Skocz do zawartości

Najlepszy soft pod baterie


wuzi1995

Rekomendowane odpowiedzi

@JestemMortem Witam w klubie XD 


Zamówiłem baterię z dragon-tt, kwota z wysyłką przez NL Post wyszła (po przewalutowaniu przez ING) 46zł. Niestety płatność tylko kartą, miałem pewne obawy przed podaniem danych ale opinie w internecie są dobre+szyfrowanie więc jest ok. Jak przyjdzie za 2-3 tygodnie to zdam relację jak działa - chociaż będzie na pewno o wiele lepiej niż dotychczas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Accro napisał:

@JestemMortem Witam w klubie XD 


Zamówiłem baterię z dragon-tt, kwota z wysyłką przez NL Post wyszła (po przewalutowaniu przez ING) 46zł. Niestety płatność tylko kartą, miałem pewne obawy przed podaniem danych ale opinie w internecie są dobre+szyfrowanie więc jest ok. Jak przyjdzie za 2-3 tygodnie to zdam relację jak działa - chociaż będzie na pewno o wiele lepiej niż dotychczas ;)

Dobra, trzymam za słowo z tym zdaniem relacji ;) 

U mnie też rewelacji nie ma. Cud gdy wytrzyma 3h gdy nie używam transmisji. Robiłem już wszystko, by zmniejszyć zużycie - bawiłem się rożnymi programami, ale wszystko na nic. Po odłączeniu od ładowarki gdy tylko wezmę go w ręce nagle ze 100% leci w dół, nawet gdy potrzymam dłużej na ładowarce. Z początku jeszcze na miui 7 z tego co pamiętam też nie było rewelacji, ale wydaje mi się że było lepiej niż teraz.

Edytowane przez Waxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym ponownie tego telefonu, bateria to szajs że większego nie ma 

Tel mam jakieś 6 miesięcy i bateria już leci bardzo szybko wdół, od początku rewelacji nie ma

Może jak będę zmieniał to te nowe modele xiaomi będą lepiej sobie radziły niż ten

Ostatnio miałem 2 godziny Czasu baterii a telefonem nawet się zbytnio nie bawiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie rozumiem co Wy macie z tymi bateriami. Telefon kupiłem na początku stycznia, wgrałem MIUI PL i do teraz śmigam na tym sofcie ( 5.12.10 ). SOT non stop powyżej 4h na spokojnie. Ładuję w nocy, odłączam rano lub jak się przebudzę. Nigdy nie schodzę poniżej 15%. Jeżeli trzeba doładować się w ciągu dnia to także to robię. Moim zdaniem to nie wina tel czy baterii tylko złego użytkowania. Nie wiem może częste zmiany softu, może jakieś lipne ładowarki ale to nie tel więc się nie spinajcie.f3178ed530394609b2632aa8f39a00ea.jpg

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, dzisiaj też nie wiem co się stało z moim telefonem sluchalem tylko muzyki w drodze do domu i wysiadlem z autobusu a tu sru telefon się wyłączył po podłączeniu do ładowarki WOW cudowne naladowanie w 10 sekund 2b86c1394166b5519c114cb781019576.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zaczynam wierzyć w to, że wszystko zależy od fabryki, która wypuściła daną serię. Bo to jest chore, że jeden telefon trzyma 4-6h, a drugi 2h i nagle sam z siebie się wyłącza. Jakość wykonania tych Redmi jest cholernie rozbieżna. Powoli się zastanawiam czy nastepnym telefonem będzie Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdziwko, ale patrząc na to że nie używasz takich aplikacji jak Facebook,messenger czy snapchat to się w sumie nie dziwię. One strasznie zjadają baterie. I myślę żeby nie przesiąść się na fb lite i messenger lite (jak już wejdzie do sklepu play)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też, cudowne naładowanie z 1% do 30... Mam dość, jeżeli nowa bateria nie pomoże to żądam zwrotu pieniędzy od sprzedawcy, bo to jest jakieś niepoważne aby telefon po niecałym roku użytkowania trzymał gorzej niż 3letni smartfon... (Tak, wcześniej też używałem apek pokroju fb, messenger, snapchat i innych prądożernych, ale nie było aż takiego problemu z baterią jaki jest teraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Accro napisał:

U mnie też, cudowne naładowanie z 1% do 30... Mam dość, jeżeli nowa bateria nie pomoże to żądam zwrotu pieniędzy od sprzedawcy, bo to jest jakieś niepoważne aby telefon po niecałym roku użytkowania trzymał gorzej niż 3letni smartfon... (Tak, wcześniej też używałem apek pokroju fb, messenger, snapchat i innych prądożernych, ale nie było aż takiego problemu z baterią jaki jest teraz).

Mówię, to coś nie tak z daną partią telefonu / baterii musi być. Niemożliwe takie jaja są, że nagle o 30% rośnie bateria. Chyba, że soft zbugowany (to możliwe bardzo). 

U mnie raz stało się coś takiego, że schodził 1% na minutę, telefon parzył w ręce. Resety nic nie dawały, dopiero wyjęcie baterii. Nie tylko ja to miałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wkurza mnie to bo to naprawdę świetny telefon i mi w zupełności wystarcza. Wcześniej miałem Lg L70 i na początku było spoko lecz później 1,5 GB na moje pliki to jednak było za mało... Miałem więc do wyboru Redmi Note 2 lub Samsunga Galaxy Grand Neo. Po czytałem o jednym i o drugim i wybrałem, tylko ta bateria w nim mnie dobija... Ale może wymiana baterii by wystarczyła :) zobaczymy w takim razie jak Ci@Accro przyjdzie ta bateryjka ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2016 o 20:25, galakty napisał:

Mówię, to coś nie tak z daną partią telefonu / baterii musi być. Niemożliwe takie jaja są, że nagle o 30% rośnie bateria. Chyba, że soft zbugowany (to możliwe bardzo). 

U mnie raz stało się coś takiego, że schodził 1% na minutę, telefon parzył w ręce. Resety nic nie dawały, dopiero wyjęcie baterii. Nie tylko ja to miałem.

Tak, to coś się zrypało gdzieś od czterech aktualizacji w tył. Zainstalowałem sobie na próbę jakąś tam starszą wersję, i tam trzyma bateria w miarę ok (4,5 do 5 godz. SOT) przy tym samym moim użytkowaniu. Teraz nie jestem w stanie osiągnąć nawet 3 godzin. Więc moim zdaniem to nie wina baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomasznowak napisał:

A co powiecie, że ta sama wersja w różnych wydaniach(global i eu najnowsze wydanie) działa inaczej na tym samym telefonie?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

global i eu które bazuje na china dev to są przecież bardzo różne wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, galakty napisał:

Niestety ale MIUI jest takie, że ta sama wersja na dwóch telefonach działa różnie. Błędów są setki, ale zazwyczaj w tych tygodniowych devach dają nowe kolorki, tapetki i motywy. Słitaśnie.

Witam i popieram ...

Już nie raz pisałem, że MIUI takie jest i basta....Jak decydujesz się na taki telefon to musisz polubić jego minusy , albo zmienić sprzęt , co też jest pewnym ryzykiem.

Ja przeszedłem na wersje Stabilną ....nie narzekam bo wiem co mam.

Bateria jaka jest to wszyscy wiedzą ....bez szału , ładuję kiedy trzeba raz częściej a raz nie .......tak też bywa ( Kaprysy MIUI ) wtedy się cieszę...

Przestałem patrzeć na czas pracy na baterii i wywaliłem wszelkie poprawiacze i monitory ....myślicie ze nagle ktoś w Chinach krzyknie Eureka i spowoduje że bateria będzie lepiej trzymać ... ja już w to nie wierzę .

pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Note 2 kupiłem w połowie października 2015 i sprzedałem go po sześciu miesiącach i nadal go widzę w tygodniu,bateria tak samo długo pracuje jak rok temu.Mam też w zasięgu drugi egzemplarz z końcówki stycznia 2016 i tutaj też bateria działa tak jak na początku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy robicie z tymi telefonami. Ale wasze problemy albo wynikają z zakupu tele z jakiś dziwnych źródeł albo z niewłaściwego użytkowania. Mam telefon od prawie roku i nigdy nie miałem z nim problemów . Ani z bateria ani z softem. Co tydzień zastanawiam się co ludzie robią że mają takie problemy. Nie może być tak że wszyscy instalują ten sam rom a tylko niektórzy mają problemy. Musi to zależeć albo z błędów hardware(tu liczy się gdzie skąd ma się tele) albo z użytkowania ( i to jest bardziej prawdopodobne. Chodzi mi o jakieś usuwanie systemowych akp, zamrażanie ich, używanie xpose itp.) Kończąc troche długi wpis. Najpierw szukajcie winy u siebie a później w telefonie lub systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Srali muchy, będzie wiosna."

W moim przypadku, niezależnie od softu, bateria rzadko jest w stanie przeżyć dłużej niż 3h na normalnym użytkowaniu.

Na początku trzymała 6h na filmach 5h na wifi 3-4h na 4G. Po roku już 4-3-2 (i to przy dobrych wiatrach)

 

I wcale mnie to nie dziwi.

 

Gadanie o jakimś użytkowaniu zawsze mnie irytuje. Wiadomym jest, że jeśli ktoś używa smartfona jak smarfona, to już od początku ładuje baterie 1-2 razy na dzień.

Kiedy ktoś natomiast używa smartfona niczym starej Nokii: dzwonienie, smsowanie, mało neta, rzadko wybudzany itp. to wiadomym jest, że ładuje baterię rzadziej.

Mniej cyklów ładowania baterii = dłużej "starzejące się" ogniwo.

 

Bateria po iluś tam setkach cyklów ma już krótszy czas działania, a po jeszcze dłuższym czasie puchnie  - tak było, jest i będzie.

 

Gorzej, że u Xiaomi niełatwo o nową oryginalną bateryjkę, w sieci aż roi się od podróbek BM45 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...