emte89

Sprzedawca "reseller" Czy warto u niego kupić?

Recommended Posts

Witam,

Początkowo miałem kupić telefon z ibuygou, ale znalazłem interesującą ofertę.

Link do sprzedawcy:

http://allegro.pl/xiaomi-mi5-3-32gb-w-wa-fv23-i6494728683.html

Zadałem już kilka pytań bo zależy mi na oryginalnym telefonie:

Czy odblokowany jest bootloader:

Odp: bootloader jest zablokowany

Jaki jest wgrany Soft:

Odp: wgrany jest MIUI 8, na życzenie wgrywamy dowolny inny MIUI (flash),

Czy gwarancja jest realizowana na terenie Polski:

odp: Serwis: Antares Polska, Warszawa,

Z jakiej dystrybucji są telefony?

Odp: telefony pochodzą z fabryki Xiaomi w Shenzhen, Chiny, i kupujemy je bezpośrednio

Wysyłka z Polski, myślicie że warto?

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

Cytat

Z jakiej dystrybucji są telefony?

Odp: telefony pochodzą z fabryki Xiaomi w Shenzhen, Chiny, i kupujemy je bezpośrednio

Nie.... Daruj sobie.

7 godzin temu, emte89 napisał:

Myślisz że to ściema?

Nie istnieje coś takiego jak "oficjalny dystrybutor" czy też "kupowanie bezpośrednio z fabryki"... Nie u Xiaomi, nie w Polsce...

We wtorek wieczorem (po 21) zamówiłem od tego sprzedawcy Mi5 3/64GB

Wysyłka nastąpiła w czwartek i telefon miałem w piątek rano. 

Telefon był obklejony foliami a po sprawdzeniu IMEI i SN na mi.com/verify wygląda że telefon jest oryginalny. Załączona była przejściówka do ładowarki ale bardzo słabej jakości - praktycznie sama spada.

Po uruchomieniu bateria była prawe rozładowana (zostało kilka procent)

Telefon w pełni spolszczony, wgranie MIUI 8.0.2, bez chińskich apek.

Wziąłem fakturę na firmę (faktura wystawiona przez Antares Polska). Wyszło 1501 zł brutto z przesyłką. Po odliczeniu VATu i podatku dochodowego wychodzi taniej niż u Chińczyka :)

Póki co jestem zadowolony :)

Screenshot_2016-10-01-10-04-25-868_com.android.settings.png

W Warszawie,po drugiej stronie Wisły masz foster technologies, sprawdzony sprzedawca. Poza allegro daje rabat, telefony można pomacać na miejscu

Wysłane z Lenovo P2

Zamówiłem 14 lutego, po bodajże 2 dniach otrzymałem maila że od kiedyś tam do kiedyś tam bla bla bla nie pracują i że przewidywany czas realizacji zamówienia to 25-27 luty. Zobaczymy co z tego będzie :D

> Odp: telefony pochodzą z fabryki Xiaomi w Shenzhen, Chiny, i kupujemy je bezpośrednio

Tak .. pewnie "kontenerami, a chińczyk dostarcza je nam w zupełnym gratisie .. bo taaaaacy autoryzowani jesteśmy" :-D

Dobry pic nie kosztuje nic! Ot, zwykły handlarz-importer. Szkoda, że budują wizerunek na bełkocie i ściemie.

Kupuje z chińskich warehousów (pewnie Shenzen, a wysyłka z Hong Kongu) i żeni kity o zakupie bezpośrednim :)

Pomijam fakt, że wciska wersje chińskie z chińskim adapterem do ładowarki.

Bezpośrednio z fabryki to kupuje jedna i jedyna firma w Polsce, którą stać na oficjalne przedstawicielstwo Xiaomi :)

Telefon przyszedł, z chińskim adapterem do ładowarki. Wysyłka trochę trwała, kontakt ze sprzedającym raczej słaby. Ale z telefonem wszystko ok

Guest
2 godziny temu, jszuler napisał:

Telefon przyszedł, z chińskim adapterem do ładowarki. Wysyłka trochę trwała, kontakt ze sprzedającym raczej słaby. Ale z telefonem wszystko ok

I pewnie kolejna firma ktora wprowadza do PL towar z oznakowaniem CCC z tylu 

22 minuty temu, jszuler napisał:

Oznakowanie CCC? Co to znaczy? Nie orientuje się w tym temacie 

Jest to oznaczenie certyfikatu "China Compulsory Certificate ". Odpowiednik naszego europejskiego CE

32 minuty temu, jszuler napisał:

Ma to jakieś znaczenie jeśli telefon jest legitny? 

Jak celnik przepuści bez CE to wszystko ok, jak zatrzyma to będzie problem.

Guest
6 godzin temu, fredek napisał:

Jak celnik przepuści bez CE to wszystko ok, jak zatrzyma to będzie problem.

Wiekszych bzdur nie slyszalem zeby cos co nie moze byc wprowadzone w obrot i handel zostalo przepuszczone przez celnika mialo oznaczac ze ok:)

Polecam zapoznac sie z informacjami nt Certyfikatu CE, stosowne informacje sa na str UKE, UOKiK czy w google pod haslem Wyroby bez oznakowania ce

10 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Jest to oznaczenie certyfikatu "China Compulsory Certificate ". Odpowiednik naszego europejskiego CE

Odpowiednik na ich kontynencie ale nie na naszym...

7 godzin temu, jszuler napisał:

Ma to jakieś znaczenie jeśli telefon jest legitny? 

Ma duze bo jak taki UKE wpadnie przetrzasujac allegro oraz internety ( a to robia od dawna i maja od tego specjalna komorke) to zamknie firme(kara za sprzedaz 1 modelu to 100 tys zł) a gwarancji mozna powiedziec papa

22 godziny temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Wiekszych bzdur nie slyszalem zeby cos co nie moze byc wprowadzone w obrot i handel zostalo przepuszczone przez celnika mialo oznaczac ze ok:)

Bzdurne to jest twoje domniemanie, że ja napisałem coś o wprowadzaniu w obrót i handel.

A dla siebie do użytku własnego jak najbardziej możesz sprowadzić towar bez znaczka CE ale wtedy deklarujesz, że nie jest to przeznaczone do dalszej odsprzedaży.

• Like 2

Guest
19 godzin temu, fredek napisał:

Bzdurne to jest twoje domniemanie, że ja napisałem coś o wprowadzaniu w obrót i handel.

A dla siebie do użytku własnego jak najbardziej możesz sprowadzić towar bez znaczka CE ale wtedy deklarujesz, że nie jest to przeznaczone do dalszej odsprzedaży.

Ale to jest watek o osobach prywatnych czy firmach? Bo z tego co widze uzytkownik jszuler kupil od firmy reseller towar nielegalnie wprowadzony do obrotu.

A i rozumiem ze Pan kupujac prywatnie i np stawiajac taki dom bez odpowiednich certyfikatow np bez pozwolenia na budowe rowniez powie "sory ale to moja sprawa"? Osoba prywatna rowniez nie moze bo kazdy import=wprowadzeniem do obrotu bo nikt Panu nie uwierzy ze kupujac towar(nie musi to byc elektronika ale jakikolwiek przedmiot) bez odpowiednich certyfikatow wyrzuci Pan na elektro-smietnik jak sie Panu znudzi.

Lektura na temat wprowadzenia do obrotu:
https://www.uke.gov.pl/wprowadzanie-wyrobow-do-obrotu-13359#

oraz cytat:
Importer – osoba fizyczna lub prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, mająca miejsce zamieszkania albo siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, która wprowadza do obrotu wyroby pochodzące z państw trzecich.

Prosze zadzwonic do UKE i spytac sie czy osoba prywatna jak i firma moze cokolwiek zaimportowac LEGALNIE do UE oraz PL bez takiego certyfikatu.

Ale oczywiscie Pan ma swoja wizje zaklinania rzeczywistosci i naginania prawa i bedzie Pan tu wciskac ciemnote ze "JA MOGE". Ja swoje na ten temat napisalem i podparlem odpowiednimi przepisami prawnymi i dowodami, Pan raczej tego nie zrobi.

Pozdrawiam

jak najbardziej omijać, gwarancja nie istnieje, już poszło pismo o zwrot kasy po 3 miesiącach walenia wała od dnia oddania im telefonu ;) paru januszy biznesu dobrało się do dystrybucji. w tej cenie kupisz też od innych jeżeli nie chcesz mieć problemu w przypadku gwarancji:P

Dnia 24.03.2017 o 01:02, luka-sz napisał:

jak najbardziej omijać, gwarancja nie istnieje, już poszło pismo o zwrot kasy po 3 miesiącach walenia wała od dnia oddania im telefonu ;) paru januszy biznesu dobrało się do dystrybucji. w tej cenie kupisz też od innych jeżeli nie chcesz mieć problemu w przypadku gwarancji:P

Najgorsze jest to, że Allegro dosłownie przechodzi zalew Januszy biznesu. Jakim cudem chińczyki legalnie trafiają na polski rynek? Celnicy są ślepi?

Dnia 25.03.2017 o 21:00, tpawel napisał:

Ale czemu miałyby nie trafiać? CE egzekwuje póki co jeden WER

Bo nie spełnia norm bezpieczeństwa i zgodności?

Poczytaj forum telchina.pl jaki jest płacz.

Czepiają się nawet pojedynczych sztuk WER, Zabrze i kultowy DHL w Poznaniu.

Ogólnie od stycznia jest ostra weryfikacja.

Biedny Kowalski nie może kupić 1 szt. do użytku prywatnego, a Janusze z Allegro oferują hurtem urządzenia, co do których nawet jeszcze producent o CE nie pomyślał :-D

Edited by Francis