Skocz do zawartości

Kilka pytań od początkującego


poczontkujoncy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym posiadaczem telefonu Xiaomi i także fanem tej firmy. Z tego co widzę wszyscy tutaj upgradują sobie MIUI, wgrywają Custom ROMy itp. itd., a ja się boję tego robić ze względu na utratę gwarancji, bo jednak jeszcze nie ufam temu telefonowi. Stąd też kilka pytań:

- Czy następna oficjalna aktualizacja, którą zainstaluje przez updatera, będzie równie "lepsza" od poprzedniej co Custom ROMy?

- Po czym poznać, że sprzedawca dał mi telefon z oficjalnym MIUI, a nie jakimś gównem?

- Czy wgrywanie custom romów i inne zabawy dają wymierne korzyści, czy są to raczej kosmetyczne zmiany?

 

Tak, owszem, diagnozuję swój telefon w oparciu o Wasze opinie i sprawdzam, czy unlockowanie i wgrywanie jakichś tam romów xiaomi.eu czy miuipolska nie będzie niezbędne.

Telefon ogólnie kozak, tylko zaskakuje mnie bateria działająca 2 dni (5 h ekranu), podczas gdy niektórzy chwalą się osiągami rzędu 3-5 dni.

Proszę, nie krzyczcie na mnie :)

Edytowane przez poczontkujoncy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy o jakich customach mówimy. Generalnie custom romy oparte o Miui dużo nie zmieniają, ich bazą jest albo China albo Global Miui, i chodzą bardzo podobnie. Miui Polska jest o ciekawe bo bazuję na China ale ma język polski i usługi Google. Inne customy to te bazujące na AOSP czy tam CM (czyli czysty android + dodatki i kosmetyka zależne od romu). Napisz konkretniej co uważasz za lepsze to Ci odpowiemy.

2. Po tym czy dostajesz aktualizację OTA, po tym jakie masz aplikacje, po tym co masz napisane w informacjach o telefonie (wersja softu) albo po samym fakcie jak system chodzi. Zobacz jaką masz wersję MIUI i napisz nam, najlepiej zrób screen. Szczerze sam miałem z dobrego sklepu więc nie jestem w tym temacie zbyt obeznany.

3. Przejście Miui>AOSP , zmienia bardzo dużo rzeczy. To prawie jak dwa różne systemy :) prawie robi tu dużą różnicę bo to nadal Android ale czysty bez nakładki. A czy będą jakieś korzyści to zależy od Ciebie. Ja odkąd zmieniłem to nie mogłem wytrzymać długo na Miui... I znów jestem na customie aktualnie Mokee. System jest na pewno płynniejszy itd. Ale tracisz wszystko udogodnienia jakie daje Miui fabrycznie. Dużo musisz sobie uzupełnić zewnętrznymi aplikacjami. Co kto lubi. Miui jest solidną nakładką, bardzo przemyślaną i tworzącą swój ala Applowski ekosystem. Sprawdź, poczytaj opinię, ew. obejrzyj na YouTube jak chodzą takie customy i decyduj. Jak boisz się o gwarancje czy coś w tym stylu to zostań na Miui, jak wszystko działa a kombinowanie nie jest Twoim hobby to będziesz zadowolony :). Jak dla mnie customy dodały skrzydeł mojemu Redmiemu. Powodzenia i miłego użytkowania telefonu, śmiało pytaj, nikt od razu wszystkiego nie wiedział. Poczytaj forum i dużo się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oto oficjalne stanowisko polskiej dystrybucji Xiaomi z ABC Data wobec instalacji MIUIPolska i gwarancji.

 

 

Gwarancja na telefony kupione w oficjalnej dystrybucji w ABC Data (np. ze sklepu X-KOM) nie jest tracona po odblokowaniu bootloadera i instalacji MIUIPolska.

 

Innymi słowy instalacja MIUIPolska (xiaomi.eu) na oficjalnie odblokowany telefon (za zgodą Xiaomi) nie powoduje utraty gwarancji.

Gwarancja jednak nie zostanie uznana gdy serwis stwierdzi:

  • uszkodzenie partycji systemu przez instalację nieoficjalnego softu np. CM ROM
  • obecność SuperSU w systemie (dostęp do ROOT)
  • uszkodzenie systemu lub pamięci przez MiFlash z trybu EDL

Oczywiście przywrócenie oficjalnego oprogramowania producenta (Global Stable/Dev) i zablokowanie bootloadera podczas MiFlash (*) przywraca także gwarancję.

Odpowiedź przedstawiciela ABC Data:

Gwarancją są objęte wszystkie smartfony Xiaomi, które pochodzą z oficjalnego kanału dystrybucji ABC Data. Jeśli użytkownik zainstalował MIUIPolska na takim smartfonie, nie oznacza to, że gwarancja została anulowana.

Oprogramowanie MIUIPolska może uchodzić za oficjalne ponieważ:

  • nie posiada roota
  • nie posiada scrackowanych bootloaderów
  • jest uznane przez MIUI za jedyne oficjalne z językiem polskim (poza Global)

* – o MiFlash można się dowiedzieć tutaj.

Link: https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy piątkowe aktualizacje funkcjonują na zasadzie że każda zawiera co innego czy jedna zawiera się w drugiej? Czy jak mając np. wgraną 6.10.13 a następnie wgram 6.11.17 pomijajac te co były w międzyczasie , czy ta ostatnia zawiera te pominięte?

Edytowane przez Maxime_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maxime_1 napisał:

Czy piątkowe aktualizacje funkcjonują na zasadzie że każda zawiera co innego czy jedna zawiera się w drugiej? Czy jak mając np. wgraną 6.10.13 a następnie wgram 6.11.17 pomijajac te co były w międzyczasie , czy ta ostatnia zawiera te wcześniejsze?

Aktualizacja piątkowa to pełny soft, więc za każdym razem wgrywasz jakby na nowo całą nową wersję najbardziej aktualną, teoretycznie (i praktycznie :)) najlepszą ze wszystkimi dotychczasowymi poprawkami/ulepszeniami/dodatkami itd.

Edytowane przez RASTY777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wielkie dzięki za odpowiedź ,  chce się przesiąść z redmi note 3 pro na redmi note 4 ze snspdragonem , dobry wybór ? 

Ps

Nie robiłbym żadnych ruchów ale wymieniłem wyświetlacz bo tel upadł i pękł no i nowy wyświetlacz nie jest już tak czuły , stąd wymiana telefonu 

Edytowane przez Maxime_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maxime_1 napisał:

Do którego momentu przywroci  się telefon ? 

Do zerowego, jak z fabryki. Po pierwszym uruchomieniu będziesz miał wybór języka i całej reszty ustawień. Języki nie znikną. Jaki masz rom, global czy eu? Jak eu to najlepiej z poziomu twrp to zrobić (bo i tak chyba tam cię przeniesie).

Jakbyś miał nowy zanim sprzedasz stary, to najlepiej przenieść dane z jednego na drugi przez lokalną funkcję przenoszenia danych.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę tu bo wątek dyskusja ogólna jest zamknięty ;c

Jeszcze potruję troche na forum hehe pytałem w jednym dziale o telefon redmi 4x teraz przeglądam i wpadłem na redmi note 3 który z tych modeli byście bardziej polecili? Chodzi o redmi 4x nie mylić z redmi note 4x :P Pozdrawiam 

Edytowane przez danio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kilka dni temu zamieniłem moje Lg G3 na Xiaomi Note 3 Pro, jako że nigdy nie miałem nigdy Xiaomi mam parę pytań. Mój telefon posiada zainstalowany Miui 8.6 by xiaomi.eu 7.6.10 jest nowsza wersja? Czytałem że wyszło Miui 9 jest szansa że note 3 pro dostanie tą aktualizację? Po drugie jak w tym modelu zrobic root? Szukałem informacji na ten temat ale póki co wchodzę w temat Xiaomi i nie chcę czegoś spartolić:) na wczesniejszych telefonach zawsze robiłem root ale tu wole dowiedzieć się wszystkiego na ten temat. Po trzecie wyczytałem że mozna odblokować bootloader, jaki jest tego cel i czy można sprawdzić czy posiada się go już odblokowanego? Wydaje mi się choć moge się mylić że jezeli mam soft z xiaomi.eu to bootloader mam odblokowany? Po czwarte czy da się w miui zmienić dpi? I jak się to robi?:) Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skipper1983 wrzuć paczkę do pamięci telefonu lub kartę SD 

https://download.chainfire.eu/969/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip

Lub magisk 13.3

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Wejdź do twrp przez aktualizacje / trzy krokpi w górnym p rogu i uruchom w recovery lub wyłącz telefon i kombinacją klawiszy power i volume up . i zainstaluj zip 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...