Skocz do zawartości

Nagrywanie w 4k


don_kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Za radą użytkownika @galakty, zainstalowałem sobie w telefonie Snapdragon Camera. Link do pobrania: 

Dzięki tej aplikacji odblokujemy tryb nagrywania w 4k (może komuś się przydać). Sama aplikacja jest dla Mi4c, ale oczywiście będzie działać na naszych Mi4s.

Tutaj zamieszczam przykładowe, porównawcze filmiki.

 

Edytowane przez don_kamillo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
49 minut temu, Winiu89 napisał:

Czy snapdragon Camera pozwala nagrywać 1080p w 60fps?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co wiem, to nie.. Nigdzie nie znalazłem potwierdzenia w internecie, za miesiąc będę miał to sprawdzę. 

Teoretycznie możliwe powinno być 720p 120 fps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, galakty napisał:

No to słabo.. Na RN2 miałem taki tryb na AOSP.

Nie ma co porównywać AOSP do MIUI. Ogólnie uważam, że oprogramowanie aparatu w MIUI (przynajmniej dla Mi4s i Mi4c) to totalna porażka. Soft w obu modelach jest gorszy od Mi4, choć sam sensor Sony Exmor i258 jest (rzekomo) lepszy niż w Mi4 (Sony Exmor i214). Jest mniej opcji, mniej ustawień, mniej możliwości. Automatyczny balans bieli głupieje w ciut słabszych warunkach, a możliwości ustawień manualnych są znikome.

Może jednak ten android 7 coś zmieni (w sensie API2 dla aparatu), bo jak nie, to cała nadzieja w MIUI9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, don_kamillo napisał:

Nie ma co porównywać AOSP do MIUI. Ogólnie uważam, że oprogramowanie aparatu w MIUI (przynajmniej dla Mi4s i Mi4c) to totalna porażka. Soft w obu modelach jest gorszy od Mi4, choć sam sensor Sony Exmor i258 jest (rzekomo) lepszy niż w Mi4 (Sony Exmor i214). Jest mniej opcji, mniej ustawień, mniej możliwości. Automatyczny balans bieli głupieje w ciut słabszych warunkach, a możliwości ustawień manualnych są znikome.

Może jednak ten android 7 coś zmieni (w sensie API2 dla aparatu), bo jak nie, to cała nadzieja w MIUI9.

1. Chyba sensor nie jest taki zły skoro Mi5S Plus go używa :D Ale fakt, softowo jest niedopracowany. Niestety ale lubię MIUI a nienawidzę czystych systemów, po prostu są brzydkie i jakieś niezbyt użyteczne. Zawsze wgrywałem CM na telefony, ale MIUI jest zbyt dobre na codzień. 

2. Ale wiesz, że api2... pojawiło się... w Androidzie 5? I to od Xiaomi zależy, czy to odblokują. Na Redmi Note 3 Pro się da odblokować w build.prop na przykład i wtedy działa nawet RAW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, galakty napisał:

1. Chyba sensor nie jest taki zły skoro Mi5S Plus go używa :D Ale fakt, softowo jest niedopracowany. Niestety ale lubię MIUI a nienawidzę czystych systemów, po prostu są brzydkie i jakieś niezbyt użyteczne. Zawsze wgrywałem CM na telefony, ale MIUI jest zbyt dobre na codzień. 

2. Ale wiesz, że api2... pojawiło się... w Androidzie 5? I to od Xiaomi zależy, czy to odblokują. Na Redmi Note 3 Pro się da odblokować w build.prop na przykład i wtedy działa nawet RAW.

1. Mi5s Plus ma Sony Exmor i378 ;) Co do nieużyteczności gołego androida to masz 100% racji :)

2. Nie miałem pojęcia, myślałem, że to jakiś okrojony soft... Myślałem, że go jednak nie zaimplementowali. Ale to tym gorzej dla Xiaomi :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, don_kamillo napisał:

1. Mi5s Plus ma Sony Exmor i378 ;) Co do nieużyteczności gołego androida to masz 100% racji :)

2. Nie miałem pojęcia, myślałem, że to jakiś okrojony soft... Myślałem, że go jednak nie zaimplementowali. Ale to tym gorzej dla Xiaomi :/ 

1. Mi5s ma 378, Mi5s Plus ma dwa sensory z Mi4C/Mi4S, czyli 258. Mało tego dali przesłonę 2.2.

2. api2 normalnie istnieje od Androida 5, wszystkie flagowce na CMie itp to mają, Nexusy itp itd. Tak są podatne na mody, że to jest głowa mała, wystarczy w media_profiles pogrzebać i masz różny bitrate, fpsy sresy itp. Oneplus nagrywa 4k, nagrywa 1080p 60fps itp itd. A jaki to staroć przecież ;) 

 

Anyway. Ktoś próbował nagrać 60 fps kiedyś tutaj? Mi4C w drodze, ale pewnie do miesiąca czasu poczekam więc byłoby fajnie gdyby ktoś powiedział co działa a co nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

1. Mi5s ma 378, Mi5s Plus ma dwa sensory z Mi4C/Mi4S, czyli 258. Mało tego dali przesłonę 2.2.

2. api2 normalnie istnieje od Androida 5, wszystkie flagowce na CMie itp to mają, Nexusy itp itd. Tak są podatne na mody, że to jest głowa mała, wystarczy w media_profiles pogrzebać i masz różny bitrate, fpsy sresy itp. Oneplus nagrywa 4k, nagrywa 1080p 60fps itp itd. A jaki to staroć przecież ;) 

 

Anyway. Ktoś próbował nagrać 60 fps kiedyś tutaj? Mi4C w drodze, ale pewnie do miesiąca czasu poczekam więc byłoby fajnie gdyby ktoś powiedział co działa a co nie działa.

No to faktycznie 5s Plus, nie ma co :P Widocznie źle przeczytałem z tym exmorem.

Jakby był jakiś dobry mod pod MIUI, to sam bym przetestował, ale poza tym Snapdragon Camera nic nie ma. A i ten soft korzysta z API2, a skoro to jest zablokowane, to nic się nie da zrobić :/

120fps jest przy 720p, teraz mi weszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, don_kamillo napisał:

120fps jest przy 720p, teraz mi weszło.

 

W snap Camera? Działa? Prawdziwe 120 fps? Bo czasem wydaje się, że nagrywa a jest dużo mniej. No i czy rozdzielczość jest "720p"? Na RN2 niby działa nagrywane 1080p 60fps, ale potem się okazuje, że to 480p ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, don_kamillo napisał:

Tutaj nagranie mojego parapetu
https://drive.google.com/file/d/0B2w0Zgkl3MiSekVJX0I2ZzRsU1k/view?usp=drivesdk

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka
 

Ale to jest slowmotion ;) Miałem na myśli normalne 120 fps, tu masz zwolnione 4 krotnie do 30 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, don_kamillo napisał:

Zobacz teraz: https://drive.google.com/file/d/0B2w0Zgkl3MiSNVRUSEowYzdoMFU/view?usp=drivesdk

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka
 

Od 90 do 126 fps, przez światło, ale w dobrym słońcu utrzymałby 120 fps. Czyli chociaż taki tryb działa, małe artefakty są pewnie przez niski bitrate, do poprawy być może.

60 fps też jest? Czy tylko 120? Do szczęścia brakuje mi 1080p 60 fps :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, don_kamillo napisał:

Na MIUI, czy będziecie kombinować coś pod CM? :) Nie ukrywam, że bym się ucieszył z lepszego oprogramowania :) 

Na razie MIUI, CM nie przewiduję bo każdy telefon ma swoje biblioteki i wsparcie, Mi4C nawet na XDA nie ma, a tylko stamtąd zawsze biorę systemy. Do tego nie lubię CM'a strasznie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, galakty napisał:

Na razie MIUI, CM nie przewiduję bo każdy telefon ma swoje biblioteki i wsparcie, Mi4C nawet na XDA nie ma, a tylko stamtąd zawsze biorę systemy. Do tego nie lubię CM'a strasznie ;) 

W jakim sensie nie ma na xda? Bo swój dział ma: http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general:)

Ja miałem cyanogen OS na OnePlus One i chwaliłem sobie niektóre rozwiązania :) 

No to czekam na mody do MIUI :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, don_kamillo napisał:

W jakim sensie nie ma na xda? Bo swój dział ma: http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general:)

Ja miałem cyanogen OS na OnePlus One i chwaliłem sobie niektóre rozwiązania :) 

No to czekam na mody do MIUI :D 

Boszzz, szukałem Mi4C a nie Mi 4C... :D Zaraz przejrzę!

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...