Skocz do zawartości

Problem z miflash/redmi 3 pro


Pimson

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem redmi 3 pro z wgranym softem 6.5.12 który chciałem oczywiście wywalić na rzecz nowszego, postępując zgodnie z tematem 

daleko nie zaszedłem bo do punktu: ' 6.Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran'. Mój problem polega na tym że Miflash nie czyta mojego urzadzenia, właściwie to komputer całkiem ma problem (nie rozpoznano urządzenia USB), telefon jest zbetoniony, czarny ekran nic się nie da zrobić. Próbowałem instalować MiPCSuite i jakieś stery z neta, nic nie działa. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer ma problem to kto pomoże?

Po podłączeniu telefonu powinien znaleźć sterowniki sam, po jakiejś chwili to się dzieje, jak nie to wgraj mu pobrane z neta. Restart kompa pomaga i zaczęcie wszystkiego od nowa, teoretycznie wejście w tryb fastboot i próba wgrania Miui powinna pójść bez problemu.

Powtórka wszystkiego od punktu 1 do końca, kombinacja klawiszy [minus] łącznie z "power" aż - dwa lub trzy razy pojawi się stworek fastboot u mnie zadziałało a potem w MiFlash wgranie Miui. Nie pamiętam, po pojawieniu się drugi raz puściłem klawisze [ekran jest czarny] i MiFlash lub za pojawieniem się trzeci raz grafiki "Fastboot" [wtedy ekran ją wyświetla]  zrobiłem wgranie systemu Miui.

Kwestia czy masz go odblokowanego i jakiego Miui używasz? Polskiego czy Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pimson napisał:

(w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran'. Mój problem polega na tym że Miflash nie czyta mojego urzadzenia, właściwie to komputer całkiem ma problem (nie rozpoznano urządzenia USB), telefon jest zbetoniony, czarny ekran nic się nie da zrobić.

W trybie download telefon nic nie wyświetla i tak ma być, to normalne. Nie jest zbetoniony, wystarczy dłuuuugo przytrzymać power i ponownie się uruchomi. Masz problem z komputerem i sterownikami, trzeba by spróbować na innym, albo postawić od nowa system, bo prawdopodobnie masz tam ostro namieszane. Odpowiednie sterowniki instalują się przy instalacji MiFlasha, MiPcSuite nic tu nie da. Jeszcze nie wiem którego MiFlasha instalujesz, ale najlepiej wersję 2016.04.01.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdź czy się nie rozładował w międzyczasie - podepnij ładowarkę

- będzie migała dioda na czerwono, sytuacja jasna

2. sprawdź czy inny komputer go wykrywa

3. warto ustalić w jakim stopniu jest uwalony, następnie dobrać metodę naprawy

- przytrzymaj równocześnie power vol + vol- przez około 25 sekund: 

a ) jeżeli zawibruje podczas restartu - można użyć miflash

b ) jeżeli nie zawibruje - prawdopodobnie będzie trzeba będzie zrobić deep flash 

4. Jak już wspomniał @FromWP ogarnij kompa na którym będziesz go flashować

 

 

 

 

Edytowane przez Remek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...