Skocz do zawartości

Mi4c vs. Mi4S


Kaiketsu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

z racji na przedłużającą się niedostępność Mi4S w technosie (a ten telefon chciałem kupić w pierwszej kolejności) zacząłem rozważać mi4C, który jest dostępny (i sprawdzony) w wersji 3GB ram. Nie pamiętam, jaka jest róznica w cenie (pewnie około 200 zł). Najbardziej oczywiście "boli" mnie mniejsza bateria. Pozostałe zalety Mi4s nie są dla mnie aż tak ważne: wolę "dwupuk" w ekran niż czytnik odcisków palców (czy mi4c obsługuje zawsze aktywną matrycę dotykową ekranu + budzenie dwutapem w ekran?). Karty SD w telefonie nie używam. Pojemność (wewnętrzna/SD) ma dla mnie zerowe znaczenie, bo zdjęcia robię tylko uzytkowe (np. gdy coś chce sprzedać na allegro) i rzadko, filmów i gier na telefonie nie używam, tym samym nie mam czym jej zaorać.

Ewentualnie wykoannie, czy jest duża różnica? akurat szkło (które zdaje się ma 4s z tyłu) nie wydaje mi się super po Xperii z3c, wiem, jak łatwo się to rysuje. Ale też tandentnego plastiku nie lubię :)

 

Prosiłbym o rekomendacje.

 

Mógłbym od biedy też rozważyć mi5, ale słyszałem dużo złego o jego wykonaniu (zginanie, spasowanie paneli, umierające płyty główne, etc.)

Edytowane przez Kaiketsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • AndropaX przypiął/eła ten temat

no to bardzo dobrze.

Teraz pytanie, czy mi4c obsługuje budzenie dwuklikiem (innymi słowy, czy ma opcję, by pozostawić dotyk aktywny przy zablokowanym ekranie). Bardzo lubię "double tap to wake" z Z3C.

I przy okazji pytanie, czy jednym dotknięciem czytnika linii papilarnych w mi4s będę w stanie odblokować telefon? zakładając telefon zablokowany z wyłączonym wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo dobrze.

Teraz pytanie, czy mi4c obsługuje budzenie dwuklikiem (innymi słowy, czy ma opcję, by pozostawić dotyk aktywny przy zablokowanym ekranie). Bardzo lubię "double tap to wake" z Z3C.

I przy okazji pytanie, czy jednym dotknięciem czytnika linii papilarnych w mi4s będę w stanie odblokować telefon? zakładając telefon zablokowany z wyłączonym wyświetlaczem.

Obsługuje

#GETRESURRECTED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, skoro już jesteśmy w temacie mi5 - najtańszy mi5 w technosie jest za 1500. Mam świadomość, że się zgina. Jeśli interesuje mnie przede wszystkim jak najdłuższe działanie na baterii, jak najmniejszy rozmiar i dobry ekran, to czy waszym zdaniem warto rozważyć dopłatę?

 

Ceny w technosie to +/-:

mi4c prime 3gb - 999

mi4s - jeśli dobrze pamiętam to 1200 (od dłuższego czasu go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie)

mi5 - 1500

Edytowane przez Kaiketsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tpawel napisał:

Co wy z tym zginaniem? Na codzien tak używanie telefonu?

Złamać się nie musi, ale od jakiegoś przypadkowego naciśnięcia bądź naprężenia (np. naprężenie w kieszeni gaci - nie, w tylnej nie noszę) może lekko się wygiąć (tak 1-2 stopnie czy coś) a to już lipa.

Edytowane przez Kaiketsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...