lukos124

Samoczynne wyłączanie się telefonu

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem z moim Xiaomi Redmi 3S w wersji 3/32. Mam go od około tygodnia i już coś się z nim dzieje. Telefon co 2-3 dni tak jakby sam z siebie się wyłącza i przestaje reagować na jakiekolwiek czynności. Robi się po prostu czarny ekran i telefon nie reaguje na czytnik linii papilarnych ani na guzik odblokowania. Tak jakby złapał jakiegoś ogromnego laga.

W takim przypadku jedyne co mogę zrobić to przytrzymać guzik power przez 10 sekund i wtedy telefon od nowa się włączy. Jak już wspomniałem, telefon posiadam od 10 dni i zdarzyło mi się tak już 3 razy. Ktoś wie czego to jest wina? Coś z softem czy może sam telefon? 

Edited by lukos124

Może masz ustawione że ma się wyłączać o jakiejś godzinie?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Na początek przeinstaluj system z full wipe, możliwe, że po update z poprzedniej wersji jakiś śmieć został. Jeśli problem będzie się powtarzać to sprawdź, jakie aplikacje pracują Ci w tle - możliwe, że któraś wariuje i powoduje FC.

Wysłane z MIUI8 via Tapatalk.

1 godzinę temu, bergmen napisał:

Może masz ustawione że ma się wyłączać o jakiejś godzinie?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Niestety to nie jest takie zwykłe wyłączanie. Gdyby telefon normalnie się sam wyłączał to wystarczyło by przytrzymać przez 2 sekundy przycisk power i by się znowu włączył. U mnie to wygląda tak jakby telefon załapał laga, nie reagował na nic, czarny ekran i jedyne co pomaga to przytrzymanie guzika power przez 10 sekund czyli taki hard reset. 

to jedyne wyjście podał @Zexon72. Powywalaj swoje apki i jakiś czas potestuj same czyste miui - po ponownym czyszczeniu przez miflash. wrzuć global dev i też potestuj.

Telefon (Xiaomi 3s) sam się wyłącza raz na jakiś czas po zablokowaniu ekranu (naciskam przycisk, ekran zablokowuje się, gdy chcę go wybudzić muszę go uruchamiać od nowa), zdarza się to czasem raz na dzień, czasem kilka razy w ciągu dnia. Aktualna wersja MIUI 8.5.3.0 stabilna. Czy nowa aktualizacja/zejście do 7 naprawi problem?

EDIT: Może ktoś zerknie i zechce pomóc :) Gdybym sama wgrała nową aktualizację (np. z tego linku: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=187945) to która wersja jest najlepsza (a czym się w ogóle różnią?) i czy to spowoduje usunięcie wszystkich aplikacji? Wybaczcie tak idiotyczne pytania ale kilka lat siedziałam w LG i Xiaomi to dla mnie nowość.

Edited by dorkub
Dodatkowe pytania.

Mam taki problem, redmi 3s wyłącza się po wygaszeniu i za każdym razem muszę go od nowa włączać.

Telefon mam od 9 miesięcy, a pojawiło się to wczoraj i dzieje się za każdym razem.

screen z ustawien;

Screenshot_2017-09-10-12-29-19-083_com.android.settings.png

@kacperoovsky Cześć. Już parę osób się skarżyło na ten dziwny problem. Spróbuj może na początek wgrać od nowa global stable lub dev za pomocą ,,aktualizacje" w telefonie lub ostatecznie jak dasz radę wgrać xiaomi.eu.

• Like 1

17 minut temu, Findfox napisał:

@kacperoovsky Cześć. Już parę osób się skarżyło na ten dziwny problem. Spróbuj może na początek wgrać od nowa global stable lub dev za pomocą ,,aktualizacje" w telefonie lub ostatecznie jak dasz radę wgrać xiaomi.eu.

grzebałem w ustawieniach, robiłem te aktualizacje systemu, wgrywałem nowy rom, przywracałem do danych fabrycznych.

nic z tych rzeczy nie pomogło

@kacperoovsky  Spróbuj wgrać global dev lub xiaomi.eu wygląda na (uszkodzony) kelner. A co do instalacji romu odsyłam cię do kompendium wiedzy. 

Edited by Findfox

Witam.
Telefon resetuje się wielokrotnie do obrazka MI zanim pojawi się na dole napis android. Telefon potrafi się resetować w ten sposób nawet kilkanaście minut. Nie mogę przywrócić telefonu do ustawień fabrycznych jak i zaktualizować oprogramowania, gdyż wymaga to resetu telefonu.
Telefon od pierwszego dnia sprawiał ten problem, lecz stał się on dla mnie uporczywy odkąd nie mogę wykonać żadnej czynności wymagającej wyłączenia telefonu.
Dodatkowo telefon po wyłączeniu samoistnie próbuje się włączyć. 
Jakieś pomysły?

Wygląda na uszkodzony przycisk wybudzania telefonu. Spróbuj wgrać przez miFlasch globala jak nie pomoże to pewnie ten przycisk.

witam,

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu? - czy możecie się podzielić rozwiązaniem?

Mam niestety to samo...

Telefon nie upadł, od początku noszony w etui + szkło hartowane...

Edited by miszaa

1 godzinę temu, miszaa napisał:

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?

- czy możecie się podzielić rozwiązaniem?

Popraw post, bo dam Ci 10 godzin czasu na zapoznanie się z zasadami netykiety... :/

Guest
This topic is now closed to further replies.