Skocz do zawartości

Najlepszy soft pod baterie


wuzi1995

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia Friday, November 11, 2016 o 15:42, Khold napisał:

U mnie to samo jest. Dzieje się tak jak się używa mocno telefonu i bateria leci w oczach a następnie zostawi się go w spoczynku na pół godziny to bateria skacze +30%. Moim zdaniem to jest wina nowszych romów bo na 6.1.21 takich cudów nie miałem nigdy.

Zapewne wina romu xiaomi.eu bo na china dev takie coś nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KucyG napisał:

No ja poprostu wyjalem baterie z telefonu i włożyłem spowrotem. Przeszedłem na CM 12.1 03a469514e8ed3af0899d2e1e5f9a8cb.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

 

Na samolotowym to sobie możesz. Jak ja włącze samolotowy to przez pół dnia ani jeden procent t nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samolotowym to sobie możesz. Jak ja włącze samolotowy to przez pół dnia ani jeden procent t nie spadnie.

Tylko że ja muszę mieć samolotowy włączony u siebie bo prawie wgl nie ma zasięgu i telefon cały czas go szuka a co za tym idzie drenuje baterie ;) na Miui przy włączonym Wi-Fi ten telefon mi tak nie trzymał bo był SOT 2 h max przy takim samym użytkowaniu czyli samolotowy, Wi-Fi bez przerwy, Facebook,messenger,snapchat,instagram,

tapatalk itp.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem CM12.1 stąd: http://www.needrom.com/download/cyanogenmod-3/
@JestemMortem Zobaczę jak będzie się sprawował ten ROM, na pewnej grupie na FB ktoś twierdzi że na miui też trzymało mu fatalnie, a na tym nawet 4h sot xD
Screenshot_2016-11-07-17-44-00.png

Ja wygrałem ten co Accro

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, redminote2 napisał:

A robiliscie wipe dalvik cache i cache?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

:blink: Toć Accro wałkuje temat już od czerwca i robił chyba wszystko. :D Zresztą wyczyszczenie cache nie ma wpływu na baterię, kiedyś też tak mi się wydawało jak nagle zaczęły się dziać cyrki z drainem, wszedłem w recovery, wyczyściłem co trzeba i wróciłem do systemu, przez chwilę był spokój. Ale wejście w recovery daje podobny efekt jak wyciągnięcie i włożenie baterii, spada zużycie prądu czy coś, albo kontroler baterii przestaje świrować... Czasem pomaga, czasem nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, redminote2 napisał:

A ty co taki agresywny? Skoro na cm pare dni bateria dobrze ci trzymala to w takim razie raczej nie jest to problem sprzetowy. Wiec czemu by nie sprobowac wyczyscic dalvik/cache i zobaczyc jaki bedzie rezultat?

Przecież napisał, że po paru dniach to samo co na MIUI :/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, redminote2 napisał:

A ty co taki agresywny? Skoro na cm pare dni bateria dobrze ci trzymala to w takim razie raczej nie jest to problem sprzetowy. Wiec czemu by nie sprobowac wyczyscic dalvik/cache i zobaczyc jaki bedzie rezultat?

To JEST problem sprzętowy. Poczytaj wyżej, robiłem badania multimetrem.

Winy trzeba szukać w kontrolerze baterii od SoC MediaTeka bądź samym cpu

Edytowane przez Accro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, widzę, że to nie tylko mój problem. Przeczytałem całość. Mi czasami nie potrafi wytrzymać godziny an SoC jak mam chociażby messenegera tylko włączonego. W sensie piszę na messengerze i nic więcej nie robię, snap to tragedia bo procenty wtedy lecą w moment albo i szybciej, telefon potrafi się nagrzać, wczoraj pierwszy raz niemalże się oparzyłem o telefon, zleciałą mi bateria z jakiś 50% do zera w kilka minut po czym nie chciał się ładować i miał wiecznie 0% a jak odłączyłem powerbanka to się wyłączał :D Na początku tak nie było. Mam jeszcze ponad rok gwarancji w Polsce, muszę z niej skorzystać chyba. Z ciekawości poszukałem swoje stare screeny z SoC, więc mam lepsze staty (jakieś 3h, 5h) z wersji okolice 8 sierpnia i jakoś chwilę po zakupie, w marcu, miałem screena z 6h :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem mój problem z baterią w najlepszy sposób... Kupiłem nowy telefon, Leeco Cool1 od Goldwaya. Ponoć 8h sot bez problemu osiąga, tak więc RN2 nawet nie ma do niego startu. Co ciekawe dzisiaj xiaomi wyciągnął ponad 3h sot, co jest lekko dziwne (ofc na CM12.1)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Accro napisał:

Rozwiązałem mój problem z baterią w najlepszy sposób... Kupiłem nowy telefon, Leeco Cool1 od Goldwaya. Ponoć 8h sot bez problemu osiąga, tak więc RN2 nawet nie ma do niego startu. Co ciekawe dzisiaj xiaomi wyciągnął ponad 3h sot, co jest lekko dziwne (ofc na CM12.1)

Rozwiązałem mój problem z baterią w najlepszy sposób... Kupiłem nowy telefon, MI4 lte, bateria trzyma ok 3x lepiej niż RN2, no i snapdragon, oficjalny CM14.1 i Resurection, do tego DT2W, fast charge, ekran jak amoled, dzwiek rozmów hd.

RN2 teraz dla mnie to prowizorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KucyG napisał:

Ja jak będę zmieniał telefon to chyba na xiaomi już się nie zdecyduje :/ @Accro jak do Ciebie dojdzie dasz znać co i jak na priv ? emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Spoko, mogę napisać również tutaj. Za 2 tygodnie powinien być ;3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem RN2 i Mi Note (Snanpdragon 801) i ten Mi Note miał o identycznej pojemności baterie ale na nim miałem 50-60% lepsze wyniki na baterii przy moim użytkowaniu.

MTK zjada ogromną ilość baterii.

@Accro

Nie wiem jak ten procesor ale Snapdragon 650 przy takiej pojemności baterii to coś pięknego.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...