Skocz do zawartości

Najlepszy soft pod baterie


wuzi1995

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy. Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego Xiaomi nie robi nic z softem, aby poprawić "wydłużyć" działanie na baterii? Miałem zainstalowane miui8, ale dla mnie to porażka...... Telefon się resetował....... Procent baterii spadał w mgnieniu oka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego Xiaomi nie robi nic z softem, aby poprawić "wydłużyć" działanie na baterii? Miałem zainstalowane miui8, ale dla mnie to porażka...... Telefon się resetował....... Procent baterii spadał w mgnieniu oka....


To jest miui 7, nie?
Gdy wracasz z miui 8 na 7 to musisz użyć do tego fastboot'a?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JestemMortem napisał:

"Srali muchy, będzie wiosna."

W moim przypadku, niezależnie od softu, bateria rzadko jest w stanie przeżyć dłużej niż 3h na normalnym użytkowaniu.

Na początku trzymała 6h na filmach 5h na wifi 3-4h na 4G. Po roku już 4-3-2 (i to przy dobrych wiatrach)

 

I wcale mnie to nie dziwi.

 

Gadanie o jakimś użytkowaniu zawsze mnie irytuje. Wiadomym jest, że jeśli ktoś używa smartfona jak smarfona, to już od początku ładuje baterie 1-2 razy na dzień.

Kiedy ktoś natomiast używa smartfona niczym starej Nokii: dzwonienie, smsowanie, mało neta, rzadko wybudzany itp. to wiadomym jest, że ładuje baterię rzadziej.

Mniej cyklów ładowania baterii = dłużej "starzejące się" ogniwo.

 

Bateria po iluś tam setkach cyklów ma już krótszy czas działania, a po jeszcze dłuższym czasie puchnie  - tak było, jest i będzie.

 

Gorzej, że u Xiaomi niełatwo o nową oryginalną bateryjkę, w sieci aż roi się od podróbek BM45 ;)

Irytujące to jest twoje gadanie o używaniu smartphone jak smartphone. Od początku ładuje tele codziennie. Teraz cię zaskocze . Używam wielu apk które do prawidłowego działania wymagają uruchomienia ich w tle. Wifi cały czas wł, gps też , dual SIM. I telefon trzyma jak przed rokiem i zero problemów. Więc to jakieś czary?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xxmati96xx napisał:

Irytujące to jest twoje gadanie o używaniu smartphone jak smartphone. Od początku ładuje tele codziennie. Teraz cię zaskocze . Używam wielu apk które do prawidłowego działania wymagają uruchomienia ich w tle. Wifi cały czas wł, gps też , dual SIM. I telefon trzyma jak przed rokiem i zero problemów. Więc to jakieś czary?

Tak, przy WiFi to osiągniesz, ale przy danych już nie. Smartfon żeby używać jak Smartfon to dane mobilne to podstawa. Włączone cały czas. Nie Wifi.

Od trzech aktualizacji już wszyscy na to narzekają, nie tylko w Polsce. 

Pozdrawiam

Edytowane przez focusik09
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, focusik09 napisał:

Tak, przy WiFi to osiągniesz, ale przy danych już nie. Smartfon żeby używać jak Smartfon to dane mobilne to podstawa. Włączone cały czas. Nie Wifi.

Od trzech aktualizacji już wszyscy na to narzekają, nie tylko w Polsce. 

Pozdrawiam

Nie rozumiem po co mam używać danych skoro 90℅ dnia jestem w zasięgu o wiele szybszego wifi. Wiadomo że jak potrzebuję to włącze dane mobilne. Może wtedy sot nie jest tak wysoki ale bez przesady nie 1-2h. Więc nie mów mi że nie używam smartphone jako smartphone bo nie mam cały czas danych włączonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, xxmati96xx napisał:

Nie rozumiem po co mam używać danych skoro 90℅ dnia jestem w zasięgu o wiele szybszego wifi. Wiadomo że jak potrzebuję to włącze dane mobilne. Może wtedy sot nie jest tak wysoki ale bez przesady nie 1-2h. Więc nie mów mi że nie używam smartphone jako smartphone bo nie mam cały czas danych włączonych.

A widzisz, np ja musze używać, ponieważ 70% dnia jestem poza wifi. Tyle odemnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak na jednym sofice bateria trzyma x godzina na drugim y godzin. Dla mnie tez to sa bzdury. Na kazdym sofcie trzyma tak samo. Inna sprawa to ja nigdy nie zblizylem sie do 5-6h sot, ale to moze dlatego ze mam 24/7 wlaczone wifi oraz mam mnostwo aplikacji ktore dzialaja w tle. Aktualnie zostalo 20% baterii i czas wlaczenia ekranu wynosi 3h. Baterie laduje codziennie i sie tym nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak na jednym sofice bateria trzyma x godzina na drugim y godzin. Dla mnie tez to sa bzdury. Na kazdym sofcie trzyma tak samo. Inna sprawa to ja nigdy nie zblizylem sie do 5-6h sot, ale to moze dlatego ze mam 24/7 wlaczone wifi oraz mam mnostwo aplikacji ktore dzialaja w tle. Aktualnie zostalo 20% baterii i czas wlaczenia ekranu wynosi 3h. Baterie laduje codziennie i sie tym nie przejmuje.

No nie mogę się z tym zgodzić. Ja widzę ogromną różnice pomiędzy różnymi romami. Ten na którym jestem obecnie to dramat. Wskocze w wolnym czasie na ten który polecali koledzy wyżej. Wcześniej siedziałem na aosp i tam bateria była ogromnie na plus.

Naciapciane z RN2 ; Miui 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tygrys napisał:

No nie mogę się z tym zgodzić. Ja widzę ogromną różnice pomiędzy różnymi romami. Ten na którym jestem obecnie to dramat. Wskocze w wolnym czasie na ten który polecali koledzy wyżej. Wcześniej siedziałem na aosp i tam bateria była ogromnie na plus.

Naciapciane z RN2 ; Miui 8

To daj znać jak wrażenia, a w późniejszym czasie bateria po przesiadce z miui 8 na miui 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem środek na baterie z 2-2,5 sot zwiększył się do 4,5 

Zrobiłem 

- Aktualizacje miui do najnowszej wersji 

- Użyłem poradnika który jest na tym forum w dziale tutoriale odnośnie baterii 

-Wipe cache i dalvik

Pomogło teraz o wiele lepiej trzyma i nie leci tak szybko chociaż na danych leci szybciej (wiadomo) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ten telefon to szajs. Słuchajcie tego. Broniłem telefonu, broniłem baterii, COFAM WSZYSTKO. 

Mam 50% baterii, piszę smsy, nagle zwiecha. Wyciągam baterię, wkładam, odpalam system. I co? Nagle bateria ma 12%! DWANAŚCIE procent. Spadło z 50 do 12 w ciągu sekundy. Co to ma być? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Daję zrzut, niech jakiś znawca mi objaśni o co tu chodzi ;) 

Screenshot_2016-10-10-20-48-44-673_com.miui.securitycenter[1].png

2 godziny temu, galakty napisał:

Dobra, ten telefon to szajs. Słuchajcie tego. Broniłem telefonu, broniłem baterii, COFAM WSZYSTKO. 

Mam 50% baterii, piszę smsy, nagle zwiecha. Wyciągam baterię, wkładam, odpalam system. I co? Nagle bateria ma 12%! DWANAŚCIE procent. Spadło z 50 do 12 w ciągu sekundy. Co to ma być? 

 

Nie, że coś... Aleeeee po co wyciągać baterie skoro można zresetować telefon przytrzymując Power przez trochę dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że coś... aleeee... cały czas pisaliśmy że coś uwala baterie :) 

Ja swojego zdaje się opanowałem poprzez miflash, wgranie na nowo ostatniej aktualizacji i przywrócenie kopii z chmury. Po trzech dniach jak na razie jest ok.

Baterie mam razem z telefonem od premiery RN2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam, to zawsze na forach pojawiały się tematy "Na którym sofcie bateria najlepiej trzyma?", czy to był Symbian, czy Windows Mobile, Windows CE, czy teraz Android. I co? I zawsze jest to samo!!! Grupka ludzi siedzi godzinami i testuje każdy możliwy ROM, i patrzy ile wytrzyma bateria, pięć minut więcej bądź mniej. Co ciekawe tracą na to godziny, dni, tygodnie z własnego życia... Przy niektórych telefon np. Samsung jak jeszcze korzystałem z Windowsa, pojawiały się wycieki nieoficjalnych softów i zdarzało się, że bateria leciała od razu do 0% w ciągu godziny, dwóch. Ale to nie ważne. Na finalnych wydaniach bateria zawsze trzymała tak samo, dla zwykłego użytkownika nie miało to znaczenia czy będzie to minuta więcej bądź mniej. A jeśli już ktoś chciał mieć jakiś eksperymentalny ROM, to brało się ten sprawdzony (tu też się takie pojawiają, wystarczy poczytać starsze wątki, bo od paru miesięcy ciągną się te same tematy z baterią i nic więcej, żadnych nowych wątków, tylko ten sam i to w różnych działach pisany przez te same osoby). Dlatego darujcie sobie te ciągłe narzekania i licytacje, komu ile trzyma bateria. Jeśli ktoś ma naprawdę problem, to sprawdźcie najpierw konkrety: zużycie energii przez aplikacje, czy coś wam nie wciąga prądu, stan napięcia akumulatora, poziom naładowania (nie procentowego, bo to tylko gówniany wskaźnik), sprawdźcie taktowanie i użycie CPU w tle na idle, czy nie jest podwyższone, obciążone i czy nie działają czasem niepotrzebnie dodatkowe rdzenie, jak ktoś ogarnięty z elektroniką to może nawet wziąć miernik do rąk.

Włożyłem niedawno telefon do gogli VR i wtedy to naprawdę bateria leci w oczach, bo 10% na 5 minut. Telefon się rozgrzewa, taktowanie leci w górę, działają wszystkie czujniki, a jak jeszcze jest włączony internet przez sieć komórkową, a nie WiFi, to w ogóle leci szybko. Transfer danych przez sieć mocno obciąża baterię, u siebie zauważyłem że lepiej jest na 3G niż na LTE, stabilniejsze, lepsze transfery, mniejsze lagi, w godzinach szczytu nie trzeba czekać na połączenie telefoniczne, tylko działa od razu, bo wszyscy siedzą na 4G, a mobilne modemy często mają zablokowane funkcje zmiany preferowanej sieci i są automatycznie na LTE, za to w smartphonach wszyscy na to leją, ważne że apki działają.

Jednostkowe przypadki nagłego spadku poziomu baterii zdarzają się, jeśli wszystko było ok i raz się przytrafiło coś takiego, to nie ma czym się od razu przejmować! Reset i jazda dalej, a nie zaprzątać sobie głowę takimi rzeczami. Generalnie soft nie ma aż takiego znaczenia, bo całością i tak zarządza elektronika na płycie głównej i w baterii. Wczoraj też mi się zdarzył przypadek, że po 5 godzinach od odłączenia ładowarki nagle poziom baterii spadł do 7%. Wyciągnąłem baterię z telefonu, włożyłem z powrotem, uruchomiłem i było 72%. Tak się dzieje co jakiś czas i reset bez wyciągnięcia baterii nic by nie pomógł. Najpewniej problemem w tych telefonach jest wadliwa elektronika baterii. Być może wskazania są złe, być może po pewnej ilości cykli ładowania bateria traci swoją pojemność (co akurat jest normalne) lub nie jest doładowywana do pełna. No i problemem może być też sam SoC MTK, które są tanie, ale nie są tak dopracowane jak np. Qualcommy. Nie ma też otwartych źródeł kernela, że możesz sobie w nim pogrzebać i wtedy wycisnąć ile się da.

Jeśli macie wszystko dobrze z systemem, to problem leży po stronie sprzętu. I wtedy są dwie opcje - jeśli wymiana baterii nie pomoże (a wiem, że jest problem o oryginał), to zmień telefon na inny model, na chipsecie innej firmy. Miałem Redmi Note 4G 2/16GB na Qualcommie i nie narzekałem, ale zmieniłem na Note 2 i w sumie też nie narzekam, tyle że spodziewałem się różnych przygód, typowych dla MTK jak z baterią.

Podsumowując: zainstalujcie sobie stable lub polecaną wersję dev, ustawcie system, programy itd, jak będzie dobrze działać, to zróbcie sobie kopię i w przypadku problemów wgrajcie backup'a. Oczywiście dajcie sobie kilka dni na ustabilizowanie baterii.

I nie marudźcie ciągle, nie kłóćcie się o pierdoły, bo to nie ma sensu! Cieszcie się tym co ważne w życiu. ;-)

Edytowane przez mgcompany
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i potwierdza się moje przeczucie. Jak ktoś sępił parę złoty i kupował tele nie wiadomo skąd to teraz macie takie cyrki. Mój ma prawie rok i bateria na każdym sofcie trzyma jak zawsze czyli dobrze. Nigdy nie zdażyło mi się żeby się zawiesił lub żeby bateria spadła z 50% do zera w kilka minut. Jak się dba tak się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i potwierdza się moje przeczucie. Jak ktoś sępił parę złoty i kupował tele nie wiadomo skąd to teraz macie takie cyrki. Mój ma prawie rok i bateria na każdym sofcie trzyma jak zawsze czyli dobrze. Nigdy nie zdażyło mi się żeby się zawiesił lub żeby bateria spadła z 50% do zera w kilka minut. Jak się dba tak się ma.

Gadasz głupoty że aż żal czytać kolego. Tyle komentarza.

Naciapciane z RN2 ; Miui 8

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xxmati96xx napisał:

No i potwierdza się moje przeczucie. Jak ktoś sępił parę złoty i kupował tele nie wiadomo skąd to teraz macie takie cyrki. Mój ma prawie rok i bateria na każdym sofcie trzyma jak zawsze czyli dobrze. Nigdy nie zdażyło mi się żeby się zawiesił lub żeby bateria spadła z 50% do zera w kilka minut. Jak się dba tak się ma.

Hahahhahaa. Przepraszam, musiałem. Ja 2 tygodnie temu to samo pisałem, telefon kupiony w IBG a nie najtaniej na Ali, super bateria trzymała itp itd. Nagle zniknęła połowa pojemności baterii. Poczekaj kilka msc, wspomnisz moje słowa ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za brednie. Telefon kupiony na ali, bg czy ibg to ten sam telefon, chyba ze mowa o podrobkach, ale w podrobkach, jak juz to wszystkie podzespoly bylyby inne (duzo gorsze, np. inny procesor, mniej ramu itp.), a nie tylko bateria. Tym co leci szybko bateria po prostu mieli pecha. Moim zdaniem jest to wada fabryczna, beteria sie konczy albo jakis bug w oprogramowaniu.

Edytowane przez redminote2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój RN2Prime jest z gearbest'u i co to ma za znaczenie? Zrobiłem screena wczoraj wieczorem, bo pojawiła się kolejna anomalia, którą raczej olewam, w końcu bateria wytrzymuje cały dzień roboczy. Bardziej się przejmuję tym, że padł głośnik od dzwonków i muszę kupić nowy. Pół roku temu padł od rozmów, gdzie nie wytrzymał dwóch miesięcy od zakupu telefonu. Ot takie wady tego telefonu, głośnik rozmów, potem głośnik z tyłu i wariująca bateria (lub jej wskazania).

Xiaomi może produkować telefon w jednej lub dwóch fabrykach, ale co to ma znaczenie gdzie się kupuje, jeśli telefon jest oryginalny? Na Aliexpress jest kilku sprzedawców, którzy sprzedają tylko oryginalne telefony, mają najtaniej i są polecani przez tysiące osób na forach, chociażby Goldway. Teraz dają nawet opcję serwisu w Europie za dodatkowe 11$. Jedyne co może mieć znaczenie to partia części, które są przysyłane przez dostawców. Zdarza się, że któraś partia ma jakąś wadę, czasem jest to pierwsza, czasem kolejna. Wiele razy widziałem na forach informacje, że smartphony/telefony wyprodukowane w jakimś okresie mogą mieć problem z jakąś częścią, mogą mieć aparaty fotograficzne od różnych dostawców, różne kolory soczewek, podobnie z ekranami, bądź mogą mieć problem z bootloaderem, jego odblokowaniem bądź wgrywaniem ROMów, przez zmiany części w kolejnych etapach produkcji.

Screenshot_2016-10-13-22-08-58_com.miui.securitycenter.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, redminote2 napisał:

Co za brednie. Telefon kupiony na ali, bg czy ibg to ten sam telefon, chyba ze mowa o podrobkach, ale w podrobkach, jak juz to wszystkie podzespoly bylyby inne (duzo gorsze, np. inny procesor, mniej ramu itp.), a nie tylko bateria. Tym co leci szybko bateria po prostu mieli pecha. Moim zdaniem jest to wada fabryczna, beteria sie konczy albo jakis bug w oprogramowaniu.

 Zapominasz o refurbach. Ale oczywiście to nie musi być powodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mgcompany napisał:

A mój RN2Prime jest z gearbest'u i co to ma za znaczenie? Zrobiłem screena wczoraj wieczorem, bo pojawiła się kolejna anomalia, którą raczej olewam, w końcu bateria wytrzymuje cały dzień roboczy. Bardziej się przejmuję tym, że padł głośnik od dzwonków i muszę kupić nowy. Pół roku temu padł od rozmów, gdzie nie wytrzymał dwóch miesięcy od zakupu telefonu. Ot takie wady tego telefonu, głośnik rozmów, potem głośnik z tyłu i wariująca bateria (lub jej wskazania).

Xiaomi może produkować telefon w jednej lub dwóch fabrykach, ale co to ma znaczenie gdzie się kupuje, jeśli telefon jest oryginalny? Na Aliexpress jest kilku sprzedawców, którzy sprzedają tylko oryginalne telefony, mają najtaniej i są polecani przez tysiące osób na forach, chociażby Goldway. Teraz dają nawet opcję serwisu w Europie za dodatkowe 11$. Jedyne co może mieć znaczenie to partia części, które są przysyłane przez dostawców. Zdarza się, że któraś partia ma jakąś wadę, czasem jest to pierwsza, czasem kolejna. Wiele razy widziałem na forach informacje, że smartphony/telefony wyprodukowane w jakimś okresie mogą mieć problem z jakąś częścią, mogą mieć aparaty fotograficzne od różnych dostawców, różne kolory soczewek, podobnie z ekranami, bądź mogą mieć problem z bootloaderem, jego odblokowaniem bądź wgrywaniem ROMów, przez zmiany części w kolejnych etapach produkcji.

Screenshot_2016-10-13-22-08-58_com.miui.securitycenter.png

No popacz a mój ma prawie rok i wszystko w porządku jest. Nic się nie popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...