Skocz do zawartości

Zmiana telefonu a przeniesienie danych MIUI


Darkseeder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W najbliższym czasie będę miał przesiadkę z redmi 3 (nie pro) na mi5 3/32. Redmi używam w pracy, mam tam masę numerów połączeń wychodzących i przychodzących oraz skojarzone z nimi nagrania , długą czarną listę, smsy itp. Czy zmieniając telefon w obrębie miui mogę jakoś przenieść te rzeczy, najlepiej z kalendarzem notatkami ect. Czy wystarczy kopia na chmurze a na nowym telefonie tylko jakieś przywracanie?

Czy zmiana konto xiaomi nie jest powiązane z  telefonem? tj. czy po zmianie nie trzeb zakładać nowego?

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, być może temat ten był już poruszany ale ja nie umiem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Co jest lepsze, w przypadku przesiadki z jednego telefonu Xiaomi na drugi gdzie jeden ( stary) ma xiaomi.eu a drugi ( nowy) Global Stable. Przenieść dane i ustawienia za pomocą migracji dostępnej w ustawieniach gdzie skanuje się jednym urządzeniem kod qr drugiego, czy na nowym konfiguracja od podstaw?

Czy to że jeden jest xiaomi.eu dev a drugi global stable nie będzie powodowało: konfliktów, niestablilności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vergiliusz

Nawet, jeśli w konfiguratorze nowego telefonu wybierzesz opcję "Skonfiguruj jako nowe urządzenie", ot i tak usługa Chmury Xiaomi przywróci na nowe urządzenie rejestr połączeń, historię sms, kontakty i zawartość galerii. Jeśli wybierzesz opcję przywracania, to na nowym telefonie pojawi się wszystko (włącznie z tapetami, ustawieniami, kluczami Wi-Fi, etc.).

Pytanie więc, czy jest sen kombinować, skoro wszystko możesz poukładać już w trakcie włączania telefonu... W dodatku bez względu na to, czy masz MIUI Global, czy masz MIUI Polska/EU.

Osobiście korzystam z tej pierwszej opcji. Jakoś wolę na nowym telefonie pobawić się "na piechotę" z ustawieniami... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...