Skocz do zawartości

Uwalony RM3Pro??? Jakiś pomysł?


kskula

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Dostałem dziś na warsztat telefon kolegi RM3Pro zakupiony na banggood.com. Telefon trafil z softem GLOBAL. Zarejestrowalismy telefon do konta aby odblokowac bootloader no i teraz się zaczyna....

Telefon od poczatku kiedy przyszedl mial bug zwany -2 procent baterii. Powodowalo to to, ze nie moglem wejsc w DOWNLOAD mode, gdyz telefon myslal ze jest nie naladowany.

Zaczelismy z kolega go rzeźbić sposobami z miuipolska wg instrukcji, a nastepnie en.miui.com.

Doszlismy do momentu, gdy MiFlash wykryl telefon w trybie COM (sukces), i chcielismy podgrać wersje dev softu, aby moc odblokowac bootloader, gdyz w powyzszym przypadku MiFlashUnlock wywalał błąd z informacją, że nie da się odblokowac bootloadera ( pomimo potwierdzenia oficjalnego smsem od chinczykow).

Tak czy siak, wszystko byloby dobrze gdyby nie to, ze podczas wgrywania dev wysypal się błąd "0x8000ffff receiving hello packet" i od tamtej pory telefon nie wstaje - ani w trybie fastboot, normalnym, ani recovery, ktore od poczatku bylo problemowe. 

Aktualny stan telefonu to: mrygajaca dioda gdy jest podlaczony do komputera kablem (kabel od Samsunga s6 - to mogl byc problem?) - wykrywany w komputerze jako port COM10 Qualcomm diagnostics 900E. 

Jakiś pomysł jak go postawić? adb ani MiFlash go nie widzi :-D a telefon nie reaguje na zadna kombinacje klawiszy. Jeszcze dodatkowe info, to kiedy trzymam power i klikam vol  +  -  w gore w dol na kablu to go chwilowo odlacza i podlacza na nowo w menadzerze urzadzen. 

Windows 10 x64 1511 jesli to cos informuje. Bylem tak niedaleko, a tu nagle zonk. Podgrajcie jakis dobry pomysl proszę, teoretycznie mowilem ze do jutra go postawię :-D. Planem bylo wgranie miuipolska oczywiscie. Ale ten blad -2procent dolozyl nie lada problemow - wszedzie pisali, ze potrzeba "zaktualizowac system" zeby mogl ewentualnie ten blad minac, ale to bylo kolo zamkniete bo nie moglem wgrac zadnego, z globala wykrzaczal bledy z teleofnu, a ani z fastboot ani z downloadmode nie moglem wgrac gdyz wywalal error o nie zdjety bootloader - jakies pomysly?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kubapl66 napisał:

Spróbuj z tym poradnikiem http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Telefon nie jest wykrywany pod miflash. Poza tym w systemie nie doinstalowaly się w ogóle sterowniki Android te pierwsze z poradnika jaki podałeś Ale sprawdzałem i wcześniej by widoczny spod adb jak gdyby nigdy nic.

Edytowane przez kskula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2016 o 04:02, kskula napisał:

Telefon nie jest wykrywany pod miflash. Poza tym w systemie nie doinstalowaly się w ogóle sterowniki Android te pierwsze z poradnika jaki podałeś Ale sprawdzałem i wcześniej by widoczny spod adb jak gdyby nigdy nic.

Oj obyś miał ten sam problem co ja, MIFlash ten najnowszy na win10 mi nie działa.

Ta wersja MiFLash_v20160401.zip jedynie mi działa na win10.

Jak nie będzie Ci coś działało, spróbuj na systemie z win7, tam mi wszystko chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

Błagam nie róbcie z tego forum drugiej elektrody :D

Gość mega szczegółowo opisał w temacie, a sam nie wie co jest problemem to co miał napisać. 

comment_Ua2z3IBXkk5TrO2EGU5lfldErjUrGBW0[1].jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MatexN napisał:

Błagam nie róbcie z tego forum drugiej elektrody :D

Gość mega szczegółowo opisał w temacie, a sam nie wie co jest problemem to co miał napisać. 

comment_Ua2z3IBXkk5TrO2EGU5lfldErjUrGBW0[1].jpg

Tu nie chodzi o treść posta, a jego tytuł, opcja szukaj działa sporo lepiej gdy w tytule tematu jest w jakiś sposób opisany problem, bo samo "cegła", albo "uszkodzony" zasyfi tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... Telefon nie jest moj, dzwonilem na serwis do wrocka i powiadomili mnie, ze moga sprobowac go rozbebrac tak jak na filmiku z yt, koszt 130. zapytalem czy ewentualnie odeslanie do sprzedawcy nie bedzie lepszym wyjsciem, aby nie tracic gw. powiedzial, ze tak. Więc chlopak, ktorego byl ten tel przy mnie napisal sporą wiadomosc no i ma odeslac telefon. niestety.

jesli jeszcze tego nie zrobil, to zaptyam sie go czy nie chce sprobowac, ale nie sadze, zeby chcial oddac telefon w rece kogos kogo nie widzi, tak mi sie wydaje, ze on raczej nie jest do konca ufny - skoro mi nie zostawil pudelka a sam telefon dal ;-D ale zapytam. tez zauwazylem, ze z banggodu jest kilka postow z rm3pro z defektami. no coz, nie fart mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smokeon napisał:

Wiecie co zrobić jeśli ma się te -2% ? Jest jakaś jasna instrukcja jak zrobić tobkrok po kroku bo te wszystkie instrukcje są dla mnie nie jasne . telefon kupiony na bg

Polecam zglosić się do Zexon72 ;-) troche wiecej wie w temacie i predzej pomoze niż Ja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...