Skocz do zawartości

Najlepszy soft pod baterie


wuzi1995

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Leeco Cool1 wygląda jak Redmi Pro i w sumie to jest to, czego szukałem! Qualcomm, duża bateria, 5.5" i 3GB RAMu za ~150$! @Accro Jak przyjdzie, to napisz trochę jak bardzo różni się nakładka od MIUI i ogólne wrażenia, bo cena i specyfikacja są bardzo zachęcające. :)

Edytowane przez mgcompany
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kaziooo0804 napisał:

Z tego co widzę, LeEco robi słabe zdjęcia - jak dla mnie na minus.

Wracając do tematu - w takim razie, wszystko co złe, to przez MediaTeka? 

Zależy na jaki tele się trafi . Ja mam średnio sot 3,5-4h więc nie jest źle. Tele mam od roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kaziooo0804 napisał:

Z tego co widzę, LeEco robi słabe zdjęcia - jak dla mnie na minus.

Wracając do tematu - w takim razie, wszystko co złe, to przez MediaTeka? 

cooo? XD 

Ten aparat wymiata w tej półce cenowej, ktoś tutaj nie poczytał/obejrzał recenzji ani porównań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem i widziałem. Może przypadek, a może tak jest. Te zdjęcia które ja widziałem, wyszły takie sobie, recenzujący mówił to samo a 4K było tragiczne.

Ale nie mam tego telefonu, więc nie wiem. Ja tylko zasugerowałem, że na to wychodzi. Chętnie poznam opinię innych ale to już offtop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś pewnie unboxing u jednego z recenzentów. W pierwszych wrażeniach po paru dniach wspominał że są całkiem dobre, jednak ten podwójny aparat dużo nie daje. Matryca jest jasna, tak więc zdjęcia nocne wychodzą naprawdę ładne, chociaż o nagrywaniu niestety wiem, słabe wychodzą (w 4k) przez brak softowej lub hardware'owej stabilizacji obrazu. Anyway, zdam relację na pw lub w innym wątku odnośnie samego tele ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#galakty, możesz mi wierzyć (lub nie ;-) ) ale naprawdę nie dojrzysz różnicy między obiektywami o światłosile (jasności) 1.7/1.8 a 2.0. W tym wypadku, podkreślanie tych różnic, to zwykły chwyt marketingowy. Ja zwróciłbym uwagę na fizyczną wielkość matrycy (nie mylić z liczbą Mpx-ów) w aparacie.

A jeśli chodzi o sam soft, ... poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy lekarstwem na nieumiejętność speców z X. w oprogramowaniu matryc, nie są apki firm trzecich. Np. Camera FV-5, która u mnie z powodzeniem zastąpiła apke firmową.

Edytowane przez rysib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie ;-).

Subiektywnie, na pewno lepsza/pełniejsza obsługa ekspozycji. Organoleptycznie, też bardziej mi się podobają zdjęcia z FV'ki.

Postaram się zrobić mały test porównawczy zdjęć z tych dwóch programów i wrzucić tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rysib napisał:

#galakty, możesz mi wierzyć (lub nie ;-) ) ale naprawdę nie dojrzysz różnicy między obiektywami o światłosile (jasności) 1.7/1.8 a 2.0. 

Kurcze, a całe zycie myslałem, że jest między nimi różnica. Człowiek zawsze dowie się czegoś nowego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Między samymi obiektywami jest różnica, ale obrazki uzyskane na tych dwóch przysłonach są niemalże bliźniacze. Pomijam wpływ przymknięcia przysłony na ostrość obrazka, bo to w omawianym tu przykładzie nie ma zastosowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie, to fakt, ale niezauważalna. Jeśli nie przyłożysz zdjęć koło siebie, to możesz różnic nie dostrzec. Jeśli chcesz, mogę to pokazać na przykładzie zdjęć robionych sensorem pełnoklatkowym, ale na przysłonach 2.0 i 2.2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rysib napisał:

Różnica będzie, to fakt, ale niezauważalna. Jeśli nie przyłożysz zdjęć koło siebie, to możesz różnic nie dostrzec. Jeśli chcesz, mogę to pokazać na przykładzie zdjęć robionych sensorem pełnoklatkowym, ale na przysłonach 2.0 i 2.2. 

Pełnoklatkowym to sam sobie mogę zrobić, lustrzanka w szafie leży :P  Zapomnieliśmy, że ogniskowa jeszcze ma duże znaczenie... Gdy przyłożę do RN2 soczewkę macro z chińskiego zestawu, to mam taką GO, że głowa mała, zdjęcia wychodzą piękne. Niestety boli fakt, że nie można ustawić ostrości na sztywno w trybie manualnym :| Dlatego powoli myślę nad Mi5 lub Cool1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rysib napisał:

Jak się spisują te soczewki? Możesz podlinkować który model używasz i jakiś efekt finalny? 

 

Jakieś najtańsze za 10-15 zł z Ali dorwałem, 3 soczewki, macro, tele i rybie oko. Chętnie wrzucę, tylko... Właśnie nie widzę na PC folderu DCIM ze zdjęciami... A miałem kwiatka zrobionego właśnie macro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się teraz wycisnąć ponad 3 h SOTu ale cały czas telefon był w trybie samolotowym. Pamiętam że na CM 12.1 było przy takim samym użytkowaniu 5 h SOTu. Jednak za Bardzo przyzwyczaiłem się do Miui
@Accro jak z tym telefonem? Wysłany został chociaż? :)

Wysłano z mojego Redmi Note 2 (xiaomi.eu 6.10.13)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2016 o 13:36, KucyG napisał:

Udało mi się teraz wycisnąć ponad 3 h SOTu ale cały czas telefon był w trybie samolotowym. Pamiętam że na CM 12.1 było przy takim samym użytkowaniu 5 h SOTu. Jednak za Bardzo przyzwyczaiłem się do Miui
@Accro jak z tym telefonem? Wysłany został chociaż? :)

Wysłano z mojego Redmi Note 2 (xiaomi.eu 6.10.13)
 

Tak tak, jest w drodze. http://imgur.com/a/TXc95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...