Skocz do zawartości

Hard brick. Miga tylko dioda powiadomień.


damian49841

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum więc wypada się ładnie przywitać :)
Wczoraj doszedł do mnie nowy xiaomi note 3 pro (SD 650). Przy próbie włączenia telefon nie reaguje, miga tylko dioda powiadomień. Po podłączeniu do PC w menadżerze urządzeń wyświetlał QHSUSB_BULK. Drzwoniłem do sprzedawcy i mówił ze przed wysłaniem telefonu flashował polski rom i wszystko działało. Kazał podłączyć na jakiś czas pod ładowarkę i sprawdzić czy ruszy..Ładowałem całą noc i nic. Udało mi się zrobić kabel do deep flash i zainstalować sterowniki. PC widzi go jako qualcomm hs-usb qdloader 9008 a XiaoMiFlash rozpoznaje urządzenie lecz przy próbie flashu wywala błąd (Poniżej LOG). Jesteście w stanie jakoś pomóc? Zanim wyslę telefon na gwarancje to troszkę czasu minie, więc póki co próbuję go jakoś naprawić. Z góry dzięki za wszelaką pomoc ;)
 

[email protected]
LOG

[0,00  COM30]:[COM30]:start flash.
[2,05  COM30]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[4,58  COM30]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[7,11  COM30]:try to reset status.
[7,11  COM30]:Switch mode back
[7,11  COM30]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[7,11  COM30]:Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.
 

Edytowane przez damian49841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś zapewne zainstalowany Global Stable V8.0.1.0 na Android 6.0 - wszystko powoli wskazuje, że to właśnie on jest źródłem problemów. 

Procedura naprawy, nie jest prosta - może wymagać otwarcia sprzętu, więc jeśli nie masz doświadczenia ślij telefon na gwarancję. A gdzie był kupowany? 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon został zakupiony na allegro od użytkownika GSM-World. Pamiętam ze wcześniej miałem identyczny problem z HTC 816. Te same błędy itp. Nie pamiętam jak, ale ostatecznie udało się go odratować, wiec nie tracę nadziei jeśli chodzi o xiaomi, bo doświadczenie jakieś jest, ale przy tym telefonie to ręce rozkładam :( Mały offtopic: Czytając xda i en.miu zuważam ze to dość częsty problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skay77 napisał:



Powyższa procedura nie działa, ponieważ telefon nie wchodzi ani w tryb download nie fastboot, więc o adb mogę zapomnieć. XiaoMiFlash widzi go na porcie COM30 ale wywala błędy przy próbie flashowania i wszystko stoi w miejcsu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy MiFlash również zatrzymuje flashowanie po wyświetleniu tego błędu. Jeśli chodzi o otwieranie to już to zrobiłem w celu chwilowego odłączenia baterii i gniazda USB. No chyba że jest jeszcze jakiś sposób któwy wymaga otworzenia urządzenia :D

Edytowane przez damian49841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki! Test pointy na płycie dają dokładnie to samo, co kabel deep flash. Jeden punkt to data in, a drugi to masa :-)

Jestem w trakcie testów 'patentu' na naprawę tego problemu. Dam znać nieco później, czy się udało:-)

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zexon72 napisał:

@luki! Test pointy na płycie dają dokładnie to samo, co kabel deep flash. Jeden punkt to data in, a drugi to masa :-)

Jestem w trakcie testów 'patentu' na naprawę tego problemu. Dam znać nieco później, czy się udało:-)

Dzięki za info.

Jak skończysz to podziel się z Nami wynikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian49841 dokładnie tak. Zero reakcji - tylko mrugająca czerwona dioda nawet tylko pod ładowarką

Znaki na niebie i ziemi wskazują, że sprzęt ożył - system ruszył, łączność z sieciami jest, ładuje się :)
Teraz unlock bootloadera i instalacja xiaomi.eu

Więcej fotek - będę dodawać sukcesywnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zexon72 Ogromną prośbą skierowaną do ciebie byłoby podzielenie się informacją jak tego dokonałeś. Nie mam teraz pieniędzy aby oddawać telefon do serwisu lub wysyłać telefon na gwarancje i ponosić koszty wysyłki. Jakakolwiek moja metoda nie zadziałała, a widzę że tobie się udało, więc miło byłoby naprawić go w domowych warunkach ;)
Z góry dzięki za pomoc! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w dniu wczorajszym. Stan po wgraniu przez przypadek romu nie od tego co trzeba. Czerwona dioda migała do czasu naładowania a potem zero oznak w systemie rozpoznawany był jako nieznane urządzenie. U mnie poszło bezboleśnie. odpięcie złącza baterii na kilkanaście sekund. Podpięcie , wciskamy VOL+ i VOL- i wpinamy kabel USB sprzęt wykryty jako Qualcomm coś tam port USB10 , MIFlash rom z tgz i znów wszystko działa.

A nic się nie bać plomby są na wkrętach płyty głownej , otwieranie obudowy nie powoduje utraty gwarancji. 

Edytowane przez casper9350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, casper9350 napisał:

Miałem podobną sytuację w dniu wczorajszym. Stan po wgraniu przez przypadek romu nie od tego co trzeba. Czerwona dioda migała do czasu naładowania a potem zero oznak w systemie rozpoznawany był jako nieznane urządzenie. U mnie poszło bezboleśnie. odpięcie złącza baterii na kilkanaście sekund. Podpięcie , wciskamy VOL+ i VOL- i wpinamy kabel USB sprzęt wykryty jako Qualcomm coś tam port USB10 , MIFlash rom z tgz i znów wszystko działa.

 

Próbowałem. Wywala błędy opisane wyżej. Czuje że będzie potrzebny QPST i grzebanie z eMMC ;-;
Pozostaje tylko czekać i modlić się o pomoc od @Zexon72

Edytowane przez damian49841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie sprawa wygląda następująco. Ostatnie dni spędziłem nad tym problemem korespondując m.in. z miłym Chińczykiem z Guangzhou, który sporo mi podpowiedział w którą stronę zmierzać. Miał jednak wielką prośbę, aby procedury póki ,co nie upubliczniać :( Siedzę w branży od blisko 20 lat i w pełni go rozumiem - "kuchnie" serwisową nie zawsze się udostępnia - myślę, że postaracie się to zrozumieć.
Chcąc uszanować jego prośbę nie mogę Wam wyłożyć tematu w stylu "kawa na ławę", ale podpowiem, że winowajcą problemu jest bootloader, który znalazł się w kompilacjach STABLE V8.0.1.0_6.0 czyli ten na Androidzie 6.0

Więcej, jak coś piszcie na priv - pomogę ile mogę... Testowy egzemplarz właśnie zabootował się z xiaomi.eu na pokładzie.

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki! Tak jak wyżej pisał zexon72, problemem był wadliwy bootloader w wersji stable v8 ;)
Telefon śmiga teraz na wersji dev  v6.9.15, Czekam teraz na pozwolenie odblokowania bootloadera i wgrywam en.miui albo miui polska.
Problem został rozwiązany, telefon w pełni sprawny. Temat do zamknięcia :) 
P.S. raz jeszcze bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi w rozwiązywaniu problemu ;) 

Edytowane przez damian49841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, damian49841 napisał:

@luki! Tak jak wyżej pisał zexon72, problemem był wadliwy bootloader w wersji stable v8 ;)
Telefon śmiga teraz na wersji dev  v6.9.15, Czekam teraz na pozwolenie odblokowania bootloadera i wgrywam en.miui albo miui polska.
Problem został rozwiązany, telefon w pełni sprawny. Temat do zamknięcia :) 
P.S. raz jeszcze bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi w rozwiązywaniu problemu ;) 

To już wiemy ale jak widać nie jesteś odosobnionym przypadkiem i warto podzielić się z tą wiedzą z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobny problem. Telefon przestał działać po próbie wgrania romu przez miflasha. Po wpięciu do komputera miga dioda na czerwono. Komputer go widzi w menagrze urządzeń (Port 30) ale mifash nie. Gdy nacisnę przycisk power słychać w kompie jakby się restartował, tzn znika na kilka sekund i się pojawia. Próbowałem odpinać baterię ale na nie pomaga. Czy jest jakaś szansa żeby go wprowadzić w tryb EDL czy tylko zwarcie pinów?

Edytowane przez zwierze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niestety, bo jeśli była gwarancja to już przepadła ;)
To co robi się na płycie to po prostu zwarcie Data+ i GND. Zamiast rozkręcać telefon i tracić gwarancje wystarczy zrobić kabel deepflash. Rozcinamy izolacje przewodu USB i odsłaniamy zielony (Data+) oraz czarny (GND) przewód. Upewniamy się że telefon jest wyłączony (nie miga czerwona dioda). Teraz robimy zwarcie na zielonym i czarnym przewodzie (ja połączyłem je kawałkiem kabelka) i taki kabel podpinamy pod telefon. Teraz najważniejsza część. Podpinamy drugi koniec kabla pod komputer i czekamy 8 sekund po czym usuwamy zwarcie między kablem zielonym i czarnym. Wtedy nasz telefon zostaje prawidłowo rozpoznany przez PC jako Qualcomm hs-usb qdloader 9008 i możemy przystąpić do instalacji softu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...