywidualne) :

post-596-13980030814227_thumb.jpg

Co to jest za narzędzie i do czego służy? Czy pojawiło się wraz z zainstalowaniem TWRP, czy było zawsze?

No i najważniejsze - czym mam się martwić komunikatem na końcu? Telefon działa doskonale.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłeś po prostu nie tam gdzie trzeba. To bootloader nic tam w zasadzie nie zrobisz.

Wejdź po prostu w recovery jak trzeba czyli Updater (Aktualizacje) > Menu > Uruchom w recovery lub na wyłączonym telefonie przycisk vol-down + Power (recovery i zatwierdzić vol-up)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

• Czy przyszłe aktualizacje MIUI PL dla Red Rice na pewno nie usuną TWRP?

 

 

- Nie usuną. Nigdy nie usuwały.

 

 

A jednak nastały czasy kiedy zamiast iść do przodu, cofamy się do epoki recovery z czasów kamienia łupanego;(

 

Ps. dziś dopiero wypłynął u mnie problem w korzystaniu z przesyłu danych w 3G, wcześniej nie potrzebowałem, i zadowolenie jakie mam od pół roku z ryżyka zaczęło gwałtownie spadać..... strasznie to smutne bo automatycznie upgrade zaczyna zbaczać z torów prowadzących do Mi4 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, to twrp jest ma mirecovery... czy jak chce zaktualizowac twrp 2.5.0.0 do najnowszego przez twrp to ten plik pódzie...? Mam obecnie v5 17.0.00 zaraz instaluje 26.0.00 a pózniej v6 tylko chciałbym v7 zainstalowc a do tego chyba potrzebuje najnowszego twrp.

Potrzebuje pomocy... dobre 2 lata nic z telefonami xiaomi nie robile. A nie chce uceglic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...