dalmadorm

Redmi 3S - global bez bootloadera?

Recommended Posts

Witajcie. Jako nowy posiadacz "chinola" mam do was pytanie. Czy możliwe jest wgranie globalnego softu na 3S bez uprzedniego odblokowywania bootloadera poprzez MiFlash? Znacząco skróciłoby to czas doprowadzania telefonu do stanu użyteczności, a użytkownik (siostra) i tak nie będzie korzystać z funkcji dostępnych w TWRP (ba, nie będzie nawet korzystać z roota).

Tak, natrafiłem na poradnik wgrywania z zablokowanym bootloaderem tutaj, ale rzekomo ta metoda działa tylko dla Redmi 3 i Redmi Note 3. Dlatego też pytam - próbował ktoś?

Edited by dalmadorm

Czyli działa miflash i nie trzeba odprawiać żadnych szamanizmów? Cudownie, jutro z samego rana biorę się za wgrywanie globala stable 7.5.9.0 i dam znać, czy wszystko dobrze się skończyło.

8 minut temu, Acid napisał:

Jeden szamanizm trzeba... EDL.

Z Mi5 Pro

Rozumiem, że bootuje w EDL zamiast fastboota (pod warunkiem, że ten nie będzie zablokowany), a cała reszta procesu flashowania przebiega bez zmian?

Wgraj jej dev nie stable. Na tym nie działa ten telefon jak powinien.

wchodzisz do recovery i stamtąd do download.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edited by bergmen

Zrobiłem wszystko według poradnika - telefon uruchomił się w trybie download, zacząłem flashowanie globala, w pewnym momencie (gdy pasek postępu był w około 20% wypełniony) wyskoczył błąd "W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)". Po odświeżeniu i ponownej próbie wgrania ROMa podczas "Receiving hello packet" wyskoczył błąd "Osiągnięto koniec pliku.(0x80070026)". Telefon normalnie się uruchamia i stary system (chińczyk) działa bez zmian, natomiast próba ponownego wejścia w download mode (poprzez Vol+ i Power -> download) kończy się normalnym ekranem ładowania i bootowaniem do systemu. Czyżby to była ta niesławna blokada EDL? :c

Edited by dalmadorm

Używałem MiFlasha z tego poradnika, możliwe, że jest on odrobinę przestarzały. Jutro spróbuję dostać się do download mode poprzez fastboota (bo kombinacja Vol+ i Power nadal mi nie pozwala tam wejść) i spróbuję z  wersją z miui.com, mam nadzieję, że jakoś to pójdzie. W razie dalszych informacji będę się tutaj odzywać.

Edited by dalmadorm

Próbuję flashować na Win10, wszystkie potrzebne sterowniki są zainstalowane.

Wersja 2015 dostępna w poradniku nadal wykrzacza się podczas flashowania.

Wersja 2016.08.30.0 (najnowsza dostępna na stronie) po kliknięciu przycisku "refresh" sypie błędem "Określone rzutowanie jest nieprawidłowe."

Jakieś pomysły?

ROM rozpakowany na dysku C: (bezpośrednio), ściągnąłeś jeszcze raz ROM? może pod inny model? wyłączone podpisy cyfrowe sterowników? komp 64bit? Jesteś w trybie download? Mi flash widzi telefon?

Win10 64bit, sterowniki zainstalowane prawidłowo przy wyłączonym sprawdzaniu podpisów. ROM wypakowany do D:\soft\ (brak spacji i polskich znaków, więc powinno chodzić).

Wersja 2015 prawidłowo wykrywa telefon zarówno w fastboot, jak i w download. Ponowne ściągnięcie ROM-u jednak nie pomaga, próbowałem zarówno dev jak i stable, w trakcie flashowania nadal wywala błąd "W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.".

Wersja 2016.08.30 (najnowsza) nawet nie znajduje telefonu, bo po wciśnięciu przycisku refresh od razu wywala błąd " Określone rzutowanie jest nieprawidłowe.", niezależnie, czy podłącze telefon w download, czy w fastboot.

Edited by dalmadorm

Spróbuj wersji 2016.04.01, to najpewniejsza wersja, link też masz w poradniku. Rozpakowany folder z romem wgraj bezpośrednio na c:/ ne musisz zmieniać jego nazwy, nie powinno być tam spacji. 

Próbowałem kablem od R3S i mojego LG L90 w portach USB 2.0 i 3.0, bez zmian.

Właśnie pobrałem MiFlasha Beta z linku bergmena, telefon został wykryty i flashowanie zakończyło się sukcesem. Telefon postawiony prawidłowo na najnowszym globalu devie. Dzięki wielkie, już traciłem nadzieję i rzucałem mięsem pod nosem! :) Temat do zamknięcia.

Edited by dalmadorm

1 godzinę temu, dalmadorm napisał:

Dokładnie tak. Tylko wersja z podanego załącznika potrafiła bezproblemowo obsłużyć Redmi 3S.

Wgrywałeś dev china czy dev global ??

15 minut temu, pw01 napisał:

Wgrywałeś dev china czy dev global ??

Domyślnie miałem china stable 7.5.9.0. Telefon wykrywał kartę SIM, ale nie mógł się zarejestrować w sieci, do tego nie działało Wi-Fi. Wgrałem Dev Global i testowałem kilkanaście minut, chodzi stabilnie, nie zauważyłem żadnych błędów, wszystkie bolączki 'chińczyka' się naprawiły.

9 minut temu, dalmadorm napisał:

Domyślnie miałem china stable 7.5.9.0. Telefon wykrywał kartę SIM, ale nie mógł się zarejestrować w sieci, do tego nie działało Wi-Fi. Wgrałem Dev Global i testowałem kilkanaście minut, chodzi stabilnie, nie zauważyłem żadnych błędów, wszystkie bolączki 'chińczyka' się naprawiły.

OK - dzięki

Własnie mam ten sam problem co Ty, udało Ci się flashować przez fasboot(w miflash beta)?
U mnie cały czas wywala błędy. W download nie mogę wejść żadną kombinacją klawiszy.

Mam zablokowany bootloader, więc musiałem flashować w trybie download. Również nie mogłem do niego wejść po pierwszej nieudanej próbie flashowania, ale zadziałał następujący sposób:

- odpal fastboota i podłącz telefon do komputera,

- wejdź do folderu, w którym zainstalowałeś MiFlash, przejdź do Source->ThirdParty->Google->Android,

- przytrzymaj Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy na puste miejsce w tym folderze,

- wybierz "Otwórz okno poleceń tutaj",

- wpisz "fastboot oem edl" i zatwierdź enterem.

Telefon powinien przejść do download mode (czarny ekran i dioda świecąca na zielono), potem już pozostaje tylko flashowanie Chinola/Globala przez MiFlash. :) Mam nadzieję, że ci się uda.

Edited by dalmadorm
  • Like 4

Królu złoty!!!
Uratowałeś mi nowy telefon, mam go godzinę i już zdążyłem popsuć :D

Podaj numer konta to Ci przeleje 5zł na piwo :)

• Like 1

59 minut temu, lukasz.8 napisał:

Napisz jakiś poradnik, albo niech dokleją do głównego tematu.

Dzięki wielkie jeszcze raz :)

Przecież w kompendium wiedzy jest skrypt do przejścia z trybu fastboot do download i robi on dokładnie to samo co te komendy.

Edited by cincin27

A może mi ktoś pomoże, przyszedł  Redmi 3s z Ibuygou wgrany rom global v7, nic bym nie ruszał bo to dla córki (10 Lat) . Wszystko prawie jest w porządku ale gdy telefon uruchamiam ponownie to system nie zawsze startuje od razu, czasami się zapętli ok 10 razy na logo Mi, a czasami za 4 razem, czy nawet od razu, tak się dzieje od wyjęcia telefonu z pudełka nic przy nim nie robiłem.  Postanowiłem zaktualizować telefon  OTA ponieważ pobrało aktualizacje, ale niestety telefon długo się wyłącza ok 20 minut ( kręci kółko) wyłącza się, włącza i znowu  zapętla logo kilka razy a za kolejnym się włączy. Więc spróbowałem przez EDL. Niby wykrywany jest ale nie świeci się dioda w XiaomiMiFlash Beta po chwili instalacji wyskakuje "can not read from port com 8", podpinałem już pod różne usb, w MiFlash także po chwili wyskakuje błąd (0x80070008; Max buffer sector is 256).

Musiałeś dostać telefon z jakimś trefnym romem, którego aktualizacja OTA dobiła. Nie chce mi się w to jednak wierzyć, bo Ibuygou przykłada się do softa.

Błąd rozmiaru bufora pojawiał się w starym MiFlashu z 2015 roku. Próbowałeś profilaktycznie najnowszego stabilnego MiFlasha?

Edited by dalmadorm

40 minut temu, bergmen napisał:

komp 64 bit? podpisy cyfrowe sterownikow wyłączone? kabel usb? 

W7 64, teraz tak :P , różne sztuk 3

40 minut temu, dalmadorm napisał:

Musiałeś dostać telefon z jakimś trefnym romem, którego aktualizacja OTA dobiła. Nie chce mi się w to jednak wierzyć, bo Ibuygou przykłada się do softa.

Błąd rozmiaru bufora pojawiał się w starym MiFlashu z 2015 roku. Próbowałeś profilaktycznie najnowszego stabilnego MiFlasha?

Nie zdążyłem zrobić OTA, już pierwsze uruchomienie zaraz po wyjęciu telefonu przywitało mnie bootlopem ok kilkanaście samoistnych uruchomień i dopiero system sobie wystartował . Spróbowałem nowego MiFlasha teraz mi wyskakuje "splash.img not found" a czy te recovery nie jest jakieś dziwne. Pytam ponieważ w Mi4 oryginalne recovery wygląda inaczej

IMG_20160915_203524.jpg

Recovery tak wygląda w 3S. Taki protip: prawy "brązowy" przycisk nad tym niebieskim zmieni język na angielski. ^^

Tak z ciekawości - flashujesz romy stąd: http://en.miui.com/a-234.html ? Wypakowałeś archiwum dwukrotnie? Uruchamiasz MiFlasha jako administrator? Jeśli tak, to coś blokuje jego dostęp do dysku (może antywirus?) 

19 minut temu, dalmadorm napisał:

Recovery tak wygląda w 3S. Taki protip: prawy "brązowy" przycisk nad tym niebieskim zmieni język na angielski. ^^

Tak z ciekawości - flashujesz romy stąd: http://en.miui.com/a-234.html ? Wypakowałeś archiwum dwukrotnie? Uruchamiasz MiFlasha jako administrator? Jeśli tak, to coś blokuje jego dostęp do dysku (może antywirus?) 

Dzięki za podpowiedź z j.angielskim, rom pobieram z tego linka, archiwum wypakowywałem raz winrarem i jest podpisany folder, pobiorę jeszcze raz rom, bo 7zip wywala jakiś błąd, akurat przy MiFlashu nie mam komendy "uruchom jako administrator"

Guest
This topic is now closed to further replies.