Skocz do zawartości

Zbrickowany telefon. Nie reaguje na nic


Grothgar

Rekomendowane odpowiedzi

Po próbie zainstalowania systemu na zablokowanym bootloaderze tym sposobem:

https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/

telefon kompletnie się zbrickował.

Wszystko szło normalnie do pewnego momentu. Wyskoczył błąd: "W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)"

Spróbowałem ponownie i zmieniło się na: "Katastrofalny błąd.(0x8000ffff)"

Telefon nie włącza się (nawet do logo MI), żadna kombinacja typu power + vol+ nie działa, podłączając przez USB do kompa ADB nie czyta telefonu (pusta lista devices, jakakolwiek komenda kończy się error: device '(null)' not found), MiFlash też nie wykrywa.

Jedyne co ten telefon robi to miga diodą na czerwono, kiedy jest podłączony przez USB.

Logi MiFlasha (było kilka podejść): http://pastebin.com/3HdZVebN

Jak go odbrickować?

EDIT

Wszystko już działa.

Co zrobiłem?

1. Kabel deep flash (5-10 minut roboty) ze schematu:               Deep-FLash-Cable-Architecture-680x318.jpg

2. Odinstalowałem sterowniki w menedżerze urządzeń i przytrzymałem switch na kablu przez 5 sekund.

3. Nowemu urządzeniu zainstalowałem sterowniki z ręcznej ścieżki: C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver

4. Switch ponownie 5 sekund - Wyświetlił się port 9008 (download mode)

 

 

Edytowane przez JestemMortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz ktoś ucegla telefon, bo nie ma wszystkich sterowników, które są konieczne do flashowania. Proponuję jeszcze raz przeczytać dobry poradnik i postępować zgodnie z nim i zwrócić szczególną uwagę na sterowniki.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytam dla pewności, do trybu fastboot też nie wchodzi ?

Nie wchodzi.

Kolejny raz ktoś ucegla telefon, bo nie ma wszystkich sterowników, które są konieczne do flashowania. Proponuję jeszcze raz przeczytać dobry poradnik i postępować zgodnie z nim i zwrócić szczególną uwagę na sterowniki.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Robiłem według ww poradnika, po pozytywnych komentarzach myślałem, ze wszystko pójdzie ok.

Chodzi o te sterowniki w folderze Xiaomi/Qualcomm (czy jakoś tak, wypakowywane przy instalacji MiFlasha)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...