Jump to content

Czy mogę używać inna ładowarke

lioors22
 Share

Recommended Posts

Witam ładuje telefon ładowarka tą co producent dał w zestawie 5v=2A i często zdarza mi sie ładować w nocy naładuje sie w 2h bateria i do rana telefony jakby sie "ładuje"  i mam pytanie czy gdybym używał ładowarki 5v=0,85A  ładując na noc to baterii mogę w jakiś sposób zaszkodzić czy bez obaw mogę ładować :D

A tak przy okazji może ktoś mi pomoże dlaczego gdy ładuje telefon oni robi sie gorący i np przy przy oglądaniu filmików jest tez strasznie ciepły może miał/ma ktoś z was coś takiego bo przy przeglądaniu interntu fb itp jest normalna temperatura      miui 8 global 6.9.9 

Primo ładuj sobie czym chcesz. Różnica jest taka że tą 0.85A będzie długo się ładował. ( Nie widzę sensu zmiany. Zostań na oryginalnej ładowarce. Robisz sobie niepotrzebnie problemy).

Dwa jak robisz coś z telefonem co potrzebuje mocy obliczeniowej to chyba normalne że procek żre prąd i wydziela ciepło (thd) więc jak oglądasz film to procek się grzeje bo pracuje z większą wydajnością. Tak jak przy graniu gdzie procek będzie jeszcze bardziej się grzał. Przy normalnej pracy tego nie ma. Tak samo jak z prockami w kompie.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Jak kolega wytłumaczył wcześniej: telefon się grzeje, bo pracuje. To raczej nie wymaga większego zastanawiania się nad tym.
Jak się ładuje, to też się grzeje - w szczegóły nie będę wchodził, bo nie ma sensu.

Ładowanie w nocy mniejszym prądem jest bez sensu, bo telefon sam sobie ustawia parametry ładowania i to, ile z ładowarki "pociągnie".
Im bliżej 100% naładowania tym mniejszy prąd będzie pobierał.
A jak już ma 100% to to "ładowanie" ma na celu jedynie podtrzymanie baterii na 100% - prąd to mniej niż 200mA.
I tak, tak ma być.

Ja na przykład ląduje ładowarka od Samsunga 1A i telefon praktycznie w ogóle się nie grzeje(nawet przy używaniu). Co innego oryginalna. Wtedy bateria o wiele bardziej się nagrzewa, szczególnie od niskiego stanu. (A wiadome jest że bateria nie lubi wysokich temp. )

Jak nie mam czasu na wolne ladowanie, to wtedy w ruch idzie ładowarka od xiaomi. 

Tak samo ładowarkę samochodową mam 1A z Nokii. Może i wolniej się ląduje, ale za to bateria nie dostaje zbyt po d*pie. 

Edited by answer

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...