dalmadorm

Redmi 3S - global bez bootloadera?

Recommended Posts

ROM powinien być skompresowany dwukrotnie - najpierw w archiwum .tgz, po pierwszym wypakowaniu otrzymujesz archiwum .tar, dopiero po drugim wypakowaniu masz "goły" folder z plikami walającymi się w nim luzem.

Hm... Ścieżka do folderu z plikami .bat i .sh zawiera jakieś spacje/polskie znaki? Najlepiej wypakować wszystkie pliki do jak najkrótszej ścieżki, np. C:\a\

Tak też zrobiłem, jeżeli chodzi o flashowanie, to nigdy nie miałem problemu aby sobie z nim nie poradzić, Mi4, Redmi Pro, Sony Arc S, czy inne modele, tu jedynie stanąłem w miejscu, jeżeli nie uda się, to spróbuję z poziomu telefonu reset i może bootlopy miną przy ponownym uruchamianiu, a Rom zostawię taki jaki jest bo da się z niego korzystać :) 

Edited by wojtekmarchewka

Hej koledzy operacja udana pacjent żyje :D. Dziękuję @dalmadorm oraz @bergmen za pomoc, rom Global dev. wgrany poprzez EDL , kilkukrotne bootloopy pryed uruchomieniem zażegnane. Przyczyną błędów podczas Flashowania okazał się uszkodzony ale rozpakowany rom Winrarem , 7zip nie rozpakował tego romu, więc pobrałem dziś jeszcze raz i już poszło. Jeszcze raz dziękuję chłopaki :)

Edited by wojtekmarchewka
  • Like 1

7zip jest pewniejszy tylko czasami rozpakowuje w dwóch etapach. Podobny problem z powodu źle rozpakowanego romu niedawno tu był.

Dnia 15.09.2016 o 14:28, dalmadorm napisał:

Mam zablokowany bootloader, więc musiałem flashować w trybie download. Również nie mogłem do niego wejść po pierwszej nieudanej próbie flashowania, ale zadziałał następujący sposób:

- odpal fastboota i podłącz telefon do komputera,

- wejdź do folderu, w którym zainstalowałeś MiFlash, przejdź do Source->ThirdParty->Google->Android,

- przytrzymaj Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy na puste miejsce w tym folderze,

- wybierz "Otwórz okno poleceń tutaj",

- wpisz "fastboot oem edl" i zatwierdź enterem.

Telefon powinien przejść do download mode (czarny ekran i dioda świecąca na zielono), potem już pozostaje tylko flashowanie Chinola/Globala przez MiFlash. :) Mam nadzieję, że ci się uda.

Sprawiłeś, że moje życie znowu ma sens... :-D zainstalowałem wreszcie global bo wielu godzinach bezskutecznych prób wejścia w tryb download/edl z przycisku "+" i "power" (telefon uruchamiał się ciągle w normalnym trybie). Dzięki wielkie!

A po wgraniu oprogramowania telefon powinien się zrestartować? Jeśli jest sucesfull, a telefon sam się nie uruchamia ponownie to co zrobić? Odłączyć kabel USB i wciskać power? Boję się, że ucegliłem telefon, a odłączenie pogorszy sprawę.

Edited by xiaomiowicz

Kiedyś tak beztrosko odłączyłem telefon i się uwalił bootloader. Dzięki cukru za szybką odpowiedź, właśnie obejrzałem filmik na youtubie i koleś odłączał i trzymał power. Ufff włączył się, ale trzeba było długo trzymać power. Co najmniej 30s. A z jaką opcją flashujecie? Save user data? Czy clean all? 

Edited by xiaomiowicz

@xiaomiowicz Najlepiej clean all, wtedy masz pewność dobrze wyczyszczonego telefonu. Teraz zanim uruchomi się system poczekasz kilkanaście minut, więc cierpliwości.

No dobra a może ktoś mi powie co mam zrobić jeśli przy próbie wejścia do trybu edl z fastboota dostaję komunikat :

FAILED (remote: device locked, oem edl is not allowed)
finished. total time: 0.004s

Ma ktoś jakiś pomysł ??

P.S. Oczywiście sprawa dotyczy drugiego mojego telefonu - Redmi 3S

9 minut temu, marycha napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Ja mam i go zrealizowałem, trzeba zrobić, lub kupić taki kabelek i EDL masz na zawołanie, nawet przy zablokowanym programowo tym trybie (w 3s chyba jeszcze nie blokują, ale trudności są, szczególnie na nowszych romach i wersji z b20) http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=310325&highlight=deep%2Bflash

10 minut temu, marycha napisał:

No dobra a może ktoś mi powie co mam zrobić jeśli przy próbie wejścia do trybu edl z fastboota dostaję komunikat :

Ma ktoś jakiś pomysł ??

Może blokada EDL? Ale ponoć blokują tylko te ROM-y, z których można zdjąć blokadę BL, więc problemu w zasadzie nie ma.

50 minut temu, FromWP napisał:

Ja mam i go zrealizowałem, trzeba zrobić, lub kupić taki kabelek i EDL masz na zawołanie, nawet przy zablokowanym programowo tym trybie (w 3s chyba jeszcze nie blokują, ale trudności są, szczególnie na nowszych romach i wersji z b20) http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=310325&highlight=deep%2Bflash

Thx.

Masz u mnie piffko.

15 minut oglądania instrukcji jak to zrobić :)

2 minuty roboty

około 3 minut nerwowego patrzenia się na MIflash

10 minut oczekiwania na ładowanie systemu

I działa - wgrany najnowszy dev - dzięki jeszcze raz.

Piwo lubię (oczywiście spożywane w sposób kontrolawany). Sposób z kabelkiem po prostu działa. Powodzenia. 

2 godziny temu, marycha napisał:

Też tak miałem. Trzeba było najpierw uruchomić fastboot edl w konsoli. Ona oczekuje sobie na telefon, podłączyć telefon, a dopiero uruchomić tryb fastboot w słuchawce. Telefon jeszcze nie zdąży się zablokować.

fastboot.png

Edited by xiaomiowicz

10 godzin temu, xiaomiowicz napisał:

Też tak miałem. Trzeba było najpierw uruchomić fastboot edl w konsoli. Ona oczekuje sobie na telefon, podłączyć telefon, a dopiero uruchomić tryb fastboot w słuchawce. Telefon jeszcze nie zdąży się zablokować.

fastboot.png

Możesz wyjaśnić? Bo ze screena nic nie wynika. Widać na nim tylko, że w kółko powtarzasz tą samą komendę i najpierw kilka razy nie działa, a potem nagle działa. Dlaczego? Co się zmieniło?

Nie wiem co konkretnie pomogło, bo kilka rzeczy się zmieniło. 1 Była wersja dev, zmieniłem ją na normalną wersję chińską poprzez aktualizację z piku zip. 2. W konsoli fastboot czekał na telefon <waitnig for device> 3. Telefon był podłączony, a na nim był recovery, z którego wybrałem opcję "download". Wtedy zatrybiło <OKAY>

5 minut temu, xiaomiowicz napisał:

Nie wiem co konkretnie pomogło, bo kilka rzeczy się zmieniło. 1 Była wersja dev, zmieniłem ją na normalną wersję chińską poprzez aktualizację z piku zip. 2. W konsoli fastboot czekał na telefon <waitnig for device> 3. Telefon był podłączony, a na nim był recovery, z którego wybrałem opcję "download". Wtedy zatrybiło <OKAY>

Czyli to nie komendą ADB wprowadziłeś telefon w tryb EDL, ale specjalną funkcją Recovery. W sumie tak najłatwiej chyba. Ale jakie to Recovery było?

Edited by latet

Ale wcześniej Recocery + Downoad  na pewno nie działało. Był i jest (teraz sprawdziłem) reboot tylko. Pomyliłem się, Z recovery wybrałem fastboot, a nie download jak napisałem, Bezpośredni fastboot blokował EDL.

Edited by xiaomiowicz

21 minut temu, xiaomiowicz napisał:

Ale wcześniej Recocery + Downoad  na pewno nie działało. Był i jest (teraz sprawdziłem) reboot tylko. Pomyliłem się, Z recovery wybrałem fastboot, a nie download jak napisałem, Bezpośredni fastboot blokował EDL.

No to ja już nic nie rozumiem. Jaki jest Twój ultimate przepis na EDL?

1. Wpisać w konsoli "fastboot oem edl" enter. Powinno być <waiting for device>

2. Uruchomić fona w trybie recovery

3. podłączyć kabel USB do komputera

4. Klepnąć fastboot w recovery

Edited by xiaomiowicz

2 minuty temu, xiaomiowicz napisał:

1. Wpisać w konsoli "fastboot oem edl" enter. Powinno być <waiting for device>

2. Uruchomić fona w trybie recovery

3. podłączyć kabel USB do komputera

4. Klepnąć fastboot w recovery

2. W trybie recovery czy w trybie fastoboot?

1 minutę temu, xiaomiowicz napisał:

2. Recovery. A w pkt 4 Recovery uruchamia fastboota.

Czyli Twój sposób zakłada, że do sukcesu potrzebne jest spełnienie 2 warunków:

1. Wejście do Fastboot następuje z Recovery
2. Natychmiast (komenda "wisi" i czeka na urządzenie) po wejściu do Fastboot musi nastąpić przejście do EDL.

No i trzeci warunek - Recovery musi mieć funkcję przejścia w Fastboot. Czy MiRecovery ją ma?

3 minuty temu, xiaomiowicz napisał:

Dokładnie tak. Tak, przejście z recovery na fastboot działa w tym telefonie.

Z oryginalnego Xiaomi MiRecovery? Bo "recovery" to ogólna nazwa. TWRP to też jest recovery.

Edited by latet

55 minut temu, xiaomiowicz napisał:

Przecież mowa o zablokowanym bootloaderze. Oryginalny Recovery po chińsku uruchamianym poprzez Vol+ i Power.

Skoro to Recovery jest po chińsku, to napisz proszę, jak się tam połapać, aby znaleźć opcję przejścia do Fastboot.

54 minuty temu, cukru napisał:

@latet Bo to właściwie nie jest recovery, a tryb serwisowy, coś takiego:Masuk-Download-Mode-Xiaomi-Redmi-3.jpg

Chińsko-angielski na szczęście, a nie chiński :-)

Właśnie takie coś. Może by ktoś przetłumaczył co tam jest napisane. Oprócz recovery, fastboot, download strach tam coś nacisnąć.  :) 

Edited by xiaomiowicz

56 minut temu, xiaomiowicz napisał:

Właśnie takie coś. Może by ktoś przetłumaczył co tam jest napisane. Oprócz recovery, fastboot, download strach tam coś nacisnąć.  :) 

przycisk obok download tłumaczy na angielski

Guest
This topic is now closed to further replies.