Skocz do zawartości

krótki czas działania baterii


Beben86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem dość nowym posiadaczem telefonu mi4 w wersji 3 gb ram. 

Mam pewne wątpliwości co do czasu działania baterii.  

Telefon kupiłem w sierpniu w wersji 2gb natomiast po dwóch tygodniach przestał się ładować i został wymieniony na wersję 3 gb. z androidem 6.0.1 i miui 7.5.3.0 (wersja stabilna)

 z tego co czytam tutaj to bateria potrafi wytrzymać 3 dni a nawet więcej. U mnie przy umiarkowanym korzystaniu wytrzymuje jeden dzień. Wydaje mi się również że w poprzedniej wersji telefonu (2 gb do puki się nie zepsuł) bateria trzymała dłużej. z tego co widzę to najwięcej baterii zużywa  nie sam ekran tylko aplikacje "system android" oraz "android os"

i teraz mam pytania:

1 Czy to normalne?

2 czy pobranie aktualizacji ze strony miui polska może coś pomóc

3 z tego co patrzę to aktualiacja na stronie ma numer 6.9.15 (czy to oznacza że jest starsza czy coś? )

z góry dzięki za pomoc

no i punkt 4

być może jest jakieś inne proste rozwiązanie którego nie znam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, --Mariusz-- napisał:
32 minuty temu, --Mariusz-- napisał:

Stracisz wszystkie dane

Są 2 opcje:

1 i moim zdaniem lepsza: wgrać ostatni ROM china dev przez miflasha i na to xiaomi.eu przez TWRP

2. według tego poradnika: 

W przypadku wersji CT instrukcja tutaj: 

 

 

"ROM china dev przez miflasha i na to xiaomi.eu przez TWRP"  to są nazwy aplikacji czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście masz opisane co i jak i to jest link do najnowszej wersji developerskiej,

Tutaj masz jak zainstalować Fastboot/ABD: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743

Tutaj masz jak sprawdzić czy masz model CT:

Jak sprawdzić czy mamy LTE-CT?

Jest kilka sposobów by sprawdzić czy posiadamy model CT:

  • Na etykiecie pudełka wariant CT ma numer 2014726 lub 2014716. Jest to model z 2GB pamięci RAM i 16 GB ROM, a także posiada obsługę pasma TDD-LTE B41 (prócz także europejskiego pasma FDD-LTE).
  • W fastboot po komendzie: fastboot getvar board_version -> board_version: 4.4 oznacza model CT.

I później instalujesz według normalnej metody dla modelu CU, albo dla modelu CT

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...