Skocz do zawartości

Galaxy S3 Telefon umarł po wgraniu Miui


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: Galaxy S3 Miui V5

Jakim użytkownikiem jesteś? -- dopiero zainstalowałem MIUI

Opis znalezionego błędu

No i umarł.

Instalacja przeszła bez zarzutu.

Odpalam tel. pojawiają się pierwsze ekrany Miui.

Za chwilę zwiecha - czarny ekran i telefon nie reaguje.

Wyciągnąłem baterie, wkładam z powrotem ale telefon już nawet nie mrugnie.

Download mode oczywiście nie działa. Dioda ładowarki też nie. Nic, zero, null.

za***iście i co teraz?

Jakieś sugestie?

Logcat

Dodatkowe informacje

-- 8 sty 2014, o 20:51 --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem oficjalne!!!

Chyba żartujesz, że oficjalne mi zepsuło telefon?

No to po prostu świetnie.

Mam pęknięty ekran i nie wiem czy mi przyjmą do serwisu.

W poniedziałek dopiero będę mógł oddać.

W każdym razie skoro wiecie, że jest taki problem to czemu o ty nie piszecie w instrukcji?

Przecież uwaliłem telefon za grubą kasę.

Wszystko u was profesjonalnie wygląda więc sądziłem, że nie będzie żadnego problemu.

Lipa straszna. Skoro wiadomo, że to kernel to nie wystarczyło tego napisać w instrukcji ja pierdziele?

Sorry ale wkurwiony jestem na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na forum SGS3: http://forum.android.com.pl/f550/, tam Ci pewnie bardziej pomogą - nie musi to być SD, może jest to spowodowane jakimś upadkiem i dopiero przy wgrywaniu ci się skopało coś.

Jak masz pęknięty ekran to będzie naprawa na własny koszt, przy płycie głównej wyjdzie jakieś 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinWawa.

W momencie kiedy zacząłeś robić Root, wszystko robisz na własną odpowiedzialność. To po 1. Po 2,sam miałem s 3, miałem też problem z kernelem i numerem imei, jednak modyfikacje zacząłem z forum skierowanym bezpośrednio do posiadaczy tego telefonu. Proponuje sprawdzenie zaprzyjaźnionego Android Forum i tam mam nadzieje znajdziesz odpowiedź na Twoje pytania. Pozdrawiam.

Chlast z RR:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem oficjalne!!!

Chyba żartujesz, że oficjalne mi zepsuło telefon?

No to po prostu świetnie.

Mam pęknięty ekran i nie wiem czy mi przyjmą do serwisu.

W poniedziałek dopiero będę mógł oddać.

W każdym razie skoro wiecie, że jest taki problem to czemu o ty nie piszecie w instrukcji?

Przecież uwaliłem telefon za grubą kasę.

Wszystko u was profesjonalnie wygląda więc sądziłem, że nie będzie żadnego problemu.

Lipa straszna. Skoro wiadomo, że to kernel to nie wystarczyło tego napisać w instrukcji ja pierdziele?

Sorry ale wkurwiony jestem na maxa.

Wszędzie masz napisane, że nikt nie ponosi odpowiedzialności za TWOJE modyfikacje.

Jest również wiele postów o tym u nas na forum o tym problemie.

Jeśli telefon w ogolę nie reaguje na ładowanie itd.

Sprawdź czy gniazdo do ładowania nie jest zapchane, ew. baterie.

Jeśli nic nie działa to tylko serwis.

Jak Ci się uda naprawić na gwarancji w co wątpię, nie będzie się w ogolę opłacało naprawiać telefonu ponieważ i ekran masz pęknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłości będziesz już wiedział by się nie bawić z telefonem jak na 100% nie wiesz co robisz

Dobry tekst, życzę koledze z całego serca takiego samego podejścia jak coś spapra w swoim telefonie bo kolega który uszkodził telefon wg mnie ma trochę racji, pobiera "oficjalny soft" ze strony polskiego supportu i ucegla go a jak pisze o tym na forum to wzbudza święte oburzenie zamiast otrzymania pomocy.

PS: ja również uważam iż informacja o wadliwym kernelu powinna być wytłuszczana jeśli może powodować uwalenie telefonu. Ale to tylko moje zdanie...

Sorry za off top ale nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst, życzę koledze z całego serca takiego samego podejścia jak coś spapra w swoim telefonie bo kolega który uszkodził telefon wg mnie ma trochę racji, pobiera "oficjalny soft" ze strony polskiego supportu i ucegla go a jak pisze o tym na forum to wzbudza święte oburzenie zamiast otrzymania pomocy.

PS: ja również uważam iż informacja o wadliwym kernelu powinna być wytłuszczana jeśli może powodować uwalenie telefonu. Ale to tylko moje zdanie...

Sorry za off top ale nie mogłem się powstrzymać.

Każda custom aktualizacja telefonu, custom recovery, root jest na wlasna odpowiedzialność bo mozna uwalic telefon.

Informacja powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że my userzy S3 wiemy, że kernel jest za stary w oficjalnym miui, ale już osoby jak Acid zajmujące się tłumaczeniem nie muszą i nie mają o tym bladego pojęcia, dlatego do czegoś takiego mogło dojść. Opis instalacji został poprawiony oraz wzbogacony o zaktualizowany kernel.

Jak ktoś pisał wyżej to nie musi być sudden death po prostu objawy pasują i trzeba by zacząć od faktu, że jest to to wina samsunga, bo oni wypuścili wadliwe oprogramowanie, swego czasu 80-90%% leciało do serwisu.

Plus jest taki, że przy sudden death nie mają prawa o nic pytać tylko muszą wymienić płytę i jeszcze nikomu nie odmówili naprawy czy też nie pociągnęli to jakichkolwiek kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kleryk88 - trudno doszukać się merytoryki w twoich słowach, ale za to intencje dużo mówią ...o tobie jako człowieku

-Mądrala się znalazł.

Tak - robiłem to na swoją odpowiedzialność.

Na prawdę nie musi każdy z osobna powtarzać tego ja mantry.

Co nie zmienia faktu, że jestem na was i całe to Miui wkurzony.

To jest tak jakby na jednej wsi wszyscy jeździli po skrzyżowaniu bez znaków.

Mieszkańcy się znają i każdy jeździ na pamięć.

Wszystko byłoby spoko gdyby nie to że jest to wieś turystyczna która mocno się promuje.

Wiadomo - jeździsz autem to zachowaj ostrożność, ale czy tak trudno było postawić jeden pieprzony znak na skrzyżowaniu?

....

Tak jak wspominałem nie wiem czy przyjmą mi telefon bo mam pęknięte szkło osłonne ekranu (nie LCD tylko samo szkło, ale za to pajęczyna po całości) oraz zbitą osłonkę tylnego aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile ja byłem bliski takiego problemu ze swoim S4, bo po przejściu ze stockowego 4.3 na miui nie miałem wifi i okazało się, że trzeba było podmienić kernel. Przypuszczam, że akurat w wypadku S4 kernele są na tyle nowe, że nie uwalą telefonu przy takiej sytuacji, ale dodatkowych informacji jak wrzucać nowy rom nigdy dość, szczególnie dla kogoś kto nie robi tego często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wymienił bym w jakimś zewnętrznym serwisie ekran na oryginalny, może być nawet używka i wtedy wysłał telefon na gwarancji.

Tylko zaznaczyć im trzeba aby robili to sterylnie bez zostawiania śladów. :)

Za taką zabawę zapłaci przynajmniej 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapłaci tylko za nowy ekran a nie za cały telefon. Zresztą używany ekran z wymiana na pewno da się taniej.

On ma zbitą szybkę na froncie i na aparacie, Wyświetlacz jest sklejony z ramka i szybą. Trzeba mieć maszynę do wycięcia szkła od ekranu. Nadal pozostaje problem zbitej szybki aparatu i pewnie ślady po upadku. Co może wiązać się z tym ze nie przyjmą telefonu na gwarancje, ponieważ będą widoczne ślady po upadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok może przesadziłem z moja wypowiedzią gdyż mogło by mi się też to stać i też bym pisał na forum z prośbą o pomoc ale na pewno bym nikogo nie obwiniał ze mam cegłę w domu takie są fakty nie wiem jak ty ale ja za każdym razem jak coś zmieniam w moim telefonie "modlę się" bym nie miał cegły a w twojej wypowiedzi tryskał gniew na całą tą stronę że ci telefon zepsuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleryk88 - Tak mam pretensje o to że nikt nie wstawił linijki tekstu na ten temat mimo tego że problem był ogólnie znany.

Fakt mogłem więcej poczytać itp itd

Co nie zmienia faktu że jestem zły na to że nie było tej informacji i co oczywiście widać w moich postach.

Twoje uwagi i twoja osoba w dalszym ciągu mnie irytują i mam prośbę: nie wypowiadaj się już w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej mógłbyś to wyraźniej zaznaczyć w instrukcji do S3.

Widoczna informacja na ten temat np. w ramce.

Bo dobrze by było żeby moja strata nie poszła na marne!

-- 12 sty 2014, o 21:11 --

Dzięki za update instrukcji.

Przynajmniej w przyszłości obejdzie się bez takich akcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry tekst, życzę koledze z całego serca takiego samego podejścia jak coś spapra w swoim telefonie bo kolega który uszkodził telefon wg mnie ma trochę racji, pobiera "oficjalny soft" ze strony polskiego supportu i ucegla go a jak pisze o tym na forum to wzbudza święte oburzenie zamiast otrzymania pomocy.

PS: ja również uważam iż informacja o wadliwym kernelu powinna być wytłuszczana jeśli może powodować uwalenie telefonu. Ale to tylko moje zdanie...

Sorry za off top ale nie mogłem się powstrzymać.

100% się zgadzam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś chociaż zauważył ze kolega który uwalił telefon zarejestrował się dopiero na tym forum w momencie jak uwalił swój telefon założył konto a po 5 min napisał że rozwaliliśmy mu telefon, pewnie kiedyś będę w podobnej sytuacji bo bawię się telefonem i instaluje różne rzeczy ale ja już na tym forum jestem, jak potrafię to staram się pomóc innym. założenie jest takie że wszyscy jesteśmy tutaj charytatywnie i każdy stara się jak może by wszytko było ok ale nie oszukujmy się nie jest to strona prowadzona przez oficjalny support MIUI i wszystkie modyfikacje są robione na własną odpowiedzialność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bug z SD dotyczy Samsunga a nie MIUI. Równie dobrze moglo pasc na innym romie 4.1. Owszem MIUI nie zapobieglo temu bo nie zmieniło kernela w romie ale... S3 to nie jest znowu ich punkt zainteresowania. ROMy dla innych niż Xiaomi robione są dla społeczności fanów. Nie mają tam jakiegoś dużego wsparcia, szczególnie że Xiaomi ma ważniejsze rzeczy do rozwijania niż stary S3. Moim zdaniem użytkownik mający S3 podatnego na sudden death powinien wiedzieć o tym problemie bo to się mogło stać nie tylko na MIUI.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...