Skocz do zawartości

Downgrade romu Global z 8.0.1.0 na 7.3.2.0


lbielaws

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę wrócić z romu global 8.0.1.0 na 7.3.2.0. Chciałem to zrobić przez plik zip, z menu aktualizacji nie szło. Chciałem przez recovery, ale zgaduje, że nie mam recovery. Po wejściu w ten tryb widze ikonki z prosbą o podłączenie telefonu. Więc zakładam, że nie mam recovery. Próbowałem więc 3 metody. Przez Miflash. I efekt jest taki, jaki widać na załączonym screenie. Flash tz error. Ktoś wie o co chodzi, i co można zrobić?

MIUI.jpg

 

[0,00  c060a0c4]:image path:C:\MIUI\kenzo_global_images_V7.3.2.0.LHOMIDD_20160419.0000.19_5.1_global
[0,00  c060a0c4]:env android path:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android
[0,00  c060a0c4]:script :C:\MIUI\kenzo_global_images_V7.3.2.0.LHOMIDD_20160419.0000.19_5.1_global\flash_all.bat
[0,02  c060a0c4]:Physical Memory Usage:1507328 Byte
[0,03  c060a0c4]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s c060a0c4 getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *kenzo"   || echo Missmatching image and device 
[0,03  c060a0c4]:product: kenzo
[0,05  c060a0c4]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s c060a0c4 getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *kenzo"   || exit /B 1 
[0,05  c060a0c4]:product: kenzo
[0,06  c060a0c4]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s c060a0c4 flash tz C:\MIUI\kenzo_global_images_V7.3.2.0.LHOMIDD_20160419.0000.19_5.1_global\images\tz.mbn   || 
[0,09  c060a0c4]:target reported max download size of 536870912 bytes
[0,09  c060a0c4]:"Flash tz error" 
[0,09  c060a0c4]:process exit.
[0,09  c060a0c4]:error:"Flash tz error" 
 

 

Później zainstalowałem inną wersję MiFlash i tym razem coś takiego:

 

Mi2.jpg

 

Domyślam się, że bootloader, ale czemu jeśli z oficjalnego global stable chce oficjalny global stable - tylko starszy. 

Uprzedzając odpowiedź, przeczytałem jak zainstalować z odblokowanym bootloaderem, ale tam trzeba mieć Recovery, którego ja chyba nie mam.

Co robić?

Edytowane przez lbielaws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, po co chcesz zrobić downgrade skoro za czas jakiś zrobisz upgrade? Jeżeli uważasz, że MIUI7 działało lepiej niż MIUI8, zakładam, że bateria trzymała ze 2 godz. dłużej, to wgraj sobie MIUI Polska, lub CM. Downgrade nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria trzymala 2 - 3 dni dłużej. Obecnie 2 procesy Android w sumie zżerają ok 80% baterii.

10 godzin temu, lbielaws napisał:

Witam

Chcę wrócić z romu global 8.0.1.0 na 7.3.2.0. Chciałem to zrobić przez plik zip, z menu aktualizacji nie szło. Chciałem przez recovery, ale zgaduje, że nie mam recovery. Po wejściu w ten tryb widze ikonki z prosbą o podłączenie telefonu. Więc zakładam, że nie mam recovery. Próbowałem więc 3 metody. Przez Miflash. I efekt jest taki, jaki widać na załączonym screenie. Flash tz error. Ktoś wie o co chodzi, i co można zrobić?

MIUI.jpg

 

[0,00  c060a0c4]:image path:C:\MIUI\kenzo_global_images_V7.3.2.0.LHOMIDD_20160419.0000.19_5.1_global
[0,00  c060a0c4]:env android path:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android
[0,00  c060a0c4]:script :C:\MIUI\kenzo_global_images_V7.3.2.0.LHOMIDD_20160419.0000.19_5.1_global\flash_all.bat
[0,02  c060a0c4]:Physical Memory Usage:1507328 Byte
[0,03  c060a0c4]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s c060a0c4 getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *kenzo"   || echo Missmatching image and device 
[0,03  c060a0c4]:product: kenzo
[0,05  c060a0c4]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s c060a0c4 getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *kenzo"   || exit /B 1 
[0,05  c060a0c4]:product: kenzo
[0,06  c060a0c4]:C:\XiaoMi\XiaoMiFlash>"C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s c060a0c4 flash tz C:\MIUI\kenzo_global_images_V7.3.2.0.LHOMIDD_20160419.0000.19_5.1_global\images\tz.mbn   || 
[0,09  c060a0c4]:target reported max download size of 536870912 bytes
[0,09  c060a0c4]:"Flash tz error" 
[0,09  c060a0c4]:process exit.
[0,09  c060a0c4]:error:"Flash tz error" 
 

 

Później zainstalowałem inną wersję MiFlash i tym razem coś takiego:

 

Mi2.jpg

 

Domyślam się, że bootloader, ale czemu jeśli z oficjalnego global stable chce oficjalny global stable - tylko starszy. 

Uprzedzając odpowiedź, przeczytałem jak zainstalować z odblokowanym bootloaderem, ale tam trzeba mieć Recovery, którego ja chyba nie mam.

Co robić?

Ponawiam pytanie. Co można z tym zrobić? Czy jest to kwestia bootloadera? Widziałem jakiś poradnik, ale chyba nie mam recovery. Proszę o jakąś instrukcję lub link. Z gory dziękuje!!!

Edytowane przez lbielaws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, luki! napisał:

 

 

Dzieki Super inicjatywa. Chciałbym się tylko upewnić co do kilku rzeczy. Kupiłem telefon z polskiej storny od xiaomi.com.pl. Wydaje mi sie ze mam ROM global - tak jest napisane, choc w dzisejszych czasach niczego nie mozna byc pewnym:) . Mam 8.0.1.0. Chciałbym wrócić do wersji global 7.3.2.0. I teraz pytanie - czy zeby tego dokonac, czy powinienem skorzystać:

z poradnika 3 - Wgranie oficjalnego oprogramowania z zablokowanym bootloaderem (metoda 1 - dla posiadających nieoficjalny soft),

czy z poradnika 4 - Wgranie oficjalnego oprogramowania z zablokowanym bootloaderem (metoda 2 - przez systemowy Updater, dla chcących przejść z oficjalnego softu stable na dev lub odwrotnie). (czy moze to byc z global na global - downgrade)

czy z jeszcze innego, z powodu, ze chce przejsc z global na global. Czy musze odblokowywac bootloader? Probowalem to zrobic przez mi flash, ale sie nie dalo - komunikat remote device is locked. Cannot flash images. . Ale nie whcodzilem w tryb EDL - czy to moze byc przyczyna? Czy zablokowany bootloader? Czy mozna to w prosty sposob zrobic przez MI PC Suite? Do czego to w ogole sluzy?

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem, od momentu kupna telefonu mam oprogramowanie nazwane Beta czyli wersja Dev, na początku było to MIUI7 6.4.28 potem zaktualizowało się do 6.8.18 i następnie do MIUI 8 i teraz mam 6.9.9. Jednak jakoś MIUI 8 mi się nie widzi i MIUI7 bardziej mi pasowało wiec chce wrócić do 7 i już odrazu do stable, rom ściągnołem z tej strony: http://en.miui.com/thread-282127-1-1.html bo wyczytałem ze wersja 7.3.2.0 jest dobra. Wrzuciłem plik zip na telefon według tego poradnika: http://en.miui.com/a-232.html czyli metoda nr 4 i przy próbie downgrade z poziomu telefonu wyświetla się: "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji" . Nadmienie że niemam odblokowanego bootloadera i nie zamierzam tego robić, chce jedynie mieć stabilne MIUI7 na telefonie i tyle, co musze zrobić żeby moja metoda podziałała?

Edytowane przez Bezimienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie, wystarczyło zmienić nazwe pliku zip. Po ściągnięciu rom nazywał się: miui_HMNote3ProGlobal_V7.3.2.0.LHOMIDD_6b50c6f92c_5.1.zip po zmianie nazwy na update.zip aktualizacja przez telefon ruszyła i właśnie się aktualizuje a raczej cofa do MIUI 7 :)

 

Edit:

jednak mój zachwyt był zbyt szybko, okazało się że telefon sie aktualizował, ale nie do romu który mu podałem a do najnowszej wersji dostępnej do ściągnięcia czyli MIUI8 6.9.15 i taką teraz mam a downgrade jednak niedziała z poziomu telefonu :( jeśli chce MIUI7 to jednak Miflashem tak jak napisano powyżej, chyba tak zrobie ale na weekend na spokojnie.

Edytowane przez Bezimienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bezimienny,  zaktualizuj Global Dev do wersji 6.9.22, zmień se Pan motyw na Droid N lub na Pure iOS i będziesz Pan zadowolony (bo nie pasuje Panu pewnie kolorowa górna belka w MIUI 8? Motyw Droid N to zmieni, będzie podobna do tej z MIUI 7). Naprawdę, MIUI 8 jest lepszy. Sam chciałem wrócić do wersji 7, ale jednak się przekonałem do tego lepszego (MIUI 8). ;)

PS. Sorry, że taki rozgardiasz w tym co piszę i wiem, że za dużo nawiasów i przecinki nie w tym miejscu,  gdzie być powinny. :P

Edytowane przez Konradol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jednak chyba zostane przy Miui 8, udało mi się znaleźć motyw który mi pasuje, znalazłem nawet opcje edycji motywu, wystarczy wyczyścić pamięć aplikacji motywy i przy wybieraniu możemy włączyć jednorazowo ustawienia motywu, można wybrać poszczególne komponenty z różnych motywów, teraz chyba dam rade ale widze że na MIUI 8 jakby bateria gożej trzymała niż na Miui 7 ale dopiero ze 4 może 5 cykli ładowania więc może będzie lepiej choć i tak nie jest źle. 

P.S aktualizacja do 6.9.22 już sie zasysa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o baterię,  to tak, ma Pan  rację. Z doświadczenia wiem,  że na MIUI 8 trzyma krócej na włączonym ekranie o około 2 godziny,  ale i tak da się 10-11h wyciągnąć. :)

Aaa, zapomniałem właśnie napisać o tym tricku z aplikacją Motywy, ale widzę, że już nie muszę się wysilać... :P

6.9.22 - na ten moment mam wrażenie, że dłużej na baterii trzyma na tej wersji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...