Skocz do zawartości

Najlepszy soft pod baterie


wuzi1995

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, galakty napisał:

Kiedyś wystarczała...

Nic nie da dłuższe podłączenie skoro już nie ładuje (mam miernik USB i po dodatkowej godzinie już natężenie prądu spada do zera więc już nie ładuje). Dodatkowo miernik pokazuje czas w którym bateria się ładuje i nawet po nocy jest na nim ok 3,5h.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xxmati96xx napisał:

Nic nie da dłuższe podłączenie skoro już nie ładuje (mam miernik USB i po dodatkowej godzinie już natężenie prądu spada do zera więc już nie ładuje). Dodatkowo miernik pokazuje czas w którym bateria się ładuje i nawet po nocy jest na nim ok 3,5h.

Z tego co wiem, Ty nie masz problemu z baterią, więc nie bardzo pasuje to co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xxmati96xx napisał:

Czyli mam rozumieć że osobą z problemami z tele bateria ładuje się całą noc. 

Napisałem, że w moim przypadku ładowanie na całą noc nie powodowało problemów z baterią, że o 17 wieczorem brakuje mi energii. Dziewczyna przez noc nie ładuje, tylko w ciągu podładowuje lub na krótko do 100% i potem widzę jak w mgnieniu oka uciekają procenty. Raczej to nie wina softu itp itd bo to raptem miesiąc czasu, u mnie było ok a teraz nie jest ok. Więc może to jest jakieś "lekarstwo" z baterią. Ale jak ktoś ma dobrą baterię to mu to nic nie da, nie wiem jak mam to wytłumaczyć, żebyś w końcu zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Napisałem, że w moim przypadku ładowanie na całą noc nie powodowało problemów z baterią, że o 17 wieczorem brakuje mi energii. Dziewczyna przez noc nie ładuje, tylko w ciągu podładowuje lub na krótko do 100% i potem widzę jak w mgnieniu oka uciekają procenty. Raczej to nie wina softu itp itd bo to raptem miesiąc czasu, u mnie było ok a teraz nie jest ok. Więc może to jest jakieś "lekarstwo" z baterią. Ale jak ktoś ma dobrą baterię to mu to nic nie da, nie wiem jak mam to wytłumaczyć, żebyś w końcu zrozumiał.

A instalowales na rn2 aktualną aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jakieś spięcie się może robić tylko nie wiem czy na baterii czy w telefonie, bo wyciągnę baterie na chwilę i włożę i dużo lepiej trzyma. bdc919b7865faf0dc7f45727bc1f32cf.jpg

Widać dokładnie moment w którym wyjąłem baterie, bez wyłączania telefonu, włożyłem z powrotem i włączyłem, bez żadnego wipe itd.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powerbank... Poważnie? Super rada!

@damia87n Nie ma jednoznacznej odpowiedzi dla tego telefonu. Musisz wypróbować różne i z czasem sam stwierdzić, na którym jest najlepiej. Generalnie są dwie grupy użytkowników - pierwsza używa MIUI w wersji 7 (albo jakieś starsze miuipolska typu 5.10.29, albo jakiś stabilny global), druga używa MIUI 8 Stable Global (co niektórzy wolą China), ewentualnie jeden z ostatnich xiaomi.eu. I jedni, i drudzy twierdzą, że nagle bateria ożyła. :) Jeśli nie potrzebujesz roota, to sprawdź stabilne wersje 7 i 8 (byle nie ostatnie, bo są narzekania na ostatnią wersję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana systemu przeważnie nic nie daje. Jak jest lepiej, to znaczy, że nie dowaliło się jeszcze aplikacji, gierek itd, lub po prostu placebo. Tak czy siak, ile lepiej? 10 min SoT? 15?

Od reguły odchodzą rzecz jasna wadliwe wersje systemu, na których bateria może spadać ostro, ale te zdarzają się rzadko.

Takie skakanie po systemach, cotygodniowych wersjach, customach, szukając poprawy, jest zwykłą stratą czasu.

Trzeba dbać o baterię, dla przykładu nie korzystać z telefonu podczas ładowania i unikać nagrzewania urządzenia - ogniwo bardzo tego nie lubi. Chociaż z tego co pamiętam, to mi w RN2 szybko zdechła, mimo "zdrowego trybu życia".

Tak jak kolega wyżej, pozostaje powerbank i czekać tylko, aż bateryjka spuchnie i na śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do romu miui_HMNote2Global_V8.1.2.0.LHMMIDI(STABLE), który opisałem tutaj:

, dodałem polecenie w skrypcie uruchamianym po starcie systemu mające na celu ograniczenie częstotliwości zegara procesora do 1,5GHz. Zmieniłem również wartości używane przez funkcję touchboost ograniczając ilość wybudzanych rdzeni z 3 do 2 podczas dotknięcia ekranu i ograniczając ich startowe taktowanie z 1183000 do 806000kHz. Zabiegi te pozwoliły na wydłużenie pracy akumulatora do około 6h SOT (przy stałym podświetleniu na 30%, wyłączonej synchronizacji i ustawieniu sieci na 2G), bez zauważalnej utraty wydajności i płynności działania telefonu. Rom jest bardzo stabilny i nie doszukałem się w nim rażących bugów. Link do folderu z romami: https://drive.google.com/folderview?id=0B66x5yoVngMdb09JNUx5ZmsxZDQ

Odnośnie ładowania akumulatora to nasze telefony niestety nie posiadają sprzętowej możliwości pomiaru prądu ładowania (wartość prądu jest estymowana software'owo), a poziom naładowania określany jest jedynie na podstawie napięcia na zaciskach akumulatora, dlatego też poziom 100% na wskaźniku baterii nie oznacza pełnego naładowania, a wyłącznie osiągnięcie maksymalnego napięcia dla akumulatora. Jak wiadomo akumulator li-ion ładuje się dwuetapowo (https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Akumulator_litowo-jonowy, zakładka ładowanie), a nasz telefon nie potrafi dokładnie określić zakończenia fazy drugiej. Dlatego polecam pozostawić telefon podłączony do ładowarki po osiągnięciu 100% poziomu na wskaźniku, jeszcze na godzinę, bądź dłużej. W miarę starzenia się akumulatora jego rezystancja wewnętrzna wzrasta, zatem staje się oczywiste, że czas trwania drugiego etapu ładowania będzie się wydłużał.

Pozdrawiam Artur

Screenshot_2017-04-08-21-30-15-050_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-04-08-21-29-51-165_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-04-08-21-36-24-371_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak dotąd najlepsze efekty w wydłużeniu czasu pracy telefonu osiągnąłem poprzez:

1. Wyłączenie automatycznego dostosowywania oświetlenia i na stałe ustawienie takiego na 30-40%
2. Wyłączenie powiadomień facebook (w programie) - z samej aplikacji korzystam więc nie odinstalowywałem, ale nie musze wiedzieć o tym, że ktoś polubił mój post natychmiast po tym jak to zrobił :D
3. Zablokowaniu w opcjach bezpieczeństwa dostępu do lokalizacji dla wszystkich aplikacji. W zasadzie tylko google map i Osmand mogą uzyskać taki dostęp na żądanie, czyli wtedy, kiedy ja tego potrzebuje a nie ktoś z twórców oprogramowania :D

Na tym telefon ciągnie mi znacznie dłużej, ba, nawet do 2 dni przy nieczęstym użytkowaniu (zero rozmów tylko net przez wifi) i sot około 2h.

Soft stable 8.2.1 (najnowszy dla naszych note2)

Edytowane przez radko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam tą wersje miui 
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/best-sot-t3434915
a dokładnie 
SKINNY-V2 -> MIUI 8.2 Stable 8.2.1.0-SKINNY-V2 - Release Notes - MultiRom -> https://drive.google.com/uc?id=0B26yJimYWPSnazZYZ0wwUmxab1k&export=download

mając wczesniej najnowsze xiaomi.eu zjadało baterie niemożliwie. Na Skinnym dokładnie kiedy piszę ten post mam  64% baterii. Komórka śmiga już 8 godzin z czego sam ekran pracuje 2 godzinę. Ma mnóstwo xiaomi'owatego softu pokasowane także wyłączając wszystkie aplikacje macie 1,3GB ramu wolnego (wcześniej miałem tylko 1GB).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 10:11, sajdor napisał:

Ja od siebie polecam tą wersje miui 
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/best-sot-t3434915
a dokładnie 
SKINNY-V2 -> MIUI 8.2 Stable 8.2.1.0-SKINNY-V2 - Release Notes - MultiRom -> https://drive.google.com/uc?id=0B26yJimYWPSnazZYZ0wwUmxab1k&export=download

mając wczesniej najnowsze xiaomi.eu zjadało baterie niemożliwie. Na Skinnym dokładnie kiedy piszę ten post mam  64% baterii. Komórka śmiga już 8 godzin z czego sam ekran pracuje 2 godzinę. Ma mnóstwo xiaomi'owatego softu pokasowane także wyłączając wszystkie aplikacje macie 1,3GB ramu wolnego (wcześniej miałem tylko 1GB).
 

Próbowałem zainstalować ten ROM i udało się, jednak podczas "pierwszej konfiguracji" zostałem zasypany komunikatami o nie działających aplikacjach. Wiadomo powrót do TWRP, wipe i jeszcze raz, jednak to nic nie dało. Postanowiłem zainstalować go raz jeszcze, ale znowu to samo i w tym samym miejscu, czyli przy "warunkach umowy xiaomi" chyba... Jako że nie miałem już na tel paczki z Mokee, wrzuciłem Miui od xiaomi.eu i oczywiście aktualnie SOT to 29 minut przy 60% baterii a była używana tylko aplikacja muzyka :> 

Dodam że ROM "skinny" musiałem instalować jakby podwójnie, bo podczas pierwszej próby wyskakiwał błąd z partycją systemową czy coś takiego a za drugim razem wchodził normalnie :/ Nie rozumiem czemu tak się zrobiło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczylo uważnie przeczytac  pierwszy post na temacie skinny :)

1. jezeli przed instalacja zrobiles wipe to wyskoczy error 7, spokojnie zainstaluj jeszcze raz i pójdzie

2. podczas dodawania konta gmail wyskoczy blad "provision" przytrzym power, wybierz tryb samolotowy i próbuj pojdzie dalej :)

później zadnych bledow nie uswiadczysz 

Edytowane przez sajdor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 6.07.2017 o 10:11, sajdor napisał:

Ja od siebie polecam tą wersje miui 
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/best-sot-t3434915
a dokładnie 
SKINNY-V2 -> MIUI 8.2 Stable 8.2.1.0-SKINNY-V2 - Release Notes - MultiRom -> https://drive.google.com/uc?id=0B26yJimYWPSnazZYZ0wwUmxab1k&export=download

mając wczesniej najnowsze xiaomi.eu zjadało baterie niemożliwie. Na Skinnym dokładnie kiedy piszę ten post mam  64% baterii. Komórka śmiga już 8 godzin z czego sam ekran pracuje 2 godzinę. Ma mnóstwo xiaomi'owatego softu pokasowane także wyłączając wszystkie aplikacje macie 1,3GB ramu wolnego (wcześniej miałem tylko 1GB).
 

Jest tam polski język ? Czy tylko angielski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nadal używacie tego softu jak go oceniacie po dłuższym użytkowaniu? Bateria dobrze trzyma? Mam dylemat który zainstalować bo na miui 9 jest słabo z baterią. 

Dnia Thu Jul 06 2017 o 10:11, sajdor napisał:

Ja od siebie polecam tą wersje miui 
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/best-sot-t3434915
a dokładnie 
SKINNY-V2 -> MIUI 8.2 Stable 8.2.1.0-SKINNY-V2 - Release Notes - MultiRom -> https://drive.google.com/uc?id=0B26yJimYWPSnazZYZ0wwUmxab1k&export=download

mając wczesniej najnowsze xiaomi.eu zjadało baterie niemożliwie. Na Skinnym dokładnie kiedy piszę ten post mam  64% baterii. Komórka śmiga już 8 godzin z czego sam ekran pracuje 2 godzinę. Ma mnóstwo xiaomi'owatego softu pokasowane także wyłączając wszystkie aplikacje macie 1,3GB ramu wolnego (wcześniej miałem tylko 1GB).
 

 

Dnia Fri Jul 07 2017 o 11:26, KucyG napisał:

Próbowałem zainstalować ten ROM i udało się, jednak podczas "pierwszej konfiguracji" zostałem zasypany komunikatami o nie działających aplikacjach. Wiadomo powrót do TWRP, wipe i jeszcze raz, jednak to nic nie dało. Postanowiłem zainstalować go raz jeszcze, ale znowu to samo i w tym samym miejscu, czyli przy "warunkach umowy xiaomi" chyba... Jako że nie miałem już na tel paczki z Mokee, wrzuciłem Miui od xiaomi.eu i oczywiście aktualnie SOT to 29 minut przy 60% baterii a była używana tylko aplikacja muzyka :> 

Dodam że ROM "skinny" musiałem instalować jakby podwójnie, bo podczas pierwszej próby wyskakiwał błąd z partycją systemową czy coś takiego a za drugim razem wchodził normalnie :/ Nie rozumiem czemu tak się zrobiło 

 

Dnia Thu Jul 06 2017 o 10:11, sajdor napisał:

Ja od siebie polecam tą wersje miui 
https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/best-sot-t3434915
a dokładnie 
SKINNY-V2 -> MIUI 8.2 Stable 8.2.1.0-SKINNY-V2 - Release Notes - MultiRom -> https://drive.google.com/uc?id=0B26yJimYWPSnazZYZ0wwUmxab1k&export=download

mając wczesniej najnowsze xiaomi.eu zjadało baterie niemożliwie. Na Skinnym dokładnie kiedy piszę ten post mam  64% baterii. Komórka śmiga już 8 godzin z czego sam ekran pracuje 2 godzinę. Ma mnóstwo xiaomi'owatego softu pokasowane także wyłączając wszystkie aplikacje macie 1,3GB ramu wolnego (wcześniej miałem tylko 1GB).
 

 

Dnia Sat Jul 08 2017 o 15:24, KucyG napisał:

O matko naprawdę? emoji23.png Nie żartuj, nie zauważyłem tego... No dobra wrzucę go wieczorem w takim razie raz jeszcze dzięki emoji23.png

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkinnyMIUI v2 9.2.2.0 + kernel Skinny Pro 9220 + Amplify + wyłączony hotplug. Na starej baterii telefon uciągnał 5.5 dnia z niecałymi 2h SOT.

Teraz 11h temu naładowany mam już 1h20min SOT i 79% jeszcze. Bateria od nowości 2 lata, pojemność około 2500mAh.

photo_2018-01-20_11-30-53.jpg

Edytowane przez BÓLterier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...