Jump to content

Najlepszy rom dla baterii

pitt.eer

Recommended Posts

Ja mam global dev 6.9.9. Obecnie tel 3 dni na baterii, 8.5 godz SOT zostało 20 %. Fakt że nie szaleje ale używam tel jak potrzebuje. SoT to zazwyczaj czas na modemie i wi fi po połowie. Jasność na auto, dwie karty sim na pokładzie, synchronizacja na push jednej poczty. Dla mnie nie jest źle. Nie jadę niżej i będę ładował , ale gdybym ciągnął do zera to wywalił by sot 10 godz i 4 dni na baterii.

Przy tak częstych aktualizacjach czas pracy na baterii to nie kwestia danego Romu a raczej poszczególnych aktualizacji. W jednym tygodniu ok. w następnym już gorzej, lub odwrotnie. Jest tak na Miui Polska, Global Stable, Global Dev itd.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, hardy napisał:

Ja mam global stable miui 8 i jest bardzo słabo. Dwóch dni raczej nie uciągnie. Telefon nie wchodzi w deep sleep tylko w 691 Mhz.

Ja sobie niedawno zaktualizowałem Global Stable 7.3.7.0 na najnowszego Global Stable Miui 8 i mi tak samo trzyma jak trzymała. Ładuję średnio co 4 dni.

A ja twierdzę, że najnowszy global z MIUI8. Pod warunkiem, że przed instalacją zrobi się pełne czyszczenie telefonu.

Screenshot_2016-09-19-07-53-22-854_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2016-09-19-07-53-33-518_com.miui.securitycenter.png

Dual-SIM, dane komórkowe oraz WiFi ciągle włączone. W międzyczasie nawet godzina na nawigacji a po 2 dniach od ładowania jeszcze 46% na baterii.
Ja jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Edited by musek
  • Like 1

10 godzin temu, musek napisał:

A ja twierdzę, że najnowszy global z MIUI8. Pod warunkiem, że przed instalacją zrobi się pełne czyszczenie telefonu.

Dual-SIM, dane komórkowe oraz WiFi ciągle włączone. W międzyczasie nawet godzina na nawigacji a po 2 dniach od ładowania jeszcze 46% na baterii.
Ja jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Stable czy Dev?

No to chyba na 1 karcie sim, caly czas w trybie czuwania, bez korzystania ze smartfona, na automatycznej jasności baterii, bez wifi, 3G, używania w nocy itp. Do tego blisko nadajników GSM, co by smartfon zbytnio energetycznie nie zmęczył się, i to tego preferowana sieć 2G --w taki scenariusz mógłbym uwierzyć. 

A teksty o tym, że 3 dni trzyma przy dużym obciążeniu energetycznym to wszyscy możecie włożyć sobie między bajki! Zrobiłem całkowity restart , wszystko wgrałem od początku bez kopii zapasowych i przy zwyczajnym użytkowaniu, sporym korzystaniu z neta po wifi i 3G , whatsapp, gg, po pierwszym pełnym ładowaniu pociągnął mi 1,5 dnia. Teraz trwa drugie rozładowywanie. 

Jest zdecydowanie lepiej po restarcie, rzeczywiście aktualizacja musiała coś namieszać. Takie moje realne odczucia :)

• Like 2

22 minuty temu, krzyci81 napisał:

(...) w taki scenariusz mógłbym uwierzyć ...

Dual SIM, telefon normalnie używany (jedynie bez gier), jasność ekranu automat 50% (nie wiem co to jasność baterii), WiFi i dane komórkowe (4G) ciągle aktywne. W nocy śpię, a nie bawię się telefonem.
A w co wierzysz (bądź nie), to już dla mnie kwestia generalnie drugorzędna. :) 

Z tego co tutaj piszecie to widać że każdy telefon jest w stanie zachowywać się inaczej. Wczoraj zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych. Zainstalowałem tylko 2 aplikacji: Whatsapp i CPU Spy Plus.

Z tego co ludzie piszą to na szybszy drenaż baterii wpływają: używanie nieoryginalnej ładowarki, ubijanie procesów przyciskiem X. :shock: Dziwne ale skoro ktoś tak pisze to zastosowałem się do wskazówek i użyłem oryginalnej ładowarki i nie ubijałem ani razu procesów.

Przez noc bateria zeszła o 2%. Jednak im dalej tym gorzej. Spójrzcie na czas w deep sleep.

Screenshot_2016-09-20-06-32-13-697_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.pngScreenshot_2016-09-20-07-18-03-777_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.pngScreenshot_2016-09-20-11-04-25-760_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.png

Jak widać na świeżym systemie, niezaśmieconym żadnymi aplikacjami telefon po pewnym czasie nie wchodzi w stan deep sleep. Chyba jedyna nadzieja na zmianę kernelu. Choć nie jest dobrze jak w nowy telefon, z nową wersją softu trzeba aż tak bardzo w niego ingerować.

No chyba że to jest jakiś błąd bardziej sprzętowy niż programowy i po prostu mój egzemplarz tak ma :(

Edited by hardy

4 godziny temu, musek napisał:

Dual SIM, telefon normalnie używany (jedynie bez gier), jasność ekranu automat 50% (nie wiem co to jasność baterii), WiFi i dane komórkowe (4G) ciągle aktywne. W nocy śpię, a nie bawię się telefonem.
A w co wierzysz (bądź nie), to już dla mnie kwestia generalnie drugorzędna. :) 

We wciskanie ciemnoty nie wierzę, a daję głowę, że gdybyś ustawił telefon tak jak ja - Twoje cudowne 3 dni poszłyby do lamusa ;) 

3 godziny temu, hardy napisał:

Z tego co tutaj piszecie to widać że każdy telefon jest w stanie zachowywać się inaczej. Wczoraj zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych. Zainstalowałem tylko 2 aplikacji: Whatsapp i CPU Spy Plus.

Z tego co ludzie piszą to na szybszy drenaż baterii wpływają: używanie nieoryginalnej ładowarki, ubijanie procesów przyciskiem X. :shock: Dziwne ale skoro ktoś tak pisze to zastosowałem się do wskazówek i użyłem oryginalnej ładowarki i nie ubijałem ani razu procesów.

Przez noc bateria zeszła o 2%. Jednak im dalej tym gorzej. Spójrzcie na czas w deep sleep.

Screenshot_2016-09-20-06-32-13-697_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.pngScreenshot_2016-09-20-07-18-03-777_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.pngScreenshot_2016-09-20-11-04-25-760_com.bvalosek.cpuspy.realgpp.png

Jak widać na świeżym systemie, niezaśmieconym żadnymi aplikacjami telefon po pewnym czasie nie wchodzi w stan deep sleep. Chyba jedyna nadzieja na zmianę kernelu. Choć nie jest dobrze jak w nowy telefon, z nową wersją softu trzeba aż tak bardzo w niego ingerować.

No chyba że to jest jakiś błąd bardziej sprzętowy niż programowy i po prostu mój egzemplarz tak ma :(

Każdy używa wg swoich potrzeb - czytaj: inaczej. Żeby móc porównać, trzeba by było idealnie tak samo poustawiać smartfony i wtedy zrobić test. Jeden mieszka 3 km od nadajnika GSM, inny forumowicz ma 500 m - już jest inaczej w kwestii pobierania energii. A to jeden z elementów. Niemniej już teraz widzę ( a restart robiłem w sobotę ), że zupełnie inaczej wskazuje pracę systemu Android i innych aplikacji systemowych - po 3 pełnych cyklach wrzucę tu screeny z tego co osiągnął mój sprzęt :D 

• Like 1

7 minut temu, krzyci81 napisał:

We wciskanie ciemnoty nie wierzę, a daję głowę, że gdybyś ustawił telefon tak jak ja - Twoje cudowne 3 dni poszłyby do lamusa

Nie przeczę, że każdy telefonu używa inaczej i ma do tego pełne prawo.
Natomiast "wciskanie ciemnot" sobie daruj. Ja Tobie nie wróg.

2 minuty temu, musek napisał:

Ja Tobie nie wróg.

Ja Tobie też NIE, ale spychanie mojej wypowiedzi jako drugorzędny temat jest przyczynkiem, by tak się stało. Troszkę luzu, wszak należy sobie pomagać ;) 

Edited by krzyci81

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...